SDI usterki, jakie jeszcze?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » ndz maja 30, 2010 18:48

Piotrekgal:
Polecam - sam mam juz 2 lata (40K przejechalem) SDIka i 0 problemow. Jak juz to jakies - p ierdoly usterki typowe dla MK4 a nie dla SDI. Dodam ze SDI w MK4 nie ma przepływki, dwumasa, turbiny, pompowtryskow i dodatkowej pompy paliwa przy baku :) Takze golo i wesolo (szczegolnie przy wyprzedzaniu ;> ) Wiec koszty eksploatacji b. małe. Sprzeglo jakiegos momentu nie prznosi ogromnego wiec nie wiem skad opinia ze sie sypie, pozatym sprzeglo do niego < 500 zl komplet. Rozrząd jak w TDI. Co do skrzyni to jest ta sama rodzina co w 1.4 - 1.6, ja nie mam z nią problemow (odpukac). A auto ma w najlepszym wypadku 160K przejechane :).

Tomal nie rozmieszaj mnie takimi porownaniami - bo z Twoich wypowiedzi wychodzi ze bmw 320d jest mniej usterkowe od SDI :) Siłą rzeczy 3x wiecęj osprzętu - 3x wiecej potencjalnych usterek w X-letnim aucie. Cudów nie ma. I to jeszcze za 20k - powodzenia w szukaniu nie zajechanego bmwu. Ostatnio mialem zmieniac na na 330d ale jak pogadalem ze znajomym o kosztach utrzymaniu jego e46 bmw + liczne fora to no thx - nie ma bata zeby bylo tak tanio jak w sdi :) Wiadomo ze sprzet fajny ale nie o to chodzi autorowi tematu.

Co do zarowki to tez nie ma problemu chyba ze masz łape jak Bob Sapp ;)
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 18:58 przez damiannn, łącznie zmieniany 7 razy.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » ndz maja 30, 2010 21:53

Jeżdżę golfem z silnikiem SDI od prawie trzech lat. Samochód bezproblemowy. Silnik może trochę slaby co szczególnie czuć przy wyprzedzaniu. Auto jak najbardziej godne polecenia, szczególnie dla ludzi starszych.



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » pn maja 31, 2010 09:52

No i panowie dzieki za informacje, poszly Wam punkciki.



sw6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 23, 2008 22:01
Lokalizacja: jaseło RJS

sdi

Post autor: sw6 » pn maja 31, 2010 13:27

Witam
lubie takie dyskusję na temat sdi opinie fakty plotki :)
od dwóch lat posiadam sdika i rocznie robię ponad troche 20tyś przebieg 20000 czy prawdziwy to niewiem:)
usterki w ciągu dwóch lat dotyczące silnika
uszczelniacz wałka rozrządu
uszczelniacz pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów lub sprzęgłem
reszta usterek to typowe dla vw golfa 4 w 11 letniej budzie
poztym eksploatacja nie jest droga filtry, oleje, tarcze ,klocki...
spalanie: teraz właśnie jestem na drugim końcu polski niecałe 5 l\100km miasto 5,5 w zimie trochę wiecej
polecam
pozdrawiam użytkowników sdi:)


sw

Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Re: SDI usterki, jakie jeszcze?

Post autor: Bronco » pn maja 31, 2010 13:42

piotrekgal pisze:Witam, rodzicom szukam auta, wczesniej byla juz blisko astra II ale blacha nas zniechecila ( szczegolnie ta z polskiego rynku gliwice, co nieco widzielismy ), no i wybor pada na MK4 SDI, na mocy zupelnie ojcowi nie zalezy a jak najmniej awaryjnosci, glownie PSJ i te inne dlatego SDI, powiedzcie mi co za usterki ma ten silnik po za tym, ze ponoc skrzynie lubia sie wysypac i sprzeglo, cos jeszcze ma za balaczke ten wołek roboczy?
:gora: Znajomi mają Golfa IV z silnikiem SDI, kupiony w polskim salonie. Przejechane 150 tyś , żadnych problemów nie było. Samochód bardzo ekonomiczny. Nie wymaga ciągłego wkręcania na obroty z myślą o turbinie. Powiedz ojcu, że śmiało może kupować jeżeli nie planuje "sportowej" jazdy.
Warto kupować w towarzystwie specjalisty mechanika. Samochody te z reguły mają przejechane b. dużo km i "modyfikowane" liczniki.


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » pn maja 31, 2010 23:01

dzieki, punkty poszly



Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » pt cze 04, 2010 09:54

Mam teraz SDI, bardzo krótko, wcześniej miałem peugeota 306 z silnikiem DW8 - wolno ssący diesel.
Nie ma co przesadzać z:
- problemami w trasie z wyprzedzaniem
- awaryjnością
- etc.

W tych silnikach nie ma się co psuć (mniej osprzętu, mniejsze obciążenia wału,panewek itd) w stosunku do silników z turbo gdzie jest więcej elementów do psucia.

Małe spalanie.

Reszta samochodu jest jak każda inna. Może zawieszenie będzie w lepszym stanie i karoseria - mniejsze przeciążenia.

Celowo poprzednie auto było bez turbiny i obecne to samo.
Można się spodziewać /statystycznie biorąc/ samochodu w lepszym stanie technicznym z silnikiem SDI.
Ktoś, kto wybiera SDI nie szuka samochodu by poszaleć.

I następne kryterium, które sobie założyłem - nie kombi i bez haka.

Tak że wybór był taki - SDI, bez haka i 5d + klimatyzacja i nie może być biały. Bez dużego dzwona.

Trafiłem mniej więcej na coś takiego. Sporo dodatków w stylu domykanie szyb czy oświetlanie wnętrza przy gaszeniu silnika. Praca wycieraczek uzależniana od natężenia deszczu itp.

Po kupnie do zrobienia miałem rozrząd i gumy drążka stabilizatora. Wymieniłem filtry (wszystkie) i olej. Ciężko wchodzi mi 1 bieg. Wymieniłem cięgna - 4 sztuki za 38zł - niewiele pomogło ale jest lepiej.

O awaryjności napiszę za rok. Gdy zrobię przynajmniej 30000km.
Mam nadzieję, że nic się nie będzie działo :).
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 18:44 przez J@rek, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » pt cze 04, 2010 13:58

Golf IV z silnikiem SDI nie ma cięgien przy skrzyni biegów tylko twardy drążek. Tak samo jak w silnikach benzynowych 1,4 i 1,6.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt cze 04, 2010 14:03

J@rek pisze:Ciężko wchodzi mi 1 bieg
To prawdopodobnie wina sprzęgła.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » pt cze 04, 2010 14:34

Według mnie stan sprzęgła nie ma nic wspólnego z ciężko wchodzącym 1 biegiem. Podobno to dość typowa przypadłość zużytych skrzyń montowanych do tych aut.



Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » pt cze 04, 2010 18:51

szysz61 pisze:Golf IV z silnikiem SDI nie ma cięgien przy skrzyni biegów tylko twardy drążek. Tak samo jak w silnikach benzynowych 1,4 i 1,6.
tiaaa, a ja wymiełem 4 cięgna - 1 plastikowe i 3 metalowe. Te 'łączniki' mają nazwę - cięgno.


Nie mówimy o linkach.

Poza tym offtopic. Niepotrzebnie rozmywany jest główny wątek.



PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: PAWLINECZEK » czw lip 22, 2010 17:41

Witajcie ja mam MK4 SDI jezdze tylko pomiescie robie rocznie 10 tys km i naprawde nie narzekam,pali malo nie jest zrywne ale do miasta wsam raz,nik mi nie powie ze kosz utrzymania golfa a bmw jest taki sam,moim zdaniem bmka jest dla ludzi dbajacych i z kasa chuba ze dla swiru kupujecie bmke to sie zgodze,a kupno zadbanej wersji jest naprawde ciezke a sdika mozna dostac szybciej bo malolaci nimi nie jezdza:)



Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » sob lip 24, 2010 09:20

szysz61 pisze:Według mnie stan sprzęgła nie ma nic wspólnego z ciężko wchodzącym 1 biegiem. Podobno to dość typowa przypadłość zużytych skrzyń montowanych do tych aut.
oczywiście była to wina sprzęgła.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » sob lip 24, 2010 09:33

J@rek pisze:Według mnie stan sprzęgła nie ma nic wspólnego z ciężko wchodzącym 1 biegiem. Podobno to dość typowa przypadłość zużytych skrzyń montowanych do tych aut.

po kupnie sdika ( octavia ) to faktycznie, z jedynka jest nieprzyjemny problem, czasami lapie od strzala a czasami to trzeba z 5,6 prob przeprowadzic



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości