Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_Daniel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:28
Lokalizacja: Chatka Wielkiego Władka
Kontakt:

Post autor: _Daniel_ » śr cze 30, 2010 15:48

dark972 pisze:stara do zwrotu...
i musi być oryginał vw :chytry:



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » śr cze 30, 2010 16:37

Sumując wszystkie odpo. doszedłem do wniosku,że niby zamienniki jak INA czy Dayco, czy Contitech , też pompy Ruville to częsci na pierwszy montaż/ fabryczny i stosowany później w sewisach VW. Tak więc by spokojnie spać najlepiej kupić w sewisie za większą kasę, ale by jednak spokojniej spać tzn ( bez mysli o dorabianiu serwisów, które i tak są bogate) lepiej samemu poszukać części.
Dziękuję za pomoc. :chytry:



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw lip 01, 2010 00:29

brałem od tego gościa właśnie do swojego z tym że odbiorem osobistym :bajer:


...zawsze coś

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » czw lip 01, 2010 14:33

FURMAN TDI pisze:
brałem od tego gościa właśnie do swojego z tym że odbiorem osobistym :bajer:
i jak z tymi częściami, są ok. jakieś info na nich z producentem ?/ Logo ?



Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » czw lip 01, 2010 16:33

_Daniel_ pisze:
marcin999 pisze:rma INA czy inna nie moze sobie pozwolić żeby część która idzie jako oryginał była złej jakości tym bardziej VW na to nie pozwoli
i tu troszkę nie masz racji bo wszystko idzie z jednej produkcji zauważ że np na pompach wody ruvilla często jest zamazany nr oe (takie zeszlifowany pasek) bo to jest dokładnie to samo ci ci w salonie wcisną tylko nr jest nie spiłowany
Jest dokładnie tak jak mówisz. Mam przyjemność pracować od paru dobrych lat w sklepie/magazynie z częściami samochodowymi zarówno ori jak i zamiennikami i niejednokrotnie w pudełkach z częściami są zeszlifowane indeksy. Mało tego, czasami wkłada się w pudełka gorszej firmy towar ORYGINALNY (np VW) i sprzedaje się go po niższej cenie (cenie tej gorszej firmy) tylko po to, aby podnieść jakość i jednocześnie wizerunek tej "gorszej marki".

Moje zdanie jest takie, że nie warto płacić tylko za logo czy indeks VW które widnieją na części bo to jest nic innego jak płacenie za markę tylko i wyłącznie (oczywiście wtedy i tylko wtedy jeżeli mamy pewność, że oba podzespoły są produkowane przez tę samą firmę).

Druga sprawa. Firma Meyle i jej stosunkowo niedawno wypuszczona linia produktów z logo HD. Porównaj sobie łącznik stabilizatora czy drążek kierowniczy wykonany przez tą firmę a oryginał (np VW). Polityka tej firmy zakłada poprawę jakości zamiennych części w stosunku do oryginału i na pierwszy rzut oka widać, że zamiennik Meylowski jest o wiele lepiej, solidniej wykonany niż oryginał (np. ori łącznik czy drążek jest z tworzywa sztucznego a zamiennik HD już ze stopu jakiegoś metalu) i mówię to na podstawie własnego doświadczenia z pracy. Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie i nie mam zamiaru nikogo przekonywać bo kupić oryginał i mieć spokój to najprostrze rozwiązanie lecz niekoniecznie najlepsze. Pozdrawiam i życzę właściwego wyboru. :)
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 16:36 przez człek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » czw lip 01, 2010 17:53

dzieki. :bigok:



Awatar użytkownika
_Daniel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:28
Lokalizacja: Chatka Wielkiego Władka
Kontakt:

Post autor: _Daniel_ » czw lip 01, 2010 19:28

dark972 pisze:producentem ?/ Logo ?
jeżeli bys chciał np rzeczy firmy lemforder to uważaj na podróbki mają z piłowany znaczek lmi i niema cyferek pod kodem kreskowym na opakowaniu, a jest tego troszkę na alledrogo..
człek pisze:sklepie/magazynie z częściami samochodowymi
ja tysz :grin:
człek pisze:Meyle i jej stosunkowo niedawno wypuszczona linia produktów z logo HD
tez ostatnio dostałem kilka takich na magazyn ale ich jeszcze nie oglądałem, będę musiał zerknąć jak to się ma do ruvilla czy lemfoldera :helm:
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 19:29 przez _Daniel_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » czw lip 01, 2010 21:40

Z tym przetartym indeksem na Lemforderze także sie spotkałem u mnie, na łacznikach z passata czy audi b5 np jest. towar jedzie prosto od producenta z niemiec więc wątpię aby ta firma sprzedawała g***o . Pewnie mają swoje powody aby tak robić. Zainteresuję sie ta sprawą bardziej jak będę w pracy bo też mnie ciekawi. Na papierach z dostawy wszystko jest ok więc raczej niema mowy aby częsci pochodziły z lewizny. Kto wie czy nie sprzedają częsci jeszcze lepszych jakościowo aby poprawić także swój wizerunek jak pisałem wcześniej. ; ) Być może firma nie chce aby na częściach widniał jakikolwiek inny indeks podwykonawcy poza Lemfordera więc go zacierają (z tego co wiem to Lemforder nie tłoczy swoich indeksów na częściach lecz tylko na opakowaniu np. LMI204050, nie spotkałem się z tym przynajmniej).
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 21:44 przez człek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw lip 01, 2010 22:21

marcin999,
Kupując produkt firmy INA w sklepie jako zamiennik masz już towar z normalnej produkcji. Czyli powiedzmy że drugi gatunek który jaknajbardziej spełnia wszystkie wymagania, ale np w przypadku rozrzadu taka rolka może już nie wytrzymać tych 100 kkm tylko 80, a na oryginale musi co najmniej 100kkm
hahahah ale sie uśmiałem
chłopie skończ te fantazje
INA idzie na pierwszy montaz, wiec o czym ty mówisz jaie 80kkm jakie 100kkm na oryginale? :green_fuck: nie siej zamętu


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
_Daniel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:28
Lokalizacja: Chatka Wielkiego Władka
Kontakt:

Post autor: _Daniel_ » czw lip 01, 2010 22:38

człek
swego czasu dostaliśmy z lemfoldera maila z takim info z fotkami jak odróżnić podróbkę od ori bo na allegor była cała masa podróbek, tylko to jakiś rok temu, juz go nie mam w archiwum bo bym wrzucił na forum :-k ale jak masz bezpośrednio z lmi to nie ma obawy wsio jest OK :bigok:

[ Dodano: 01 Lip 2010 22:41 ]
człek pisze:przetartym indeksem na Lemforderze
zmazany na podrobię był znaczek lmi
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 22:39 przez _Daniel_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » czw lip 01, 2010 23:11

Fahoo pisze:INA idzie na pierwszy montaz, wiec o czym ty mówisz jaie 80kkm jakie 100kkm na oryginale? nie siej zamętu
Czyli 120Kkm ?

a zmieniając trochę temat ...
Skrzypi mi na drążku " reakcyjnym" - gumy, podczas jazdy coraz głosniej.
Jakie tuleje byście polecali/ firma?
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 23:15 przez dark972, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw lip 01, 2010 23:14

dark972, chodzi mi o stwierdzenie ze to są czesci 2giego gatunku ,nic z tych rzeczy to sa równorzędne czesci z lub bez logo do wykorzystania na rynku czesci zamiennych a nie tylko przez ASO

...jak to by wyglądało jak by ASO wkładało rolke INA która w sklepie kosztuje 50zł a liczyli by za nią 150zł,a jak jest znaczek VW to klient mysli..." no kurde oryginał to musi sie cenic i łyka te samą czesc ale z 300% przybitką


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » czw lip 01, 2010 23:16

Fahoo pisze:300% przybitką
dokładnie tak. :chytry:



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw lip 01, 2010 23:31

ps co do paska
to wziałem wczoraj z IC pasek do AFN no i patrze i patrze a na pudle MADE IN ROMANIA :grrr:

no ale kolega chciał conti to ma :grin:
w sumie rumun tez ma kontrole jakości w fabryce :bajer:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości