Olej w zbiorniku z płynem chłodniczym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oxaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 21:13
Lokalizacja: Nowy Sącz

Olej w zbiorniku z płynem chłodniczym

Post autor: oxaris » śr kwie 28, 2010 21:41

Witam, mam troche nietypowy temat otóż - jakis czas temu otworzyłem ziorniczek z płynem chłodzącym i wlozylem tam palucha - ku mojemu zdziwieniu, wyciagnalem palucha w czarnym oleju. Był on jednak tylko na wierzchu. Auto zachowuje sie normalnie, ani nie przegrzewa ani nie traci mocy :satan: kopci na czarno, odpala normalnie. Bylo to jakis czas temu, dzis jak otworzylem plyn zbiorniczek wyrownawczy nie bylo tyle czarnego osadu, jedynie kawa z mlekiem przeplatana z czarnymi kroplami, pewnie oleju.
Znajomy wykluczyl uszczelke pod glowica, podobno jak ona strzeli to i woda sie dostaje do oleju i sa ubytki mocy, auto pluje przez wydech ( a ja mam suchutki, jedynie czarna sadź) no i teraz pytanie do Was drodzi Vwmaniacy. WTF?? co mu dolega??
Za kazda sugestie z gory THX


Moja biala rakieta :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=317968

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Baryla » śr kwie 28, 2010 21:45

uszczelka równie dobrze mogła walnąć miedzy kanałami wodnym i olejowym. Jeżeli masz chłodnice oleju sprawdź ją



Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Post autor: jarekkoval » śr kwie 28, 2010 21:46

moze podstawka filtra oleju gdzies przepuszcza ? u mojego taty w busie tak bylo identycznie jak mowisz jedynie osad byl w zbiorniku-patykiem mozna bylo zebrac
glowica/uszczelka no tez w sumie moze byc ale w takich przypadkach mysle ze zbiorniczek by sie szybko zapelnial olejem



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr kwie 28, 2010 22:48

oxaris pisze:Znajomy wykluczyl uszczelke pod glowica, podobno jak ona strzeli to i woda sie dostaje do oleju i sa ubytki mocy, auto pluje przez wydech
Twój znajomy się myli i chyba mało przypadków uszkodzonej uszczelki widział ,skoro tak twierdzi.Sprawdż na początek chłodniczkę oleju przy filtrze oleju ,najlepiej zrób tzw.bajpasa :odłącz przewody z płynem od chłodniczki i połącz ze sobą .Wyczyść zbiorniczek i pojeżdzij tak przez kilka dni .Jak będzie to samo to niestety ,uszczelka pod głowicą .


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości