Straszne drgania, biało-niebieski dym POMÓŻCIE !

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vwbolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:04
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Straszne drgania, biało-niebieski dym POMÓŻCIE !

Post autor: vwbolf » pn kwie 12, 2010 20:00

Witam niestety po przeszukaniu i przeczytaniu różnorakich postów ani jeden nie odpowiada na moje pytanie :( A więc Golfik pali na dotyk czy zimny czy ciepły nie ma różnicy, lecz problem tkwi w tym, że gdy dodam mu gazu powyżej 4tyś nagle zaczyna go mocno telepać jak by miał zaraz silnik wyskoczyć i kopci na biało-niebiesko gdy dodaje gazu jak się tak telepie to troszke sie dusi lecz wkreca sie powoli na obroty i daje z rury czarny dym po chwili silnik się uspopokaja i wszystko jest ok lecz na ziemi czarną plamę zostawia a z kostki to szczoteczką nie można zeskrobać. Dodam jeszcze że gdy w czasie jazdy przeciągnie sie go do odcinki nic sie takiego nie dzieje jest wszystko okey. Koledzy co to takiego dziwnego się dzieje z moją "Dziecinką" ? :(


gdyby nie pomyłki, bylibyśmy bardziej głupi dzisiaj...:]

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn kwie 12, 2010 20:10

vwbolf pisze:Witam niestety po przeszukaniu i przeczytaniu różnorakich postów ani jeden nie odpowiada na moje pytanie :(
słabo szukałeś, poczytaj o podwieszaniu zaworów ...



vwbolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:04
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: vwbolf » pn kwie 12, 2010 20:26

Szukam szukam i nic :( nie wydaje mi sie aby to wtryski lały bo autko normalnie bez żadnych problemów odpala i ładnie chodzi tylko gdy da sie pedał gazu do konca to wariacji dostaje i tylko pozostaje się modlic aby powrocił do normalnej pracy:)

P.S mocy również nie stracił
Ostatnio zmieniony pn kwie 12, 2010 20:26 przez vwbolf, łącznie zmieniany 1 raz.


gdyby nie pomyłki, bylibyśmy bardziej głupi dzisiaj...:]

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn kwie 12, 2010 20:43

to go nie kręć do odcinki ... i to jeszcze na luzie :panna: jaki cel w tym ?

http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Post autor: ciachotdi » pn kwie 12, 2010 20:44

moze zawiesza sie zawór egr kolega miał cos podobnego w passacie albo moim zdaniem zle spala ropkę moze rozrzad????



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pn kwie 12, 2010 22:08

ciacho840 pisze:moze zawiesza sie zawór egr kolega miał cos podobnego w passacie albo moim zdaniem zle spala ropkę moze rozrzad????
:panna:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

vwbolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:04
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: vwbolf » pn kwie 12, 2010 22:21

damcio151, sorki zle sie wyraziłem chodziło mi o krecenie do odcinki tzn na 2 lub 3 biegu podczas jazdy bo czytalem niektore posty i pisali, że np na drugim biegu po przekroczeniu np 3 tys telepie im silnikiem i puszcza biały dym. U mnie nic takeigo się niedzieje jedynie na postoju na biegu jałowym.


gdyby nie pomyłki, bylibyśmy bardziej głupi dzisiaj...:]

Awatar użytkownika
yesterday
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 08:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: yesterday » pn kwie 12, 2010 22:35

Ja ostatnio tak miałem że jechałem ok 100km/h przez chwile i zaczeło własnie takim biało-niebieskim dymem tak mi walić z tłumika że nic za samochodem nie widziałem. Zgasiłem na chwile i odpaliłem i było git. Mam pompę do wyregulowania i to raczej przez nią było.


[url=http://img121.imageshack.us/i/przechwytywaniexz.jpg/][img]http://img121.imageshack.us/img121/5820/przechwytywaniexz.jpg[/img][/url]

vwbolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:04
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: vwbolf » pn kwie 12, 2010 23:07

Wyczytałem, że to całe zajście to podwieszanie się zaworu, który dalej za duże ciśnienie i prawdopodobnie będzię konieczna wymiana pompy oleju jeśli chce zniwelować tą usterkę. Czy to prawda...? ? Koledzy piszcie swoje opinie.


gdyby nie pomyłki, bylibyśmy bardziej głupi dzisiaj...:]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości