ALH. Nie odpala od kopa gdy zagrzany

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MrX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

ALH. Nie odpala od kopa gdy zagrzany

Post autor: MrX » pn cze 07, 2010 12:10

Witam!

Drodzy koledzy, forumowicze, noszę się z takim problemem:

Gdy było po minus 25 stopni mój MK4 palił gdy przekręciłem kluczyk do połowy, jednak gdy zagrzał się do ok 60 - 70 stopni musiałem go chechłać chyba z minute zanim zapalił.

Teraz gdy jest ciepło jest jeszcze gorzej, bo wystarczy ze przejade 5 - 6 km silnik szybko sie zagrzeje i gdy stanę do sklepu po gazetę i wracam za minute to drugą musze poświęcic żeby odpalił.

W czym może leżeć tenże problem??

Przepraszam z góry jeśli był już taki temat ale próbowałem użyć wyszukiwarki i wyskakuje FATAL ERROR...

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc!


Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi

arwam

Post autor: arwam » pn cze 07, 2010 12:23

spróbuj na próbę zdjąć wtyczkę z czujnika temp i wtedy zobacz odrazu po przekręceniu kluczyka czy zapali.
jak zapali to do zmiany mapy startowe albo przekoduj sterownik na automat.



polo40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sie 30, 2008 08:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polo40 » pn cze 07, 2010 13:26

Kolego miałem ten sam problem z moim mk4. Musisz poprostu wgrac nowe mapy startowe, bo komputer podaje za małą dawke startową dla rozruchu, mi osobiscie gosc za taką usługe krzykną 500 zł a za 700 zrobił mi i chip na 135 (silnik 110 TDI). Auto odpala od strzała teraz. Ale spróbuj też własnie z tym czujnikiem bo czasami lubią siadac i takie same objawy są. A jeszcze lepiej podepnij pod VAG i pokaże Ci czarno na białym wszytsko:)



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości