Problem z silnikiem AXR

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wuteka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:59
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Post autor: wuteka » ndz mar 14, 2010 13:30

Mały offtop się zrobił, doradzcie co ja mam zrobić w tej sytuacji......



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz mar 14, 2010 14:07

wuteka pisze:Mały offtop się zrobił, doradzcie co ja mam zrobić w tej sytuacji..
wuteka, jeżeli Ci cieknie to można to uszczelnic . Jezeli nie podaje paliwa to musisz wymienić. Co do oleju to jest wyzej w linkach . Z kąt się bierze olej itp. A nawet jak sprawdzić! to wydaje sie wszystko!. :grin:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

wuteka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:59
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Post autor: wuteka » ndz mar 14, 2010 15:18

Rafał21 podałbyś mi swoje gg na PW ? Proszę innych użytkowników o wypowiedz w tym temacie

[ Dodano: 14 Mar 2010 15:22 ]
po rozeznaniu sie z tematem 80% z was mowi ze to wina odmy? iż leje mi olej w dolot powietrza do turbiny, co robic dalej ?



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: leon79 » ndz mar 14, 2010 18:03

wypnij ja, przeczysc dolot, pojezdzij troche i obserwuj czy dalej zyga olejem. Jesli nadal bedzie zygac, to turbo puszcza.


User

wuteka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:59
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Post autor: wuteka » ndz mar 14, 2010 18:10

wypiąć wężyk odmy który łączy sie z dolotem i pozniej sprawdzić czy dolot suchy ? a gdzie ten wężyk zwisać może ? co dalej z tym odpalaniem nie wiem :(



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: leon79 » ndz mar 14, 2010 19:39

wężyk wypiąc i wyprowadzic go nizej pod auto ( a otwór w dolocie oczywiscie zaslepic). Wczesniej wyczysc dolot i po tym wszystkim troche pojezdzij. Jesli nadal w układzie dolotowym bedzie sporo oleju, to wtedy turbo zyga.


User

wuteka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:59
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Post autor: wuteka » pn kwie 05, 2010 16:30

Witam. Problem rozwiązany z turbo. Usterką był luz na wirniku turbiny i przy obrotach 2700+ pchała olej do intercoolera, więc jednak nie odma. Także tak czy siak turbina do regeneracji. Druga sprawa to owe odpalanie. Zauważyłem, że najwięsze problemy ma właśnie po dłuższych odcinkach, lub jak postoi 24h lub dłużej. Jedyna kontrolka, która wyskakuje po dłuższym kręceniu (5-15sek w końcu odpali) to od ESP. Po czym zgasze, znów zapalę i wtedy od razu zapali i wszystko jest OK. Podejrzewam, że pompa podwieszona na silniku, która podaje paliwo na listwę nie trzyma ciśnienia, ale moje przewody są czarne i nie mam jak tego sprawdzić. Istnieje możliwość, że owe ciśnienie ucieka z samego pompowtrysku ? Dodam też,że był sprawdzany na VAG-u 3x i nic 0 błędów. Sam już nie wiem co o tym myśleć.....



MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » pn kwie 05, 2010 23:27

wuteka pisze:Witam. Problem rozwiązany z turbo. Usterką był luz na wirniku turbiny i przy obrotach 2700+ pchała olej do intercoolera, więc jednak nie odma. Także tak czy siak turbina do regeneracji. Druga sprawa to owe odpalanie. Zauważyłem, że najwięsze problemy ma właśnie po dłuższych odcinkach, lub jak postoi 24h lub dłużej. Jedyna kontrolka, która wyskakuje po dłuższym kręceniu (5-15sek w końcu odpali) to od ESP. Po czym zgasze, znów zapalę i wtedy od razu zapali i wszystko jest OK. Podejrzewam, że pompa podwieszona na silniku, która podaje paliwo na listwę nie trzyma ciśnienia, ale moje przewody są czarne i nie mam jak tego sprawdzić. Istnieje możliwość, że owe ciśnienie ucieka z samego pompowtrysku ? Dodam też,że był sprawdzany na VAG-u 3x i nic 0 błędów. Sam już nie wiem co o tym myśleć.....

witam!!
wuteka mam taki sam silnik AXR 2002. i ten sam problem z odpalaniem . juz prawie wszystko przerabialem ....(ustawianie synchronizacji wałka , wymiana akumulatora , wymiana filtra powietrza z zaworkiem zwrotnym , wymiana swiec żarowych , sprawdzany silnik VAgiem ) i dalej to samo . raz pali od strzału a raz kreci 2-3 obroty rozrusznikiem .
nie wiem co robic dalej , juz sie przymiezam do wyciagniecia pompki z baku ..ale jakos ni mam zbytnio czasu . jak sobie poradzisz z tym odpalaniem to prosze daj znac jak to rozwiazałes... a jeszcze jedno sprawdzales kąt synchronizacji wałka?? jakie masz parametry ?
dzieki pozdrawiam



wuteka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 11:59
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Post autor: wuteka » wt kwie 06, 2010 15:23

żadnych kątów nie sprawdzałem, nie mam takiej możliwości

[ Dodano: 23 Maj 2010 20:42 ]
otóż odnalazłem mój problem z odpalaniem. przyczyna to uszkodzony czujnik g28 lub jego wiązka. jestem w trakcie rozwiązywania problemu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 136 gości