Czy to pompa paliwowa ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Czy to pompa paliwowa ?

Post autor: kubik78 » ndz maja 23, 2010 02:00

Autko zawsze głośno pracowało ale ostatnimi czasy jakby głośniej, chałas jest głośniejszy niż w jakimkolwiek innym porównywanym przezemnie samochodzie.

Jakby gorzej ciągnął, szczególnie kiepsko przyspiesza powyżej 3 biegu

Czasami po dłuższej ( i dynamicznej) jeździe w samochodzie słychać jakby dodatkowe warczenie, udało mi sie ustalić że ten warkot najwyraźniej słychać w okolicy baku. Jak wiadomo w baku nie ma żadnych mechanicznych urządzeń także jedynym sensownym źródłem hałasu jest dla mnie pompa paliwowa. Jak jeżdzę spokojnie to ten objaw nie występuje, z czasem cichnie po zostawieniu autka na biegu jałowym.


ktoś jest mi w stanie robić?

Byłem u podobno najlepszego pompiarza w szczecinie (na Tamie Pomorzańskiej) i tam stwierdzili jedynie że wszystkie dawki są w normie. Pytając dlaczego jest taki głośny udzielili mi jedynie wymijającej odpowiedzi że to jest urok tych samochodów.
Fajnie, tylko dlaczego mój jest kutwa głośniejszy od innych? Prosze nie udzielać odpowiedzi o kątach wtrysku i ustawieniach rozrządu. Przerabialem to juz od a do z
Ostatnio zmieniony ndz maja 23, 2010 02:02 przez kubik78, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz maja 23, 2010 03:40

PinkFloyd > to jest twoja odp na te pytania.
Pewnie Ten Kolega nie będzie miał za złe że zacytowałem:
DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI - tel. 696 449 552 ( Szczecin i okolice )--- Nie udzielam porad przez telefon, chcesz zdiagnozować swoje auto- dzwoń !!!
kubik78 pisze: warkot najwyraźniej słychać w okolicy baku.
kubik78 pisze:źródłem hałasu jest dla mnie pompa paliwowa
Pompa paliwowa jest u ciebie przy silniku hehe.

Napisz do Pink-iego lub do Kolegi zadzwoń > dokładnie powie ci co boli twoje autko.



kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kubik78 » ndz maja 23, 2010 10:04

no tak ale z baku najbliżej jest do pompy, hałas jest jakby rezonansem więc to ma sens.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz maja 23, 2010 12:02

kubik78 pisze:no tak ale z baku najbliżej jest do pompy,
Pompa pod maską z przodu, bak z samego tyłu auta!
Wydech przerdzewiał lub łożysko zatarte > to i owszem.



kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kubik78 » ndz maja 23, 2010 16:03

no dobra a czy głośna praca (silnika, nie pompy) oraz lekki przymuł mogą świadczyć o zużytej pompie czy raczej wtryskiwacze?

ciśnienie daje prawidłowe według pomiarów a kąt wtrysku jest ustawiony tak jak być powinien (2 razy z nim biegałem do 2 różnych specjałów)



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz maja 23, 2010 18:13

kubik78 pisze:no dobra a czy głośna praca (silnika, nie pompy) oraz lekki przymuł mogą świadczyć o zużytej pompie czy raczej wtryskiwacze?
Jest wiele powodów, przez które silnik może głośno pracować > jeżeli nie posiadasz wiedzy technicznej to będzie ci ciężko ocenić odgłos silnika.
Silnik będzie klepał np: Zgięte zawory po złym ustawieniu rozrządu, niezalewające się popychacze hydrauliczne, zbyt małe ciśnienie oleju > np spowodowane przez zapchanie sita w misce, klepanie wtrysków, uszkodzenia w napędzie agregatów bocznych i wiele wiele innych.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości