Drganie silnika na wolnych obrotach, koszty naprawy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mich32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 08, 2007 15:34
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Drganie silnika na wolnych obrotach, koszty naprawy

Post autor: mich32 » śr maja 19, 2010 18:10

Witam,

Wiem, że temat drgania silnika był już kilkukrotnie poruszany na forum, poczytałem o tym w innych wątkach. A dokładnie chodzi o to, że występują duże drgania, które przenoszą się na cały silnik a jak włączę światła hałas się nasila. Jak ostanio byłem u mechanika wymienić amortyzatory, to on też to zauważył i stwierdził, że to jakieś koło alternatora (nie powiedział dokładnie jakie) które ciągnie w dwie strony zamiast w jedną (domyślam się, że chodziło mu o koło pasowe ?). Mechanik powiedział mi, że koszt regeneracji alternatora wynosi około 300 - 650 zł. Wydało mi się to dużo, i zapytałem jaki byłby koszt wymiany całego altenatora. Powiedział, że to koszt ok. 1000 zł. Z ciekawości popatrzyłem na allegro to koszt używanego alternatora wychodzi około 200 zł, a nowego z kołem pasowym około 600 zł. Więc czy te ceny podane przez mechanika nie są zawyżone ? Chyba, że oprócz tych standarowych części trzeba coś dodatkowo wymienić ? I w ogóle mam takie pytanie, czy warto w ogóle to regenerować ?

Z góry dziekuję za pomoc.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: sklejku » śr maja 19, 2010 18:33

drgania przez kolo alternatora sa charakterystyczne, czujesz je siedzac w samochodzie na fotelu?? Piszczy cos dodatkowo?? mechanik twoj u ktorego byles przegiol cenowo i to ostro radzilbym udac sie do kogos innego nawet dla sprawdzenia opini, tak na sucho ciezko jest odpowiedziec bo drgania moze wywolac wiele innych rzeczy dawka paliwa kolo DM


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

mich32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 08, 2007 15:34
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: mich32 » śr maja 19, 2010 21:21

Dokładnie, drgania czuć aż na fotelu, ale piszczenia żadnego nie słyszałem.



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » śr maja 19, 2010 23:00

Jeśli alternator jest w dobrym stanie to nie ma sensu wymieniać go w całości. Wymienia się sprzęgiełko (koło pasowe alternatora) jeszcze ewentualnie może dojść wymiana napinacza paska wielorowkowego bo te dwie rzeczy lubią się psuć jednocześnie.



mich32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 08, 2007 15:34
Lokalizacja: Krosno Odrz.

.

Post autor: mich32 » czw maja 20, 2010 07:14

Napinacz już 2 razy był wymieniany, więc powinien być jeszcze w dobrym stanie. A jaki jest orientacyjny koszt wymiany samego koła pasowego alternatora z robocizną ?



remik130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn maja 04, 2009 00:28
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: remik130 » czw maja 20, 2010 08:13

Witam,

wymieniałem w zeszłym roku, koszt sprzęgiełka 145zł, wymiana 20 zł

Pozdrawiam



mich32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 08, 2007 15:34
Lokalizacja: Krosno Odrz.

.

Post autor: mich32 » czw maja 20, 2010 13:39

Znalazłem w jednym sklepie sprzęgło alternatora (
http://www.motoneo.pl/m-VW-all-GOLF_IV_ ... 4-5-5.html ), czy to jest koło pasowe ? Czy sprzęgło alternatora to jest to samo co koło pasowe tylko inaczej nazwane ?



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » czw maja 20, 2010 17:47

mich32 pisze:Czy sprzęgło alternatora to jest to samo co koło pasowe tylko inaczej nazwane ?
Tak. W kole pasowym jest sprzęgiełko montowane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości