problem z poduszkami silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz maja 16, 2010 21:28

Ferb źle zrobiłeś ze wyjechałes od tego mechanika, tzreba było od razu reklamować robote, nie daj sie nabrac na takie gadanie ze sie ułoży, pamiętaj nic sie z czasem nie polepszy, bo guma napewno nie zmięknie najwyzej moze jeszcze stwardnieć. jak ma byc dobrze to ma byc dobrze od razu. Koledzy powiedzcie mi ile w ASO VW kosztują tylne poduszki do golfa 3 AFN?



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » pn maja 17, 2010 01:15

szatanek pisze:(...) Koledzy powiedzcie mi ile w ASO VW kosztują tylne poduszki do golfa 3 AFN?
Poduszka prawa tylna (od pasażera) 1H0 199 262 L 328,03 zł brutto (detal)
Poduszka lewa tylna (od kierowcy) 3A0 199 402 281,30 zł brutto (detal)



Ferb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:38
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: Ferb » pn maja 17, 2010 16:44

szatanek to w sumie kolega mojego taty i jakos nie chciałem robić awantur kasa odzyskana takze jest ok ale na pewno juz nic u niego robić nie będe :chytry:


AWX na pokładzie

suhhar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt lip 10, 2009 11:46
Lokalizacja: kłodzko

Post autor: suhhar » pn maja 17, 2010 19:17

sorry panowie wtrace swoje 2 slowa. Otoz nie rozumiem dlaczego masz pretensje do mechanika ? kupiles tanie poduchy on ci je wymienil no i taki byl efekt. Przeciez to nie jego wina ze produkuja shit on je tylko montuje. Sam mialem taka akcje tylko tyle ze ja sam wymienialem poduszke pod skrzynia. Wsadzialem nowa to sie w aucie nie dało wysiedziec wiec przyeczytalem gdzies tutaj na forum ze trzeba ja rozkrecic na czesci pierwsze nawalic smaru grafitowego, skrecic i jest pieknie. Nie czuje auta. Fakt faktem ze te gumy co robia z nich poduszki to jak beton. Sprobuj ze swoimi tak zrobic bo rzeczywiscie ceny oryginalnych poduszek powalaja na kolana.



1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » pn maja 17, 2010 20:39

a ja chyba jednak skłonie się do poszukania przy tłumiku ... mam zfatygowaną plecionkę tłumika
plecionka wymieniona.. jest trochę ciszej.. na wysokich obrotach nawet duzo ciszej
Ostatnio zmieniony pt maja 21, 2010 22:09 przez 1robert, łącznie zmieniany 1 raz.



Ferb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:38
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: Ferb » pn maja 17, 2010 21:49

Powiedziałem mu na wstepie ze ma to zrobić dobrze cena mnie nie interesowała.Po wymianie powiedział że zawsze używa topranów i jest ok u mnie jednak było inaczej mówił ze ta poduszka ma być taka... w innym sklepie miałem taką samą tylko że z febi całkiem inna guma mieksza cena niewiele wieksza


AWX na pokładzie

bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » wt maja 25, 2010 12:24

witam wszystkich
pozwolę sobie na podłaczenie do tematu. ostatnio wymieniłem wszystkie poduchy(2x Boge i lemfonder olejowy). bujało mocno silnikiem przy zmianie biegów. po wymianie dalej jest tak samo. gumy w poduchach są miękkie, silnikiem można spokojnie zabujać, a drgania na budzie są. co ciekawe raz są mniejsze, a raz większe. cholery idzie dostać, bo nie wiem gdzie szukać przyczyny. przy ruszaniu na zimnym też czuję szarpanie. może macie jakis pomysł



Ferb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:38
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: Ferb » wt maja 25, 2010 15:48

Czuć szarpniecie przy zmianie biegów?


AWX na pokładzie

1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » wt maja 25, 2010 22:33

moim zdaniem problem leży gdzieś w silniku.. drży za mocno lub w ustawieniu poduszek... mam jeszcze dwa pomysły ale sprawdze to napisze...
wstępnie dociążyłem przednią belkę tą do której mocujemy przednią poduszkę.. (wymyśliłem że jak będzie cięższa to nie będzie tak drżała)
mam wrażenie że jest troszkę lepiej ale trzeba z tym pojeździć troszkę
chcę jeszcze wymienić tulejki gumowe które są miedzy belką "od poduszki" a belką przykręcaną bezpośrednio do podłużnic

jedno mnie martwi.. u mnie raczej drgania się pogłębiają jak silnik mocno się rozgrzeje (jak jest kilka godzin w ruchu) więc martwi mnie czy gdzieś w silniku nie ma jakiegoś zużycia które wywołuje mocniejsze drgania wywołujące buczenie całej budy

u mnie szarpie trochę wymęczone sprzegło ale to raczej nie ma związku z drżeniem bo drży tak samo z wciśnietym sprzęgłem itd..
Ostatnio zmieniony wt maja 25, 2010 22:35 przez 1robert, łącznie zmieniany 1 raz.



kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kubik78 » śr maja 26, 2010 01:22

powielam wasze kłopoty

Raz mi drga mocno a raz niemal wogóle

Ogółem drży mocniej po wielogodzinnym używaniu



1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » śr maja 26, 2010 22:07

no to witaj w klubie ludzi nie zrozumiałych przez większość mechaników :kac:



Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » czw maja 27, 2010 15:41

A ja juz sie poddalem kat mam niby dobry wymienione cale zawieszenie z przodu maglownica regenerowana a drgania i tak sa w czasie jazdy i przy ruszaniu. Nie wiem moze ten typ tak ma ;d

[ Dodano: 27 Maj 2010 15:42 ]
A poduszki tez wymienione :) Przegoby nowe kola wywazone, nowe felgi ,nowe opony,łożyska wymienione nie mam pomyslu juz :)



1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » sob maja 29, 2010 16:20

a ja powiem tak
w moim pasku owe drgania raczej są związane z przednią poduszką
moje autko w młodości dostało w przedni zderzak delikatnie z lewej strony i mimo naprawy przednia poduszka jest trochę przesunięta w prawo (mocowanie).
po poustawianiu wszystkiego jak ma być (fasolka w łapie silnika o około 1 cm) drgania sa mniejsze
owe buczenie jest zwiazane z wibracją przedniej szyby która wpada w rezonans od drgań silnika przenoszących sie na podłużnice i budę
Ja dodatkowo obciążyłem przednią belkę zawieszenia silnika tak na oko z 3 kg w okolicy mocowania poduszki i to dało obniżenie punktu przy którym następuje rezonans o około 100 obr/ min co już bardzo mnie ucieszyło (pierwsze pozytywne namacalne rezultaty od dawna)
czekam na nowe poduszki gumowe przedniej belki(te gumki pod śrubami mocującymi belki do podłużnic) są tanie to wymienie
przydałaby się masa antywibracyjne taka jak macie w golfach na przedniej belce do testów bo powinna dać lepsze wyniki przy mniejszej wadze.
zachęcem do własnych doświadczeń w tym temacie to moze da się wypracować jakieś super rozwiazanie....
pozdrawiam proszę o swoje doświadczenia

[ Dodano: 02 Cze 2010 22:41 ]
wymieniłem poduszki w przedniej belce (te 4 tulejeczki) i na razie mam bardzo poważne wrażenie że jest sporo lepiej. Potrzeba trochę czasu na potwierdzenie ale
żałuję tylko że przy wymianie nie sprawdziłem czy belki pasują na 100% do siebie(czy są 100% osiowo) - auto ma 15 lat.. sporo mogło się wydarzyć
Ostatnio zmieniony sob maja 29, 2010 16:22 przez 1robert, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości