ZAPALAJĄCA SIĘ LAMPKA ŚWIEC ŻAROWYCH.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daniel1204
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 20, 2009 10:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ZAPALAJĄCA SIĘ LAMPKA ŚWIEC ŻAROWYCH.

Post autor: daniel1204 » czw kwie 22, 2010 12:19

Witam. Zapala się u mnie co jakiś czas lampka świec żarowych i miga przez jakiś czas( 5min , 10 min a i czasami 5 sekund ) Słyszałem że jest to oznaka spalonej żarówki w światłach STOP lub któregoś kierunkowskazu. W instrukcji opisane jest to jako : ,, AWARIA STEROWANIA SILNIKA ,, Dzieje się to podczas wciskania zazwyczaj hamulca nożnego. Ktoś mówił że może to tez być wina czujnika hamulca.

Czy prawdą jest że jak jest gdzieś zwarcie to też się ta lampka zaświeci?

Jak zjeżdżam z górki : to zawsze kiedy się świeci lampka świec i miga to zaraz gaśnie, jakby przechył samochodu coś powodował w tej sprawie.

Czy jak podepne pod komputer to pokaże mi gdzie mam szukać przyczyny tej anomali..?? :bajer:



daniel1204
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 20, 2009 10:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

uszkodzony czujnik stopu.

Post autor: daniel1204 » czw kwie 22, 2010 12:33

Ale czy ten czujnik się tak sam z siebie psuje? Może wystarczy docisnąć wtyczkę na tym czujniku. Przejechałem 7000 tyś km i nic takiego nie występowało. Na wielkanoc pojechałem w rejony gór stołowych w Polskę i zaczeło się jak wiezdzałem pod górki i z nich zjeżdżałem.



daniel1204
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 20, 2009 10:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: daniel1204 » czw kwie 22, 2010 12:47

dziś nic się nie zaświeca. a śmigam od 10 rano i wszystko jest ok. to musi być jakaś pierdoła



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » czw kwie 22, 2010 13:08

lepiej sprawdź czy Ci stop z tyłu świeci bo tu juz nie jest taka pierdoła jak w miescie zahamujesz i ktos Ci w dupe wjedzie ;)



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » czw kwie 22, 2010 13:36

marianmk2 pisze:
damiannn pisze:lepiej sprawdź czy Ci stop z tyłu świeci bo tu juz nie jest taka pierdoła jak w miescie zahamujesz i ktos Ci w dupe wjedzie ;)
Ja pierwsze co to bym sprawdził czujnik,ew wymienił...majątku pewnie nie kosztuje.
dokładnie to co napisałem było skutkiem podobnego problemu z czujnikiem u mnie tyle, ze w mk IV. Nie nalezy tego bagatelizowac bo skutki moga byc tragiczne. Ja gdy juz wiedzialem ze nie mam stopu to jechalem bez swiatel mijania i gdy hamowalem to wlaczalem swiatla gdy przestawalem hamowac to gasilem ;)



lukitdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 21, 2009 16:13
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukitdi » czw kwie 22, 2010 16:53

Ja taki sam przypadek miałem w borze raz się migała kontrolka świec a nie raz miałem spokój kilka tygodni, przy tym jak kontrolka się zapalała nie było stopu, wymiany dokonałem na parkingu przed sklepem bo są dwa rodzaje czujników i musiałem sprzedawcy pomazać dokładnie jaki tak jest zamontowany, no i od jakiegoś roku nic się nie dzieje a koszt tego czujnika to około 60 PLN



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw kwie 22, 2010 20:26

daniel1204, można gdybać i gdybać, jak zdiagnozujesz auto VAG-iem to na pewno będziesz mial czytelną informację czego dotyczy błąd



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości