Jak odróżnic pęknięcię głowicy od wydmuchnej uszczelki.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Jak odróżnic pęknięcię głowicy od wydmuchnej uszczelki.

Post autor: człek » śr kwie 28, 2010 18:23

Wywalało mi płyn ze zbiorniczka przy wyższej prędkości się okazało ze oring z korka spadł. Założyliśmy oring i teraz układ jest szczelny ale po zagrzaniu auta węże się robią twarde ( dolny i górny) i jak odkręcę korek na ciepłym to mi wywala płyn.

ale do czego dążę.

Wczoraj podjechałem na parking pogadałem z kolegą, postałem chwilę, odpalam a tu biała chmura z tyłu jakby ni skąd ni z owąd i i chodzi jakby na trzy gary. Delikanie przygazowałem i praca silnika się lekko unormowała i dymienie się zmniejszyło ale na wolnych obrotach nadal lekko występuje. Jak jadę nawet spokojnie to bardzo szybko się przegrzewa silnik i trzyma się minimalnie powyżej normy.

Najlepsze jest to ze ten intensywny dym raz wali ostro np. jak stoję przy rondzie i nierówno silnik chodzi a raz bardzo delikatnie ( przeważnie jak już jadę na wyższysch) obrotach.

Najbardziej kopci jak postoi na ciepłym z 10 minut i znów go opalę. Leca lekkie bąbelki ze zbiorniczka przy przegazowaniu ale oleju w płynie nie ma. Płynu w oleju też. Termostat wymieniony. Proszę o pomoc..



Awatar użytkownika
pablo4451
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 06, 2009 18:49
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: pablo4451 » śr kwie 28, 2010 19:58

Najprawdopodobniej będzie to uszczelka pod głowicą, u mnie były takie same objawy z tym dymieniem na niskich obrotach i dmuchaniem powietrzem do płynu chłodniczego i wyganiało mi płyn, a kopcił bo spalało płyn ale nie było go w oleju, lepiej nie jezdzić z takimi objawami dłużej, u mnie była to tylko uszczelka pod głowicą ale moze być tez walnięta głowica chociaż wątpię ;)



Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » śr kwie 28, 2010 20:17

mechanik mi mówił, że jak rano nie będę mógł przekręcić rozrusznikiem to żebym nie kręcił dalej bo płyn jest w komorze spalania i pokrzywie korbowody. Tak też się stało, znaczy się po całym dniu postoju chciałem odpalić i nawet nie drgnął, coś jakby słaby akumulator. Zostawiłem go i już nie próbowałem. A płynu też zleciało nie wiadomo gdzie o 2-3cm.



Awatar użytkownika
pablo4451
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 06, 2009 18:49
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: pablo4451 » śr kwie 28, 2010 20:21

Mój dobrze palił miał normalną moc itd tylko te dymienie i puchnące węże zauważyłem ale ja długo tak nie jeździłem tylko od razu zabrałem sie za robote, zdjąłem głowice no i okazało sie że uszczelka pęknieta pod głowicą, dobrze ze uszczelka a nie głowica :)



Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » śr kwie 28, 2010 20:37

U mnie też moc w normie, tylko kopcił niemiłosiernie po odpaleniu od wczoraj i temperatura dosyć szybko wzrastała. Musiałem ogrzewanie włączać na maksa podczas jazdy.



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 887
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » śr kwie 28, 2010 20:39

jak chcesz sprawdzic czy masz glowice pwknieta to wez ja na sprawdzenie szczelnosci. i tak bedziesz mial sciagana glowice i tak to nie zaszkodzi sprawdzic


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Post autor: człek » śr kwie 28, 2010 20:58

Tak, wiem, już mi mechanik powiedział, że ja weźmie na sprawdzenie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości