Nie chcę odpalac

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

los ches
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 06, 2010 16:49
Lokalizacja: Łagów

Nie chcę odpalac

Post autor: los ches » czw maja 06, 2010 17:07

Witam,
Jest taki problem. w golfie 1.9 D silnik nie chce zapalic. Po przekręceniu kluczyka kontrolka od swiec miga jak glupia.Cały czas. Przekrecam kluczyk i przekreci sie silnik troche i staje i tak za kazdym razem. Raz był odpalony na kable i zapalił ale na drugi dzień już nic to nie dało.
W czym może być problem? Akumulator? Swiece? Czy może ta świeca żarowa co jest oddzielnie. Może wystarczy przeciscic klemy,sprawdzić swiece. Nie wiem. Wystraszyła mnie ta migająca kontrolka :blush:
Czekam na odpowiedzi.
Dodam tyle,że samochod stał miesiąc nie odpalany. Akumulator od dwóch lat nie ładowany.
A swiece wymieniane w listopadzie na boscha.

Dostepu do samochodu nie mam.napisałem tyle ile dowiedziałem sie od własciciela auta. Pytanie zadaje bo nie wie co robbic. Chciałbym go kupic ale czy warto z tą wada? A jeszcze takie pytanie, olej znajdujący sie wokół bagnetu i pod nim to poważna usterka? :kac:
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 18:49 przez los ches, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » czw maja 06, 2010 19:59

jak kontrolka mruga trzeba by sprawdzic bezpiecznik od świec i styki. bezpiecznik jest duży najwiekszy ze wszystkich nie da rady nie zobaczyc albo w skrzynce bezpieczników albo na scianie grodziowej pod maska. ledwo kreci heh załóż konkretny akumulator i wtedy próbuj DIESEL musi miec kopa od rozrusznika zwykłe krecenie moze nie wystarczyc.



los ches
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 06, 2010 16:49
Lokalizacja: Łagów

Post autor: los ches » czw maja 06, 2010 21:06

Wiesz Golf ma 48Ah, a brałem na kable rozruchowe z 75 to trochę większy jest to powinno złapac. To powiadasz,że bezpiecznik i może być dobrze.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw maja 06, 2010 21:15

los ches pisze:Wiesz Golf ma 48Ah
:bajer: Taka pojemność aku to do benzynki a nie diesla .Po miesiącu stania stary aku w zasadzie jest rozładowany a przy takiej pojemności to nawet jak jest nowy to cieniutko .Przygasanie lub miganie kontrolek to objaw dużego spadku napięcia w instalacji spowodowane rozładowanym aku.
los ches pisze:a brałem na kable rozruchowe z 75 to trochę większy jest to powinno złapac.
Tego nie bardzo rozumiem ?Kręcił ci i nie odpalał ?czy nie mógł pokręcić .Jak kręcił i nie załapywał do sprawdzenia napięcie na listwie świec żarowych jak i same świece,w nastepnej kolejność czy dochodzi paliwo do pompy
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 21:17 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości