Czy rodzaj paliwa ma wpływ na temp silnika?????

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn kwie 17, 2006 21:28

Nie powinien...



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt kwie 18, 2006 02:43

ketchup podnosi temperature jak jest zbyt hardcorowy czyli zanieczyszczony
z taka opinia sie spotkalem ale sam tego osobiscie na wlasnej skorze sie nieprzekonalem



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » wt kwie 18, 2006 07:29

Oczywiście że ma, i nie koniecznie musi chodzić tu o max temp spalania ale o czas trwania płomienia. (najlepszy przykład to instalacja gazowa w silniku ZI), z paliwem do diesla jest tak samo, chociaż na wskaźniku tego nie zobaczysz bo termostat sie o to postara, ale w czasie nagrzewania się silnika.


pozdrowienia el Kopyto

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » wt kwie 18, 2006 10:11

Moim zdaniem jeżeli wlałeś OO lekki (potocznie REDBUL) to nie powinno mieć to żadnego wpływu na temperaturę silnika bo parametry fizykochemiczne OO i ON są bardzo zbliżone (można pokusić się o stwierdzenie identyczne) np. w różnych źródłach podają podobnie, nie wiem z czego to wynika , ale temperatura zapłonu OO jest o 1 stopień wyższa od temperatury zapłonu ON (może to kwestia barwnika).

[ Dodano: Wto Kwi 18, 2006 10:13 ]
Normalnym objawem jest, że przy większych prędkościach chłodzenie jest lepsze - wobec czego temperatura miała prawo spadać.



Awatar użytkownika
david_p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt sty 07, 2005 15:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: david_p » sob kwie 22, 2006 15:27

oczywiście że rodzaj paliwa ma wpływ na temperaturę. parę razy zalałem gnoja na jakieś stacji 3 kategorii, zauważyłem większą dynamikę silnika, większą temperaturę, a na rozgrzanym silniku często nie palił za pierwszym razem. gdy pojechałem do mechanika na wymianę filtra paliwa stwierdził po zapachu, że do paliwa dodana jest nafta, która powoduje lepsze spalanie, w większej temperaturze. chyba nie musze dodawać że teraz tankuję tylko na bp



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości