Jak sprawdzić rezystancje czujnika temperatury?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michalc696
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob lis 08, 2008 17:55
Lokalizacja: Orońsko

Post autor: michalc696 » pn kwie 05, 2010 22:10

Pany jak można sprawdzić czujnik temperatury ten w chłodnicy czy jest ok??? Bo samochód mam dwa lata a nie słyszałem jeszcze żeby chłodnica się włączyła :grin: Bo wiem że drugi czujnik ten z boku głowicy mogę sprawdzić mierząc jego rezystancję lub vagiem na zimnym siniku przy włączonym zapłonie w grupie 007. Aha i czy któryś z nich jest walnięty to wywali mi błąd na vagu???
Ostatnio zmieniony pn kwie 05, 2010 22:11 przez michalc696, łącznie zmieniany 1 raz.



flashhh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt mar 05, 2010 16:44
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: flashhh » ndz kwie 18, 2010 12:01

Witam, czujnik wymieniłem na orginał i teraz temperaturę mi pokazuje. Mam rozbieżność 5 stopni między tym do kompa a na wskażnik (tzn na kompa jest 5 stopni mniej ) ale to mogę zrozumieć natomiast mam pytanko jaka jest normalna temperatura pracy motora 1,9TDI 115KM bo u mnie podczas spokojnej jazdy nie przekracza mi 80 st , a jak go pogonię trochę to wzrośnie do 95 st max .Czy to jest normalne ?
pozdr


flashhh

Mlody_mechanik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 20:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Mlody_mechanik » wt kwie 27, 2010 20:54

Witajcie. Kupiłem program VAG jestem jeszcze nie obeznany a chciałbym sprawdzić czy wskaźnik temperatury ( GolF IV 1.9 tdi) dobrze Ją podaje. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak? Z Góry Dziekuje.
Ostatnio zmieniony wt kwie 27, 2010 20:56 przez Mlody_mechanik, łącznie zmieniany 1 raz.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » wt kwie 27, 2010 21:14

Dobrze, czy nie dobrze, w zakresie rzeczywistych temperatur bodaj 74-104*C wskaźnik pokazuje równo 90*C. I tak ma być, bo tak jest zestaw wskaźników od fabryki zaprogramowany :grin:

Sprawdzić najprościej porównując to co czyta sterownik silnika (w blokach wartości pomiarowych) z tym co pokazuje wskaźnik mając na uwadze powyższe zastrzeżenie.



Mlody_mechanik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 20:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Mlody_mechanik » wt kwie 27, 2010 21:32

tjwasiak pisze:Dobrze, czy nie dobrze, w zakresie rzeczywistych temperatur bodaj 74-104*C wskaźnik pokazuje równo 90*C. I tak ma być, bo tak jest zestaw wskaźników od fabryki zaprogramowany :grin:

Sprawdzić najprościej porównując to co czyta sterownik silnika (w blokach wartości pomiarowych) z tym co pokazuje wskaźnik mając na uwadze powyższe zastrzeżenie.

No tak tylko jakbyś mógł mi powiedziec jak to sprawdzić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości