Problemy z temperaturą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gerart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw gru 27, 2007 18:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problemy z temperaturą

Post autor: Gerart » sob maja 22, 2010 22:04

Witam wszystkich, bez zbędnych wstępów opisze problem. Od jakiegoś czasu nie mogę osiągnąć książkowych 90 stopni na zegarze (zakładałem, że będzie trzeba pewnie wymienić termostat) ciągle oscyluje w granicach 70-80 stopni, ale w czwartek stojąc w gigantycznych korkach patrzę na wskaźnik a tu 120 stopni, nawiew na full temperaturę i maks nawiew. Jakoś się sturlałem z drogi maska do góry - wiatraki stoją nawet nie drgną, płyn chłodniczy jest. Nawiew full, temperatura najniższa, wskazówka posuwa się do przodu wiatraki się nie włączają. Co sprawdzić? Zaznaczam nie jestem mechanikiem więc piszcie jak do całkowitego laika. W niedzielę podłączałem go pod interfejs diagnostyczny to jedyny błąd to był jeden z czujników ESP.


PS wybaczcie jeśli ktoś miał już taki problem ale szukałem i nie znalazłem dlatego zakładam nowy temat. Jeśli ktoś już coś takiego przechodził to proszę o linka.
Ostatnio zmieniony sob maja 22, 2010 22:05 przez Gerart, łącznie zmieniany 1 raz.


Ludzie w ogóle nie myślą, oni tylko myślą, że myślą - Mark Twain
29.07.2010 - Independence day - And He Lived Happily Ever After . . .

KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

Post autor: KOSA1987 » sob maja 22, 2010 23:08

sprawdz czy chłodnica jest gorąca, jak tak to sprawdz czujnik temp w chłodnicy



Awatar użytkownika
Gerart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw gru 27, 2007 18:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gerart » ndz maja 23, 2010 10:24

OK jutro sprawdzę i dam znać.

[ Dodano: 23 Maj 2010 13:18 ]
nowe informacje - silnik odpalony na climatroniku econ wiatraki nie działają - wciskam auto wiatraki pracują . . .
Dodam, że w climatroniku na pewno nie ma już czynnika dlatego jeżdżę do czasu zrobienia na econ


Ludzie w ogóle nie myślą, oni tylko myślą, że myślą - Mark Twain
29.07.2010 - Independence day - And He Lived Happily Ever After . . .

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt maja 25, 2010 00:02

mi się wydaje, że termostat i tak masz do wymiany. Miałem podobną systuację kiedyś u siebie, tyle że zimą w MKIII w benzynie. Zagrzać się nie potrafił podczas normalnej jazdy, a jak na chwile gdzieś zwolniłem czy się zatrzymałem, zaczynał się gotować. Wymiana termostatu pomogła.
A wiatraki nawet jak jest już powyżej 100st. nie załączają się?? Wtedy mógłby być winien włącznik termiczny



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt maja 25, 2010 01:28

Ja był sprawdził ten termostat... może tak się dziać jeśli jest niedomknięty/nieotwarty jak masz taki termometr to nie problem będzie go sprawdzić. Skoro VAG nic nie pokazał zajmij się najpierw tym termostatem.



Awatar użytkownika
Gerart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw gru 27, 2007 18:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gerart » pn maja 31, 2010 20:11

EnJoy pisze:A wiatraki nawet jak jest już powyżej 100st. nie załączają się?? Wtedy mógłby być winien włącznik termiczny
Nie załączył, stałem w korku i już 120 wchodziło a wiatraki nie zaskoczyły. Pewnie teraz w dni wolne będę walczył bo całkiem czasu nie miałem. (12 h na dobę praca - w weekend synek u mnie był i nawet szyb nie było kiedy przetrzeć).


Ludzie w ogóle nie myślą, oni tylko myślą, że myślą - Mark Twain
29.07.2010 - Independence day - And He Lived Happily Ever After . . .

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » wt cze 01, 2010 21:50

nie wiem jak jest to rozwiazane w mk4, ale w mk2, jak masz tylko maly obieg, to wentylator sie nie uruchomi, bo czujnik jest w chlodnicy do ktorej ten goracy plyn nie dociera.

jesli termostat sie zacial w pozycji zamknietej to taki moze byc objaw :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości