kilka pytań o swap 1.9tdi ahf do golfa 2

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kilo1000g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 12, 2007 18:14
Lokalizacja: Bezkres
Kontakt:

kilka pytań o swap 1.9tdi ahf do golfa 2

Post autor: kilo1000g » pn cze 14, 2010 23:16

Witam
Mam kilka szybkich pytań odnośnie swapu silnika tdi do golfa 2.
Może kilka słów wstępu. Mam golfa 2 country oryginalnie 1.8 benzyna. Przeprowadziłem swap deski z golfa 3 wraz z calutką elektryką. Przeżuciłem też silnik AAZ z golfa 3. Wszystko super ale mocy mało. Pomyślałem że dobrym pomysłem jest wstawienie silnika 1.9TDI 110km AHF i tu moje pytania. Po pierwsze czy oryginalna skrzynia podejdzie pod silnik AHF z kupnem nowej byłby problem bo wiadomo napęd syncro i skrzynia się różni.
Po drugie czy łapy będą pasowały? po trzecie czy da rade przerobić starą instalacje (jest z golfa3) da się przerobić czy lepiej wstawić nową. I jeszcze czy zegary trzeba wstawiać inne czy na starych da rade. czekam na odp
i najważniejsze czy silnik z paska podejdzie bo w golfach niewiele ich było?
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 23:19 przez kilo1000g, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: --Andree-- » śr cze 23, 2010 23:46

Witam. więc silnik jak najbardziej z paska podejdzie ale trzeba przerabiać dźwignię zmiany biegów na linki i pompka hamulcowa a dokładnie zbiorniczek jest sprzęgnięty z pompką sprzęgła bo w skrzyniach od Passata jest hydrauliczne sprzęgło a nie na linki. Podaj model skrzyni jaką masz to się zobaczy przełożenia, jeśli masz ARM to trochę krotka ale można zawsze zmienić środek skrzyni znaczy przełożenie główne ze skrzyni od np: TD. Ważne żebyś sprawdził jaką masz dokładnie skrzynie, choć jeśli nie będziesz szalał i duża prędkość ci niepotrzebna to możesz zakładać i tą którą masz obecnie. Radziłbym tylko wzucić mocniejsze sprzęgło. Tu masz trochę fotek o zmianie głównego przełożenia
http://www.brokevw.com/020diff.html


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Post autor: kret077744 » czw cze 24, 2010 07:55

kilo1000g pisze:Przeżuciłem też silnik AAZ
150 km możesz z tego bez problemu pocisnąć i to wcale nie dużym nakładem. Wieksze turbo, pompa 11mm i bedzie zapier***ć. Poczytaj temat Arwama, on aaz-ta miał wcześniej. Jak pomodzic to wszystko jest w jego temacie, fajna lektura :bigok:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Post autor: arwam » czw cze 24, 2010 16:53

kilo1000g, jeśli chcesz nie wielkim nakładek robocizny i pieniędzy zrobić swap to idź w stronę TDI na mechanicznej pompie. wtedy będziesz miał tylko nieznaczne zmiany w instalacji elektrycznej i wystarczy zmienić w Twojej skrzyni przekładnię główną ze skrzyni 4T i piątkę też z tej skrzyni lub FF.
jeśli będziesz zakładał AHF to ciężko będzie Ci znajść pompę mechaniczną która będzie pasować w tamtą łapę.
a jeśli chcesz z elektroniką zakładać to raczej proponowałbym Ci przesiadkę na nową instalację.
chyba że jesteś biegły w elektryce i nie będziesz miał problemów z lutowaniem i ogarnięciem który kabel od czego jest.
nie polecam metody prób i błędów bo ECU tego nie zniesie.

jeśli szukasz auta przede wszystkim ekonomicznego ze sporym momentem obrotowym który pozwoli spokojnie wyprzedzać ciężarówki to proponuję silnik TDI a jeśli masz niechęć do elektryki to można zastosować pompę mechaniczną tak jak u mnie. spalanie w trasie poniżej 4l przy płynnej aczkolwiek szybkiej jeździe.
w mieście troszkę więcej weźmie bo około 6,5-7l.
a jeśli lubisz sprinty to zostań przy silniku TD bo one potrafią się naprawdę ładnie zakręcić do obrotów niemal wyłącznie zarezerwowanych dla benzyniaków.
wystarczy większa pompa i turbo oraz IC wtedy zaczną się kłopoty ze sprzęgłem ale w przypadku sprzęgła od golfa do skrzynki 020 można to łatwo rozwiązać i wtedy prędej silnik pokaże kolano albo skrzynię przemieli ale sprzęgło się nie śliźnie.
co po niektórzy userzy wiedzą o czym mowa :helm: :helm:
przydałaby się dłuższa skrzynia.
najlepiej by było poszukać w przypadku silnika TDI skrzyni od Golfa TDI synchro.
troszkę rzeźby ale jest to wykonalne.
możesz też założyć przekładnięgłówną od 4T i piątkę i też założyć silnik TDI.
będzie to również zdawać egzamin

[ Dodano: 24 Cze 2010 16:57 ]
kret077744 pisze:150 km możesz z tego bez problemu pocisnąć i to wcale nie dużym nakładem. Wieksze turbo, pompa 11mm i bedzie zapier***ć.
pod warukniem że nie ma wtryskiwaczy dwusprężynowych bo tak jak w TDI one też będą moc blokować.

[ Dodano: 24 Cze 2010 17:14 ]
kilo1000g pisze:Po pierwsze czy oryginalna skrzynia podejdzie pod silnik AHF z kupnem nowej byłby problem bo wiadomo napęd syncro i skrzynia się różni.
jeśli założysz do silnika sprzęgło od skrzyni 020 to spokojnie to się zgra z silnikiem


Po drugie czy łapy będą pasowały?
tak będą



napisz też który rok auta masz to też dużo nam ułatwi

i najważniejsze czy silnik z paska podejdzie bo w golfach niewiele ich było?
jeśli wzdłużny będziesz miał sporo rzeźby
może być nawet tak że nie będziesz miał gdzie łap od golfa przykręcić.
jeśli szukasz silników z tych lat to szukaj silników z aut gdzie były posadzone poprzecznie.
najłatwiej będzie Ci znajść AFN'a lub 1Z'a pancerne silniki któe po odpowiednim wystrojeniu potrafią ładnie pojechać i palić śmieszne ilości paliwa.
co do silników : ALH, ASV, AHF itp będą droższe w naprawach bo np przy wymianie rozrządu trzeba wymieniać za każdym razem pompę wodną i i rosną koszta części.
a w takim 1Z czy AFN zamawiasz pasek i Dwie rolki.
jak chcesz ciąć koszta to zamiast rolki napinającej od TDI bierzesz rolkę od silnika 1.6TD i szpilkę z serwisu za 10pln i łączny koszt jest około takiej kombinacji jest 40zł bo rolka kosztuje 30zł a rolka od TDI kosztuje około 120zł z półautomatycznym napinaniem paska.
plus oczywiście rolka prowadząca około 70zł i pasek 50zł od 1.9TD AAZ
a w takim AHF'ie czy ASV'ce kompletny zestaw do zmiany rozrządu to koszt około 450zł
myślę że skoro nie zamierzasz krzesać mocy 200KM + to nie ma za co przepłacać.
notabene te silniki ( 1Z, AFN) też bez większych problemów idzie podkręcić na moc około 180-200KM



kilo1000g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 12, 2007 18:14
Lokalizacja: Bezkres
Kontakt:

Post autor: kilo1000g » pt cze 25, 2010 23:33

Dzięki za info koledzy. Ze skrzynią sobie poradziłem wcześniej. Na oryginalnej v-max 150km/h przy silniku benzynowym. Przy dieslu ledwie 140km/h. przełożyłem przełożenie główne. Właściwie przenitowałem, było z tym troche zabawy, i to nie tak jak na tej stronie którą mi podaliście że nity wybija się śróbą, musiałem je najpierw przewiercić na wylot. Potem zanitowali mi to w zakładzie na gorąco więc jest zrobione niemal fabrycznie.
Więc jeśli dobrze zrozumiałem moge zostać przy swojej skrzyni i przy swoim sprzęgle? oznaczenia nie pamiętam ale jest taka sama jak z oznaczeniem 4T. zastanawiam się nad silnikiem, myślałem nad AHV dlatego że ponoć jest tam turbo ze zmienną geometrią a to jest duży plus ale skoro niedużym nakładem można podciągnąć do tych 120km silnik 1Z to chyba się skusze właśnie na ten motor. jest ich naprawde dużo. Elektrykę to chyba całą przełoże, choć znam się trochę na elektryce wiem że zajmie to dużo czasu. Niemniej jeszcze raz dziękuje za cenne informacje.



Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: --Andree-- » ndz cze 27, 2010 18:18

A co do skrzyni to komedia trochę bo jak na 4T to wolno strasznie...

Więc AHV 110KM ma tez inne wtryski i właśnie turbo ze zmienną geometrią i ma inny program w ECU. Ja masz kupować to właśnie szukaj takiego ale jeśli nic nie będzie to 1Z tez da rade (w miarę mocny silniczek). Zmienisz wtryski , turbo większe icka i napiszesz program to będzie jakoś się odpychał. Co do sprzęgła to radziłbym wrzucić jakieś mocne i tanie np koło 1z i kompletne sprzęgło z dociskiem G60.


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

arwam

Post autor: arwam » pn cze 28, 2010 08:36

A co do skrzyni to komedia trochę bo jak na 4T to wolno strasznie...
ale nie ma tragedii.
gorzej by było na ori skrzyni od benzynki.
z braku laku i 4T może być ale to już wramach ostateczności bo TDI jednak nie lubi zbyt wysokich obrotów



Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: --Andree-- » pn cze 28, 2010 14:44

Tak do tematu: może ktoś mógłby mi doradzić najdłuższą skrzynkę w obudowie (02A / taka jak np. w passatach b3)


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

arwam

Post autor: arwam » pn cze 28, 2010 15:03

--Andree--, bodajże to chyba GGU była potem ciut krótsza ale ciągle bardzo długa ASD



Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: --Andree-- » wt lip 06, 2010 07:53

Więc zdecydowałem się na GGU mam tylko delikatne obawy czy środek GGU (a konkretnie przełożenie główne ) Będzie pasowało do skrzyni od passata w obudowie 02A ?


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

arwam

Post autor: arwam » wt lip 06, 2010 13:30

myślę że tak ale nie jestem na 100% pewien.
mogą być np inne łożyska.
Dlaczego chcesz przekładać do innej obudowy?



Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: --Andree-- » wt lip 06, 2010 14:01

Więc robię malutki projekcik mianowicie Mk2 syncro i 1.9 TDI (PD) później na pewno modyfikacje silnika wiec potrzebna mi bardzo długa i mocna skrzynia, a na 6-tkę na razie mnie nie stać. Wiadomo syncro z Dieselkiem to białe kruki, więc postanowiłem sam stworzyć skrzynie. Za bazę ziołem chyba najmocniejsze i zarazem najtańsze co mogłem znaleźć czyli skrzynie od passata G60 i po kilku nocach zarwanych w celu liczenia przełożeń która skrzynia będzie najlepsza (najdłuższa) padło na wnętrzności GGU. Tylko nikt na 100% nie powiedział, że uda się to przełożyć, ASD byłaby najlepszym pewnym rozwiązaniem jednak ma już swoje lata i nie wiadomo co się trafi. Wszyscy mówią ze są takie same ze będzie pasować przełożenie główne, jednak nie znalazłem nikogo kto to potwierdzi, więc jestem trochę królikiem doświadczalnym ... :crazy:


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

arwam

Post autor: arwam » wt lip 06, 2010 20:57

--Andree--,

jak będziesz przekładał to kosz satelitów zostaw od tej skrzyni od G60 a przełóż tylko same wałki i koło zębate mechanizmu różnicowego



Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: --Andree-- » wt lip 06, 2010 21:58

Tak jest właśnie tak planowałem nawet koło zębate przy mechanizmie różnicowym jest na śruby skręcone a nie na nity to mam już mniej roboty. Tylko GGU zostało znaleźć w rozsądnej cenie.

[ Dodano: 06 Lip 2010 22:04 ]
kilka fotek jak to się robi dla zainteresowanych :bajer:

http://www.brokevw.com/020diff.html


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości