Wycie/huczenia pod maską przy 2-2,4tys obrotów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Wycie/huczenia pod maską przy 2-2,4tys obrotów

Post autor: gabriel_bar » sob maja 08, 2010 09:04

Witam!!
Wczoraj zaczęła mi coś huczeć pod maską, najbardziej słychać na biegu 3,4,5, przy obrotach 2000-2400, do 2000 obrotów jest ok, powyżej 2400 jest ciszej ale trochę słychać. Ten dźwięk słychać gdy dodaję gazu, przy 2400 obrotów jak puszczę gaz wycie ustaje. Czyli dodaję gazu najgłośniej, ujmuje gaz nie słychać tego dźwięku, obroty na tym samym poziomie huczy ale średnio głośno.
Szukałem rozwiązania, po pierwsze sprawdzę poziom oleju skrzyni
Czy może tobyć skrzynia? dziwne że tylko w tym przedziale obrotów tak się dzieję, coś się poluzowało? miał ktoś podobny problem?
Macie jakieś pomysły lub sugestie? z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony sob maja 08, 2010 14:16 przez gabriel_bar, łącznie zmieniany 2 razy.



arwam

Post autor: arwam » pn maja 10, 2010 09:26

gabriel_bar,

daj więcej informacji jaki masz silnik czy dźwięk przypomina świst gwizd czy może wiercenie w metalu. czy zmienia się jego natężenie w zależności od stopnia wciśnięcia gazu itp



Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Post autor: gabriel_bar » wt maja 11, 2010 07:38

Silnik 1.9D, skrzynia 5 biegów, dźwięk przypomina buczenie, nie ma żadnych matalicznych dwięków, auto pracuje bez zmian, tylko ten dzwięk. Gdy przyśpieszam w podanym przedziale obrotów dzwięk się nasila, puszczę gaz to ustaje. Podejrzewam że mogą to być łożyska w kole, po zmianie kół na wiosnę (całe koła, jeszcze nie jeździły na golfie) auto mi zaczęło ściągać w lewo i kierownica lekko drży, ale nie non stop, czasami, jak by były źle wyważone, ale to tylko moje domysły.

znalazłem taki temat na forum http://forum.vwgolf.pl/vi...hlight=#2400224
kontaktowałem się z kolegą i okazało się że przyczyną były łożyska w kole

Okazało się że u mnie przyczyną był nieszczelny układ wydechowy, wczoraj dziura się powiększyła i było wszystko jasne :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 221 gości