zassanie wody przez silnik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 10:20
Lokalizacja: Dębica

zassanie wody przez silnik

Post autor: kl » ndz maja 30, 2010 13:07

Witam. Posiadam VW Golfa IV 1.9 TDI z 1999 r. Ostatnia powódź zalała mi drogę dojazdową do domu. Woda trochę już opadła, ale nie wiem czy mogę bezpiecznie przez nią przejechać. Wiem, że samochód nie powinien być nagrzany, żeby nie powodować dużych zmian temperatury w podwoziu przy wjeździe w zimną wodę. Martwi mnie jeszcze co innego. Słyszałem, że silnik może zassać wodę poprzez układ dolotowy powietrza. W moim samochodzie jest jakiś wlot za lewą kratką umieszczoną w przednim zderzaku, który prowadzi prawdopodobnie do filtra powietrza. Drogi dolot jest za prawą kratką też w przednim zderzaku, który prowadzi chyba do turba (intercoolera). Mam pytanie czy poprzez te wloty umieszczone opisanych przeze mnie miejscach może silnik zassać wodę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz maja 30, 2010 13:14

Teoretycznie tak, ale w filtrze powietrza jest specjalna "nisza" w której jest otwór odwadniający, więc nieźle musiał by tam chlusnąć wodą, żeby zassało ją w dolot.
Sam musisz ocenić jak wysoka jest woda i czy jest absolutnie konieczne użytkowanie auta w takich warunkach :helm:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn maja 31, 2010 08:24

jeśli woda siągnęłaby do wlotu powietrza to i tak by nie dojechał do celu bo zalanie wiązek elektrycznych pompy wtryskowej i tak by na to nie pozwoliło a ta wiązka jest dużo niżej niż wlot powietrza do filtra. Silnik nie zasysa powietrza przez kratki w przednim zderzaku tylko przez kratkę przy grilu (przy znaczku VW). Intercooler nawet jeśli zaleje go woda to nic się nie stanie (przez kratkę po stronie prawej).
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 08:29 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości