Nowe poduszki - trzęsie gorzej.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yesterday
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 08:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: yesterday » pn kwie 12, 2010 00:28

No nie no raczej czy aż takie tanie były... fakt guma była twarda jak je zakładałem to sprawdzałem


[url=http://img121.imageshack.us/i/przechwytywaniexz.jpg/][img]http://img121.imageshack.us/img121/5820/przechwytywaniexz.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn kwie 12, 2010 07:03

yesterday, masz kolego ten sam problem,co moja siostra ze swoim MK3 1,9D....
Kazała założyć tańsze poduchy...założyłem wedle życzenia...teraz chce ponownie zmieniać,ale już na droższe,bo zęby omal nie wypadną :grin:
Po odpaleniu zimnego silnika,najlepiej jest wysiąść na 5min...a w trakcie jazdy występują takie wibracje,że pod czachą coś się robi :grrr:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » pn kwie 12, 2010 15:45

a ja mam takie pytanie czy jak jestem na kanale i podnosze silnik bo powinien luzno chodzic na przedniej poduszce bo jak go recznie rozbujam to tak ok 1cm ma luzu góra dół i jak jade puszcze gaz i nagle dodam to fest rypniecie jest...:/


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Awatar użytkownika
yesterday
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 08:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: yesterday » pn kwie 12, 2010 22:27

Ja Ci powiem tak, na zimnym silniku, fakt Zgroza jest, ale jak juz auto sie rozgrzeje to naprawde już bardzo łagodne są te trzęsienia prawie że nie odczuwalne. Nie wiem zobacze co mi jutro chłopaki powiedzą tutaj obok z warsztatu bo zostawiam im samochód.


[url=http://img121.imageshack.us/i/przechwytywaniexz.jpg/][img]http://img121.imageshack.us/img121/5820/przechwytywaniexz.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pn kwie 12, 2010 23:16

munior pisze:
MaSa_Golf pisze:po jakims czasie sie uloza poduszki.
Może się nie doczekać ,guma za twarda w tych tanich
tez prawda...

na szczescie u mnie ta pod skrzynia zaczyna odpuszczac wiec jestem dobrej mysli :P



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » pn kwie 12, 2010 23:23

Masz za twarde poduszki. Zamienniki są robione z twardej mieszanki gumy. Miałem ten sam problem w MK3 TDI. Po wymianie na zamienniki wcale nie najtańsze samochód na wolnych obrotach wpadał w wibrację takie, że mało karoserja mi się nie rozpadła. Najgorzej drżała pokrywa silnika i koło kierownicy, a w środku też wszystko drżało. Nie wiem jak jest w TD bo w TDI poduszka skrzyni biegów jest olejowa i ona może być zamiennikiem (są dość miękkie), ale przednią i od strony pasażera to radziłbym wymienić na oryginalną bo one są przyczyną tych drgań. U mnie problem dopiero zniknął po wymianie tych dwóch poduszek na oryginalne, używane w dobrym stanie



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » wt kwie 13, 2010 10:12

MaSa_Golf pisze:na szczescie u mnie ta pod skrzynia zaczyna odpuszczac
Wyobraż sobie że w mojej audicy ,zaraz po kupnie od razu mi coś nie pasiło z przenoszeniem drgań na budę ,było dość delikatnie ale dało sie wyczuć .Okazało się że jakiś ''mądry''wpakował nówkę lewą poduszkę skrzyni.Nówka po wyciągnięciu i porównaniu z ori używką którą profilaktycznie zakupiłem ,okazała się być kompletnym schitem ,guma twarda ,zero amortyzacji ,zupełnie inaczej zrobiona .Także nie wymieniajcie poduszek na tanie podróby bo efekt jest żałosny.Te podróby nie mają nic wspólnego z ori prócz wyglądu.
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 10:14 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
yesterday
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 08:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: yesterday » wt kwie 13, 2010 23:58

ok, auto będzie gotowe dopiero na jutro ale dobra, co mi tak stukało w tym silniku, coś od rozrządu jakąś nową śrubę będzie trzeba kupić i coś jeszcze była mowa o wale. Pompa do regulacji bo bierze mi 7L/100km a myślę że jeżdżę spokojnie, bo po tych dziurach u mnie w mieście nie da się zapi*^&$ć. Zobaczymy jutro.


[url=http://img121.imageshack.us/i/przechwytywaniexz.jpg/][img]http://img121.imageshack.us/img121/5820/przechwytywaniexz.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr kwie 14, 2010 00:19

yesterday pisze:coś od rozrządu jakąś nową śrubę będzie trzeba kupić i coś jeszcze była mowa o wale
lepiej kolego ten temat poczytaj...

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... ko%B3o+1.9



Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » śr kwie 14, 2010 02:37

Miałem identyczny problem. Kupiłem 3 poduszki (zamienniki) wymieniłem u mechaniora i zadowolony wsiadam do auta żeby posłuchać ciuchutko AAZ-eta :grin: a tu co??
Jak go odpaliłem na tych nowych poduszkach to byłem w szoku,wszystko się w środku trzęsło, tragedia nie chciało się siedzieć. Podobno poduszki miały się ułożyć ale nie było wogóle poprawy. Kupiłem 3 poduchy ory na szrocie ale w dobrym stanie dwie założyłe(przednią i chyba od pasażera) i od razu całkiem inne auto. Jak porównywałem te dwie poduszki(zamieniik i oryg używane) to różnica była ogromna. Te nowe (zamienniki) twarde jak kamień, żadnej amortyzacji, nic. Także kolego myśle że to właśnie to jest przyczyną: beznadziejne, twarde jak kamień zamienniki



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » śr kwie 14, 2010 07:12

panowie ja mam ostatnio taki problem jak wy tylko mi nie trzesie na zimnym z przyspieszaczem ani jak jade ,tylko jak stoję na wolnych obrotach to mi deske rozdzielcza tak trzęsie ze własnych mysli nie słysze czy to wina bedzie poduch czy silnika,dodam ze cos zmieniaa mi sie obroty na postoju i drgania tez sie wtedy zmieniają, obroty 900



Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » śr kwie 14, 2010 15:04

Ja miałem tak samo. W czasie jazdy i na postoju z włączonym przyspieszaczem drgania była małe, ale kiedy silnik chodził na niskich obrotach to właśnie była tragedia(tak około 970 obrotów) Wymieniałeś poduchy czy samo się tak zrobiło z niczego??



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » czw kwie 15, 2010 07:21

Juzeks, samo z niczego dzisiaj jade na kanał to oblukamy poduchy :bajer:



Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » czw kwie 15, 2010 15:42

Hmm sam ciekawy jestem. Według mnie jakby się poducha oberwała to nie tukło by tak tylko na wolnych obrotach. Ale to tylko moje prywatne zdanie, może niech ktoś bardziej kompetentny się wypowie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości