Problem ze sprzęgłem mk2 1.6 TD 1V

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Problem ze sprzęgłem mk2 1.6 TD 1V

Post autor: kordzio » ndz maja 30, 2010 18:15

Witam, mam chyba jakiś problem ze sprzęgłem w moim Golferze :cry: :cry: przy odpalonym silniku słychać jakieś szumienie, czasami metaliczne dżwięki spod maski, a gdy wcisnę sprzęgło to wszystko ustaje... co to może być? czy sprzęgło już do wymiany??



sajlos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 16:49
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: sajlos » ndz maja 30, 2010 18:54

Witam. Ten szum moze byc powodem luznej sprezyny(tlumika drgan skretnych) tarczy sprzegla lub jest peknieta. Powodem moze tez zuzyte i suche lozysko oporowe.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz maja 30, 2010 23:24

Łożyska głównego wałka w skrzyni , szukaj nowej skrzyni powoli


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz maja 30, 2010 23:53

grandi pisze:Łożyska głównego wałka w skrzyni , szukaj nowej skrzyni powoli
Nie grandi,to nie ma związku z wciśnięciem pedału,prędzej to co kolega wyżej pisze z tym,że jak tłumik drgań,to po wciśnięciu pedału też by się tłukło,a nawet bardziej,bo tarcza luźno się kręci.Stawiam na łożysko dociskowe.
sajlos pisze:suche lozysko oporowe.
W tych skrzyniach to łożysko pracuje w oleju.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn maja 31, 2010 16:37

Michaś_1977 pisze:grandi napisał/a:
Łożyska głównego wałka w skrzyni , szukaj nowej skrzyni powoli

Nie grandi,to nie ma związku z wciśnięciem pedału,prędzej to co kolega wyżej pisze z tym,że jak tłumik drgań,to po wciśnięciu pedału też by się tłukło,a nawet bardziej,bo tarcza luźno się kręci.Stawiam na łożysko dociskowe.
sajlos napisał/a:
suche lozysko oporowe.

W tych skrzyniach to łożysko pracuje w oleju.
Tu się mylisz , wyciągnąłem skrzynie rozebrałem pomalutku z kolegą , okazło się że łożyska miały wżery na kulkach i na głównym wałku było słychać tak samo łożysko 3 5 biegu , tak to ok po wymianie łożysk , łożysko pracuje w oleju , ale ludzie nie mylcie pojęć to jest łożysko wyciskowe nie oporowe , oporowe jest zupełnie gdzie indziej i nie w tej skrzyni i pracuje jak wciska się sprzegło a tu jest napisane że jak wciska to jest cisza . Ktoś kiedyś napisał łożysko oporowe i tak każdy powtarza :D
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 16:39 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » pn maja 31, 2010 17:38

Ja mam chyba to samo.

Zauważyłem, że kiedy na zapalonym silniku popchnę lekko lewarek zmiany biegów tak jakbym chciał wrzucić bieg (do oporu) to cichnie ten stuk/odgłos biegnący z okolic skrzyni. Może to komuś coś przybliży.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn maja 31, 2010 17:43

grandi pisze:Ktoś kiedyś napisał łożysko oporowe i tak każdy powtarza
Spójrz do góry czy tak napisałem :bajer: ...
grandi pisze:okazło się że łożyska miały wżery na kulkach i na głównym wałku było słychać tak samo łożysko 3 5 biegu , tak to ok po wymianie łożysk
Zwyczajny zbieg okoliczności.Ja kiedyś zmieniłem łożysko dociskowe i grzechotanie znikło.Poza tym grandi, sorry,ale z tym:
grandi pisze:ok po wymianie łożysk
to chyba troche zalewasz,bo jeśli piszesz o łożyskach skrzyń 020,to koszt takich łożysk wynosi 1380zł.
Nadmieniam,że temat prześledziłem dokładnie.Skrzynię miałem rozebraną w mak i chciałem zmieniać.Kolega z zaprzyjaźnionego sklepu sprawdził mi,że nie występują w zamiennikach-tylko serwis i ceny j/w,wiec skrzynię buch do pudła i na szrot po następną za 200zeta.
Chyba,że założyliście używane z innej skrzyni...
grandi pisze:tu jest napisane że jak wciska to jest cisza
Zgadza się,bo właśnie to łożysko jak jest wyjechane do granic możliwości i śruty się ścigają,to grzechocze.Natomiast po wciśnięciu pedału jest ono ściśnięte i jest cisza.Proste :bigok:
Pozdro :pub:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » pn maja 31, 2010 18:05

A to cichnięcie po dociskaniu lewara może mieć coś z tym wspólnego? Obrazek



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn maja 31, 2010 18:21

U mnie też były takie objawy i pewnego pięknego dnia tarcza się po prostu rozleciała w drobny mak :bajer:
A co do weryfikacji łożysk,przy wymianie i tok trzeba skrzynię zrzucać,więc chyba prościej jest najpierw skontrolować stan sprzęgła.
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 18:23 przez bongo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xxxGlaDxxx » pn maja 31, 2010 20:38

ja mam takie terkotanie jak pojeżdże dość długo w korku w mieście, czasami jak wysprzęgle to słychać takie jakby terkotanie (z tego co mi wiadomo to dokładnie taki sam dzwięk czasami jest w tdi po wymianie dwumasu na jednomas), a jak wcisne jeszcze raz sprzegło i wysprzęgle to cisza.



kaban88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 06, 2010 18:44
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kaban88 » śr cze 09, 2010 20:24

witam, u mnie rownież slychac metaliczny odgłos z okolicy skrzyni biegów. przy wycisniętym sprzegle praktycznie ustaje jednak podczas jazdy słychać to bardzo wyraźnie. czy da sie wymienic ta spreżynę czy też lepiej szukać całej skrzyni i jakie są koszta takiego czegos +/-
dzieki za odpowiedź



Awatar użytkownika
kwasmx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 10:05
Lokalizacja: Tarnobrzeg/lublin

Post autor: kwasmx » śr cze 09, 2010 21:01

ja mialem taki metaliczny odglosc gdy dekielek od skrzyni biegow ktory jest obok przerdzewial i wyszedl olej ze skrzyni. sprawdzilem naprawilem dolalem oleju przestalo szumiec i wszystko ok.wiec moze sprawdz poziom oleju w skrzyni?


SPRZEDAM
silnik 1,6td JR+skrzynia5 biegowa w bdb stanie ,po remontach wiecj info gg 9415016

Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » śr cze 09, 2010 21:57

U mnie po wymianie skrzyni jakby ucichło to stukanie ale teraz (jakiś rok po wymianie, zarówno skrzyni jak i płynów) zaczęło znów stukać, tak samo jak poprzednio. Przez to mam dylemat czy to nowa/używana skrzynia zaczyna się sypać (w poprzedniej przy tym dźwięku padła mi "piątka") czy to sprzęgło,docisk, łożysko..? źle zrobiłem, że nie wymieniłem od razu sprzęgła przy wymianie skrzyni to bym wiedział na 100% czy to sprzęgło czy skrzynia ale za niedługo będę wymieniał i sie okaże to napiszę.



Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Post autor: kordzio » czw cze 17, 2010 20:05

Wymieniłem ostatnio łożysko oporowe jak radził sajlos i jak narazie wszystko ucichło... oby na dobre... dzięki wszystkim! pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości