Nastawnik kata wtrysku N108

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Nastawnik kata wtrysku N108

Post autor: PAWLINECZEK » pt maja 28, 2010 20:12

Witajcie gdzie znajduje sie ten nastawnik w silniku 1,9 SDI
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 22:21 przez PAWLINECZEK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pt maja 28, 2010 21:54

kolego w tym momencie piszesz i nie wiesz o co pytasz

nastawnik to nastawnik górna czesc pompy wtryskowej a n108 to przestawiacz kąta wtrysku znajdujący się z dołu lekko obok korpusu pompy


napisz po co chcesz to wiedzieć :grin:
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 21:55 przez Fahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » sob maja 29, 2010 02:31

Fahoo pisze:kolego w tym momencie piszesz i nie wiesz o co pytasz
PAWLINECZEK, > jeżeli faktycznie masz podstawy żeby sądzić że coś masz nie tak ze 108 to napisz co się dzieje > jeżeli nie napiszesz > a tym bardziej nie wiesz co to vag > to lepiej jeszcze poczytaj >>>> Jeżeli chcesz zniszczyć pompę w 15 min to źle trafiłeś.
Radzimy zapoznać się z czynnościami obsługi pompy > jeden twój zły krok doprowadzi do jej zniszczenia.
Nie chcemy Abyś zbędnie wydawał pieniądze > Napisz > z jakiego powodu sądzisz że coś się dzieje i czym podpierasz to stwierdzenie > My zrobimy resztę.



PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: PAWLINECZEK » sob maja 29, 2010 17:26

A wiec juz was informuje w czym zecz.Mam mk4 1,9 sdi wpienia mnie jedna zecz stojac na biegu jalowym po przegazowaniu silnik nagle zmienia barwe dzwieku na taka bardziej burczaca,moge wrzucic bieg i to ustaje ale po przygazowaniu znowu sie zalancza,nie jest to sprzeglo mechanik powiedzial mi ze taka barwe zmienia zwor egr,wlancza mi sie czasami takze jak dojezdzam do swiatel,ale tylko na luzie wczasie jeszdy jest ok,jeden z forumowiczow doradzil mi ze to wlasnie zawor kata wtrysku N108 zmienia ta barwe ale cos mi sie nie chce wierzyc.Postawil bym na egra lub n75 podcisnieniowy.Burczenie mnie strasznie wpienia



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob maja 29, 2010 17:41

IMO mechanik ma rację, będzie to EGR - zaślep go



PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: PAWLINECZEK » sob maja 29, 2010 17:53

Wiele o tym czytalem czy nie bedzie zadnych konsekwencji w sdi?

[ Dodano: 29 Maj 2010 17:54 ]
a jak kupie nowy egr to bedzie ciszej,wyeliminuje zmiane tego brzmienia silnika?



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » sob maja 29, 2010 22:26

PAWLINECZEK pisze:a jak kupie nowy egr to bedzie ciszej,wyeliminuje zmiane tego brzmienia silnika?
Nie > to tak działa.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » ndz maja 30, 2010 12:14

egr to zło usuń go+wyczysc dolot


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz maja 30, 2010 23:38

Fahoo pisze:egr to zło usuń go
W silniku SDI > nie ma problemu ze zwiększoną masą powietrza zasysanego > i przekroczeniem dozwolonej jego granicy w ECU > to aqurat jest na +.
Następuje wzrost mocy w dolnych wartościach obrotowych (proces zamykania egr podczas przyśpieszania = chwila zwłoki dla autka po naciśnięciu gazu).
Moc troszkę się podnosi > tylko zimne powietrze miesza się z paliwem = dobre spalanie.
Natomiast na wielki minus > silnik wolniej uzyskuje temperaturę w zimie > a jak wszyscy wiemy > szybkość uzyskania temperatury roboczej, oraz jej utrzymywanie na stałym poziomie ma wielki wpływ na zużycie silnika.

Ja obrałem taktykę odpinania wężyka od EGR na wiosnę oraz zaślepianie tego wężyka > na zimę system wraca do fabrycznego stanu.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pn maja 31, 2010 13:44

fleshu pisze:
Fahoo pisze:egr to zło usuń go
W silniku SDI > nie ma problemu ze zwiększoną masą powietrza zasysanego > i przekroczeniem dozwolonej jego granicy w ECU > to aqurat jest na +.
Następuje wzrost mocy w dolnych wartościach obrotowych (proces zamykania egr podczas przyśpieszania = chwila zwłoki dla autka po naciśnięciu gazu).
Moc troszkę się podnosi > tylko zimne powietrze miesza się z paliwem = dobre spalanie.
Natomiast na wielki minus > silnik wolniej uzyskuje temperaturę w zimie > a jak wszyscy wiemy > szybkość uzyskania temperatury roboczej, oraz jej utrzymywanie na stałym poziomie ma wielki wpływ na zużycie silnika.

Ja obrałem taktykę odpinania wężyka od EGR na wiosnę oraz zaślepianie tego wężyka > na zimę system wraca do fabrycznego stanu.

Nie zgodzę się z tobą.Szerzysz poglady na temat zaslepiania EGR w silnikach pozbawionych wymiennika ciepła typu 1z,ahu,afn
w agr,asv,alh jest inaczej i nic a nic nie czuć ze auto sie dłużej zagrzewa

...co do zaslepiania egr a SDI to jest to zasadne ze względu na syf ciągnięty w kolektor
w moim byłym sdi kolektor był pięknie zasyfiony mazią tak jak w tdi


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » pn maja 31, 2010 14:45

Fahoo pisze: Nie zgodzę się z tobą.Szerzysz poglady na temat zaslepiania EGR w silnikach pozbawionych wymiennika ciepła typu 1z,ahu,afn
w agr,asv,alh jest inaczej i nic a nic nie czuć ze auto sie dłużej zagrzewa
:gora: Potwierdzam. Mam ASV, jężdżę z zaślepionym EGR od roku i nie zauważyłem zimą aby znacząco dłużej silnik się nagrzewał.
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 14:48 przez Bronco, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt cze 01, 2010 02:58

Bronco pisze:Mam ASV, jężdżę z zaślepionym EGR od roku i nie zauważyłem zimą aby znacząco dłużej silnik się nagrzewał.
W okresach temperatur dodatnich nie mam żadnej różnicy.
Ale jak było po -20 i więcej to różnica dystansowa wynosiła u mnie nawet po 10 km do osiągnięcia 90 stopni. Więc taką taktykę obrałem ja. Dobrze że zdania są podzielone > temat egr jest nadal wałkowany > ciągle wraca na głównym.
Mi nie przeszkadza odpinanie i przypinanie wężyka 2 razy w roku > do tego przy skrajnym obciążeniu mam notlaufy > bo silniczek kręcony. EGR mam sprawny > nie przewala ciśnienia jak nie jest zaślepiony przewód doprowadzania spalin > więc każdy robi co chce.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt cze 01, 2010 09:14

Fahoo pisze:Nie zgodzę się z tobą.Szerzysz poglady na temat zaslepiania EGR w silnikach pozbawionych wymiennika ciepła typu 1z,ahu,afn
w agr,asv,alh jest inaczej i nic a nic nie czuć ze auto sie dłużej zagrzewa
A czy któryś z nich to SDI ? Bo chyba o takim silniku jest w temacie mowa :crazy:
Ostatnio zmieniony wt cze 01, 2010 09:15 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt cze 01, 2010 12:53

damcio151, a czy wiesz jak wygląda motor SDI? bo widze ze nie wiesz -on też ma wymiennik ciepła
w SDI-AEY baza 1Z/AHU/AFN nie było wymiennika a ten SDI w golfie IV AQM/AGP jest na bazie AGR/ASV/ALH i go ma-wystarczy pomyśleć a nie od razu dopisywać jakieś zbędne komentarze i robic z ludzi bałwanów!!

małe OT
Widzę ze czesto piszesz na temat ale nie tym razem więc .....
- slow down,nie bądź w goracej wodzie kompany to juz poraz 2gi masz cos do tego co piszę.Jeśli coś piszę to mam sprawdzone info.A jak nie wiem to cicho siedze.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości