1.9 TDI - ASV 110KM - moc

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

1.9 TDI - ASV 110KM - moc

Post autor: domel86 » czw kwie 22, 2010 10:50

Witam.

Mam autko z silnikiem z grupy VAG, jak w temacie - 1.9 TDI ASV 110KM. Jakiś czas temu miałem problemy z turbiną, odcinało moc, wyskakiwał błąd pod VAG'iem informujący o zbyt dużym ciśnieniu doładowania. Pisałem o tym tutaj na forum, wklejałem logi. Okazało się po nich, że to turbo przeładowuje a winne temu są kierownice, które się blokują. Faktycznie, turbo było brudnawe, oddałem je do profesjonalnego czyszczenia. Problem niby zniknął... ale od tego czasu do dziś minęło pół roku i problem powraca, ale już inaczej. W ciągu tych 6 miesięcy również odcięło mi moc kilka razy, po ponownym rozruchu było okej. Tak jest też teraz... tylko nie pojawia się żaden błąd w pamięci. Sprawdzając VAGiem jest czyściutko. Wymieniłem N75 na nówkę sztukę - nic nie pomogło. Wciąż brak błędów i od czasu do czasu brak mocy. Najdziwniejsze jest jednak to, że depcząc w podłogę moc może odciąć np. raz na 10-15 prób. Tj... próbowałem to "wymuszać" ale przy 10ciu próbach nie udało się, po czym dwa razy później pod rzad dało radę i znów nie. Wydaje mi się, że mocy nie odcina całkiem... tylko pewien procent ( ciężko stwierdzić ile ). Tak więc podsumowując...:
1) Okresowy brak mocy, ciężko wyczuć kiedy akurat będzie - takie widzi mi się samochodu.
2) VAG nie pokazuje żadnych błędów
3) Wymieniony N75
4) Wyczyszczone 6 miesięcy temu turbo ( powinno chyba dłużej po czyszczeniu na lustro wytrzymać niż pół roku )

PS. Autko normalnie przyśpiesza, nie ma żadnych problemów... przy mocniejszym depnięciu w gaz lubi puścić sobie czarną chmurkę z rury...


Czy macie jakieś pomysły ?

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » czw kwie 22, 2010 10:54

Kolego musisz zrobić logi dynamiczne, a dziwne jest to ze jak piszesz auto straciło moc i po odpaleniu wszystko ok a w sterowniku nie ma żadnych błędów.



domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » czw kwie 22, 2010 10:56

mateo86 pisze:Kolego musisz zrobić logi dynamiczne, a dziwne jest to ze jak piszesz auto straciło moc i po odpaleniu wszystko ok a w sterowniku nie ma żadnych błędów.
Też mnie to dziwi, bo na początku przygody z tym autkiem miałem problem z turbo - tak jak wspomniałem w poprzednim poście. Wtedy przy każdym odcięciu mocy błąd był widoczny pod VAGiem. Teraz już nie...



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » czw kwie 22, 2010 12:03

Masz seryjny soft? Inne parametry są w normie? Masz katalizator? Sprawdź jakie masz podciśnienie. Czy po takim odcięciu nie trzęsie silnikiem?


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » czw kwie 22, 2010 12:09

Ceglarz pisze:Masz seryjny soft? Inne parametry są w normie? Masz katalizator? Sprawdź jakie masz podciśnienie. Czy po takim odcięciu nie trzęsie silnikiem?
Tak, seryjny soft bez żadnych przeróbek. Katalizator również jest na miejscu... Po odcięciu mocy nie trzęsie silnikiem, autko zachowuje się normalnie ale nie ma po prostu mocy... VAGiem podciśnienie ? Jeśli tak, to które to bloki ?



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » czw kwie 22, 2010 12:44

Podciśnienie vakuometrem. A może problem jest z paliwem, a nie doładowaniem?


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » czw kwie 22, 2010 13:03

Ceglarz pisze:Podciśnienie vakuometrem. A może problem jest z paliwem, a nie doładowaniem?
A co wspólnego może mieć paliwo z odcinaniem mocy ?



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » czw kwie 22, 2010 13:12

Brak paliwa = brak mocy


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » czw kwie 22, 2010 17:50

Ceglarz pisze:Brak paliwa = brak mocy
Kreska od poziomu paliwa nigdy nie spada w pole z rezerwą nawet...

W jednym z postów, przeszukując to forum natknąłem się na podobny problem... Tam osoba, która prosiła o pomoc stwierdziła w końcu, że przyczyną usterki był czujnik temperatury ? Czy to w ogóle możliwe ?



pit_v6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 00:58
Lokalizacja: krosno

Post autor: pit_v6 » czw kwie 22, 2010 18:04

jesli jezdzisz na krotkich odcinkach to turbine mozesz czyscic co 3 miesiace sciag wezyk z baczka i sparwdz czy zaciaga do konca jesli nie to turbina do czyszczenia a jesli zaciaga to popusc wydech miedzy katalizatorem w wtedy zobacz moze katalizator byc zapchany i dlawi sie spalinami

czujnik tutaj nie ma nic do rzeczy chyba ze czujnik tem paliwa w pompie wtryskowej
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 18:05 przez pit_v6, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » czw kwie 22, 2010 23:43

Kolego pit_v6 masz na myśli bączek=gruszka? Jeżeli tak i zdejmiesz wężyk z gruszki a tym samym nie doprowadzisz do niej podciśnienia to na 100 % nic tam niczego nie zaciągnie. domel86 zrób logi,najlepiej z uchwyconym odcięciem :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości