Silnik 1.9D AEF -problem z imobilajzerem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gonek.t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 11:31
Lokalizacja: lubuskie

Silnik 1.9D AEF -problem z imobilajzerem

Post autor: gonek.t » czw maja 13, 2010 06:20

Mam taki problem. Przełożyłem do VW Caddy pickup silnik od Skody Felicji, ten sam model AEF. Niestety po przekładce silnik nie odpala. Zaworek w pompie Lukasa nie puszcza paliwa na wtyski, po włączeniu zapłonu nie słychać wogóle otwarcia tego zaworka.
Chyba coś nie tak jest z imobilajzerem, ale przy przekładce kluczyka ani kostki od immo nie ruszałem. Czy można to jakoś obejść, lub co jeszcze mam przełożyć od "dawcy" silnika żeby załapało?



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 10:19

Najprościej immobox'a i stacyjkę z kluczykami przerzucić. Albo przeprogramować immo pod "nową" pompę - potrzebujesz znać PIN swojego auta.



gonek.t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 11:31
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: gonek.t » czw maja 13, 2010 15:19

No to mam problem, bo stacyjkę sprzedałem, została mi tylko kostka immo.
Jak zdobyć PIN auta? W serwisie?
Jest jakiś inny sposób? Bo z przełożeniem tego zaworka w pompie chyba będzie problem?
Bo widze że są "ślepe" śruby.;(



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 18:04

Potrzebujesz narzędzie które będzie w stanie odczytać PIN z immoboxa podpiętego na aucie, lub wymontować go i jeździć po ludziach którzy dorabiają klucze.
Ja się dziś sparzyłem bo odczytałem już masę PINów swoim sprzętem, a dziś na immoboxie z Golfa 3 MY96 padłem.



gonek.t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 11:31
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: gonek.t » czw maja 13, 2010 18:41

Sprawa wygląda tak: jutro podjade do serwisu VW w Niemczech z dowodem rejestracyjnym i kluczykiem i spróbuje otrzymać PIN. Znajomy mechanik ma dobry komputer i zaprogramuje mi immo.
Jeżeli się nie uda, to jest możliwość wypięcia samej kostki i wysłania do odczytania?
Bo mam obie kostki immo, w swoim aucie i ta druga od silnika który mam teraz włożony.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 19:27

Nie wiem czy od ręki dostaniesz PIN, chyba muszą zapytanie zrobić i dostaną tylko kod jednorazowy, który mogą sami wykorzystać - Ty mógłbyś znając datę ważności i nr dealera przeliczyć go na PIN, ale ASO może nie dać rady :(

Ja bym wysyłał Twojego immoboxa do odczytania - podpytaj tylko do kogo, żeby zrobił to jak trzeba.



gonek.t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 11:31
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: gonek.t » czw maja 13, 2010 21:10

Czy taki interface rozwiązałby mój problem? link



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości