Telepanie budą przy 130km/h

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Telepanie budą przy 130km/h

Post autor: mscirocco » pn kwie 12, 2010 19:26

Witam.
Napotkał mnie problem w sumie mam go już od dość dawna a dokładniej od zmiany opon na letnie.

Przy 130km/h zaczyna mi telepać budą(jakby koła były nie wyważone-a są wyważone),wcześniej problem był i sprawcą były krzywe felgi tak więc zostały one wyprostowane ale dalej jak prędkość dochodzi do 130km/h zaczyna mi telepać budą zaś jak przy 130 puszcze gaz te telepania są mimimalne...

Dodam że problemu nie było na kołach zimowych 180 i cisza nic nie telepało ani nic,a tu na letnich 130 i masakra się dzieje..
Dodam że:
Opony przód: 205/55/R17
Tył: 215/50/R17

Wszystkie felgi proste koła wyważone, czego to może być wina?znajomy wspominał że mam walnięty przegub no ale nawet jak przegub był walnięty to tak jak wspominałem przy zimówkach żadnego telepania budą nie było...

Proszę o pomoc bo już mi ręcę opadają :(...
tydzień później:
Pokombinowałem w ten sposób że pojechałem do Zabrza do zakładu wulkanizacjii,zakupiłem 4używane opony...

Rozmiar: 215/50/R17 przód michelin jakieś tam tył: Toyo jakieś tam wzór V.

No ok założyli wyważyli i do domu.Teraz jak się okazało przy 100km/h na godzine telepie kierownicą a przy 140km/h to już masakra telepie budą tak ze jechać taką prędkością się nie da.Dodam że jak jest np 140km/h noga na gazie auto idzie do przodu telepie jak sam *#cenzura#****n jak ściągne noge z gazu cisza...

Felgi proste w zakładzie powiedzieli że proste no to czego to może być teraz wina bo już sam nie wiem...


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » pn kwie 12, 2010 19:59

Ja takze mialem takie telepanie kierownica przy 80km/h i okazalo sie ze sa druty w oponach popekane.Po *obmacaniu* kazdej wyczulem wybrzuszenia na bokach opon.



Awatar użytkownika
jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:49
Lokalizacja: ELA

Post autor: jaaano » pn kwie 12, 2010 21:55

Gdzieś mi sie rzuciło że na półosiach sa jakieś masy wirujace,taki kawał metalu-walec,może to to?



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn kwie 12, 2010 22:54

mscirocco pisze:4używane opony...
Myślę, że tu może być problem, bo jak sam mówisz telepie po zmianie kół, więc coś musi być z nimi nie tak.
Używane opony to zazwyczaj złom mimo że maja bieżnik nie masz gwarancji kto i co z nimi wyprawiał może było gdzieś walnięte i jest krzywa opona a teraz bije.
Z drugiej strony to dziwna sprawa mówisz ze na zimówkach było ok, a zimowe to pewnie 15". Może to przez letnie 17"?? Może alufelgi sa pokrzywione. Zauważ, że przy oponach 17" drgania jednak będą bardziej przenoszone na budę niz na 15" (oczywiście zawsze jest jakas granica). Mam nadzieję że zdajesz sobie z tego sprawe.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Post autor: mscirocco » wt kwie 13, 2010 16:44

marcin999 pisze:
mscirocco pisze:4używane opony...
Myślę, że tu może być problem, bo jak sam mówisz telepie po zmianie kół, więc coś musi być z nimi nie tak.
Używane opony to zazwyczaj złom mimo że maja bieżnik nie masz gwarancji kto i co z nimi wyprawiał może było gdzieś walnięte i jest krzywa opona a teraz bije.
Z drugiej strony to dziwna sprawa mówisz ze na zimówkach było ok, a zimowe to pewnie 15". Może to przez letnie 17"?? Może alufelgi sa pokrzywione. Zauważ, że przy oponach 17" drgania jednak będą bardziej przenoszone na budę niz na 15" (oczywiście zawsze jest jakas granica). Mam nadzieję że zdajesz sobie z tego sprawe.
No powiem ci miałeś racje.Wulkanizator do którego pojechałem był 3 zakładem który odwiedziłem.
Stwierdził na wyważarce pokazywał mi: felga cacy malina prosta a opona?łooo latała w boki jak H***... powiedział ze owszem wyważy mi to ale po 50km mogę się spodziewać że znowu trzeba będzie wyważać bo to wina tej opony...
No niestety zrobili mnie w HU***a z tymi oponami twierdząc tak opona ok nic ci nie będzie z nia....

No to wina jest po stronie opony...

Co mam teraz zrobić zadzwonić tam do zakładu z tymi oponami niech to biorą czy co?
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 16:45 przez mscirocco, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » wt kwie 13, 2010 17:30

ja jak kiedys mi wcisneli kiepskie opony i wyły przy wiekszych predkosciach to po tygodniu zadzwoniłem do kolesi i powiedziałem ze jade oddac ten badziew i Oddali mi kasę. Od tamtej pory tylko nowe opony jak juz kupuje.Na bezpieczenstwie sie oszczedzac nie powinno.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości