dym z wlewu oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bckt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 12, 2010 15:40
Lokalizacja: zabrze

dym z wlewu oleju

Post autor: Bckt » ndz maja 30, 2010 12:15

Witam !
mam pytanie...
słyszałem, obajwem złego stanu silnika jest unoszący się dym jak sie odkręci wlew oleju (oczywiście przy silniku goracym)
czego to jest objaw ?



waldeklubon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 18:40
Lokalizacja: Poznan

Post autor: waldeklubon » ndz maja 30, 2010 12:31

Według mnie to objaw gorącego oleju :grin:



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 30, 2010 12:32

Bckt pisze: słyszałem, obajwem złego stanu silnika jest unoszący się dym jak sie odkręci wlew oleju
Dym zawsze jest i będzie ,bo jak ma nie byc pary przy gotujących kartoflach :grin: prawda! Tylko problem jest wtedy jaki to dym i jego intensywność zapach itp. bo może sie okazać że pierścienie zużyte popękane ,może tez być przytkana odma itp W tym celu należy zrobić badanie ciśniena sprężania w cylindrach i będziesz wiedział wszystko!


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Post autor: ja4rqu » wt cze 01, 2010 21:22

Podepnę się pod temat, u mnie na gorącym silniku (jp) przebiegu około 300tyś po odkreceniu korka wydobywa się dymek, mniej więcej z taką częstotliwością jak z tłumika na jałowym jednak jego barwa jest niemal przezroczysta, żadnych odcieni, tak jak para z ust. Silnik podobno miał remont przy 200 tyś. czy to mogą być już pierścienie? Gdy potrzymam rękę przy wlewie to po jakimś czasie pare minimalnych kropelek się na ręce pojawi. Przy odpalaniu na zimno pojawi się taki kłąb szarego dymu a na ciepło trzeba dość długo kręcić rozrusznikiem aby zapalił.
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2010 10:09 przez ja4rqu, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości