wywala plyn przec zbiorniczek i nie ma ogrzewania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

djmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 19, 2008 18:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

wywala plyn przec zbiorniczek i nie ma ogrzewania

Post autor: djmad » sob maja 29, 2010 08:56

witam
mam taki problem z moim mk4 1,9 TDI. mianowicie wywala mi plyn przez ten zawor cisnieniowy w zbiorniczku. od dluzszego czasu co ok 2 tygodnie musialem dolewac caly zbiorniczek plynu ale zawsze bylo 90 stopni. jakiczas temu temperatura skoczyla mi do 110 i sie pierwszy raz zagotowal. stanolem dolalem plynu bo wszystko wywalilo ze zbiorniczka i sytuacja powtarzala sie co pare km (ale juz ciagle bylo 90st). chyba z 5 razy dolewalem. pod domem okazalo sie ze ten waz od termostatu do chlodnicy nie ma wody. po godzinie walki odpowietrzania itp... wrocilo do normy. ale musialem dolewac co tydzien bo schodzilo do minimum (temperatura zawsze 90). tak jezdzilem i bylo ok przez miesiac. wczoraj sytuacja sie powtorzyla. znow nie bylo tam wody. dolalem, pogazowalem i niby sie odpowietrzyl. przejechalem 30km i zniklo ogrzewanie (za pierwszym razem tez zniklo). jak sie zagotowal wszystkie weze byly goroce a po powrocie do domu waz do chlodnicy goracy a powrot z chlodnicy zimny. dlaczego on sie ciagle tak zazpowietrza?



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » sob maja 29, 2010 09:15

djmad, po pierwsze gdzie ucieka płyn to pewno nie masz pojęcia? jest to wyciek? czy to może nieszczelna uszczelka pod głowicą?

Ewidentnie taki ubytek płynu nie wróży nic dobrego. Brak obiegu może być spowodowany również zawieszającym się termostatem (choć w twoim przypadku wątpię w taki stan rzeczy), lub niedziałającą pompą wody.

Ja niestety będę stawiał na uszczelkę, brak ogrzewania + wysoka temperatura silnika + zimny wąż powrotu = w 95% uszczelka.

Pozdrawiam


Dziki

ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » sob maja 29, 2010 19:03

Witam jak wywala płyn to w pierwszej kolejnosci do sprawdzenia termostat ogólnie układ chłodzenia czy ma pełny obieg ale najczesciej to do wymiany uszczelka pod głowicą



djmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 19, 2008 18:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: djmad » czw lip 15, 2010 11:35

tak wiec powodem byl uszkodzony termostat. ale niestety zbyt dlugo jezdzilem z takim i mi wydmuchalo uszczelke. splanowalem glowice, wymienilem uszczelke i teraz jest wszytsko idealnie. nie bierze ani grama plynu a juz sporo przejechalem.

acha plyn wywalalo przez zawór cisnieniowy w zbiorniczku wyrównawczym. caly byl szczelny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 134 gości