Problem z turbiną, interculerem?? VW T4 2,5 TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

soad7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 31, 2006 19:48
Lokalizacja: Śrem

Problem z turbiną, interculerem?? VW T4 2,5 TDI

Post autor: soad7 » pt mar 31, 2006 20:18

Witam,
NIe jestm mechanikiem i nie znam sie na silnikach więc napisze post jak "blondynka" :grin:
A więc Tak mi sie wydaje że IC jest na turbinie i przy wlotach do niej chyba powietrza, takie dwie grube gumowe rury wycieka mi olej...nie jest to jakis powazny wyciek, poprostu mam mokre zatrzaski przy tych rurach. Czy to jest jakiś powazny defekt, co moge zrobić aby temu zaradzić.
Pozdrawiam

Zapomniałem dodać ze to silnik w VW T4 2,5 TDI 102 KM



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt mar 31, 2006 20:34

IC nie jest na turbinie, bo tam by nic nie dał ale gdzies z przodu auta, gdzie ma nawiew powietrza - wyglada dokładnie jak chłodnica - tyle ze powietrze-powietrze.

Sprawdzanie rozpocząłbym od IC - przewaznie jest to najnizszy element ukladu dolotowego i tam zdjął rurę i zobaczył jak duzo jest tego oleju - olej bedzie zawsze tam wystepowal w niewielkich ilościach - inaczje mówiac zawilgocenie olejem jest stanem normalnym i nie ma sie czym za specjalnie przejmowac bo najprawdopodobniej winne jest odpowietrzenie skrzyni korbowej z której dostaje sie olej do dolotu. Problem zaczyna sie dopiero wtedy gdy oleju jest sporo - nie znaczy to automatycznie ze puszcza uszczelnienie na turbinie, bo jak tam pusci to turbina szybko powie papa - czesto razem z silnikiem.

Reasumujac - sprawdź węze przy IC, kontroluj stan oleju (jesli go ubywa w sporych ilościach to może wskazywac na zjechane pierścienie).


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

soad7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 31, 2006 19:48
Lokalizacja: Śrem

Post autor: soad7 » pt mar 31, 2006 20:44

A więc tak, IC jest sprzodu i jest o wiele większy... ale na turbinie też jest chłodnica o wymiarach jakieś 20cmx30cm, wszędzie sprawdzałem i tylko tam jest mokro od oleju troszke nawet kapnęło na pokrywe silnika. Serwisuje Auto w serwisie Seata i nic mie powiedzieli na ten temat (zapomniałem powiedzieć) Może być przyczyną ze mam za dużo oleju?? ok 3/4 miarki.



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » pt mar 31, 2006 21:30

możesz zrobić fotki???



soad7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 31, 2006 19:48
Lokalizacja: Śrem

Post autor: soad7 » pt mar 31, 2006 21:39

Moge zrobić fotki, ale dopiero w poniedziałek.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt mar 31, 2006 22:59

U mnie również przewody od interculera sa zaoliwione , sprawdzam tylko stan oleju . :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości