Czy to może być problem z kątem wtysku w moim dieselku?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn lut 06, 2006 23:41

Może się jeszcze gdzieś zapowietrzać, drobna nieszczelność na wężykach lub gdzieś na pompie lub zaworek w filtrze paliwa. Jak auto postoi to sie zapowietrzy i trzeba chwile dluzej zakrecic


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

tompo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 10, 2006 21:45
Lokalizacja: podbeskidzie

Post autor: tompo » sob lut 11, 2006 14:34

jakie paliwo lejesz jak tam filtr paliwa jak masz 3 to masz podgrzewacz w filtrze sprawdż to no i jeszcze dużo ale to dużo zależy od świec co to masz za świece i sprawdż mostki między świecami czy nie są zaoksydowane najlepiej dokonaj pomiary natężenia prądu na świecach i będziesz wtedy wiedział czy ci dobrze grzeje świeca świecy nie równa jeżdze już 8 lat dwójką diesel to znam temat świec bardzo dobrze



Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » pt mar 10, 2006 21:20

Sprawdz zawór jednokierunkowy na filtrze paliwa!, paliwo może ci się cofie.
Jeżeli ładnie silnik pracuje przyspiesza to napewno kąt wtrysku jest dobrze ustawiony.
Urządzenie rozruchowe utrzymuje stały kąt wtrysku jakieś 2,5 stopnia.
A jak podciągniesz dzwignię rozruchu i odpali to ma większe obroty czy nie.


Nie naprawiajcie na siłe tego, co działa !

rebus99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 19, 2006 22:25
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: rebus99 » sob mar 11, 2006 08:35

Kąt ustawiony jest ok,zauważyłem pecheżyki powietrza w przewodzie jestem teraz na etapie poszukiwań przyczyny.Zacznę od wymiany filtra paliwa i sprawdzeniu jego oklic moze gdzieś tam zasysa lewe powietrze...Dzieki wszyskim za wszelkie porady[/b]

[ Dodano: Sob Mar 11, 2006 07:43 ]
A jeszcze jedno.
U mnie ten podciągacz jest elektryczny i nie za bardzo podciąga, nie mam w środku żadnej wajchy.Powinien jak jest zimny zciągnoś na maksa i rozruch powinien odbywać się ze zmienionym kątem-podwyrzszonymi obrotami?Agdy silnik się ogrzeje powinien popuszczać linkę.No i właśnie to nie za bardzo działa.Ile ten bajer kosztuje i jak to fachowo się nazywa,gdzie to można kupić.



Awatar użytkownika
HefeZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 14, 2005 19:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy to może być problem z kątem wtysku w moim dieselku?

Post autor: HefeZ » ndz mar 12, 2006 19:36

rebus99 pisze:Witam.
Mam problem z rozruchem mojego dieselkaMK3 1.9D w zimie.
akumulator jest nuwencja świece też (wszystkie).Obiawy sa takie ,że muszę chwilęgo zakręcić i gdy odpali wydobywa się z wydechu duża chmura dymu.Rozruch jest nie równy.Jak już odpali pracuje ładnie.Mam pytanie do mądrych ludzi czy to może mieć związek z kątem wtrysku.Dla pewności powiem że pasek latem zmieniał znajomy wgarażu.Z góry dziękuję za wszystkie porady
Regulator w pompie!!!Wymień calą pompe ,bo regulator wiecej kosztuje jak cala pompa .
POzdrawiam.



Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » ndz mar 19, 2006 20:53

Ja tez mam problemy z paleniem zimnego silnika. Golf nowo kupiony. Na zimno trzeba pokrecic chwile ok 10 sek, a jak zapali dodac na chwile gazu, bo gasnie. Pozniej jak chodzi to ma oko 600obr/s i straszne wibracje sa, ze mi sie cd z playerka sama wysuwa. Jak sie zagrzeje to obroty sie zwiekszaja i juz jest z miare spoko. Czy to wina swiec?? Bo tych jeszcze nie wymienialem. Musza poczekac do nastepnej wyplaty :)



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pn mar 20, 2006 14:40

Najpier zobacz czy nie masz powietrz w układzie wtryskowym, bo to wygląda jak nieszczelność i paliwo ci się cofa. a co do wolnych obrotów to po to jest wajcha od przyspieszenia wtrysku żeby przy zimnym silniku można było utrzymać go na troche wyższych obrotach. A co do świec to możesz je najpierw sprawdzić, wykręcić i każdą sprawdzić po kolei czy grzeją (podłącz pod plus i masę i zobacz czy robi się czerwona), sprawdź też czy przekaźnik działa, jak nie jesteś pewny kontrolki na desce to podłącz żarówkę pod listwę od świec i masę i zobacz jak grzeje (świeci znaczy grzeje)


pozdrowienia el Kopyto

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » pn mar 20, 2006 15:21

ja tez mialem problem z rozruchem zimnego slnika nawet przy minus 5 grzalem go trzy razy i musialem dobre 10 sekund krecic po zapaleniu chodzil rowno wymienilem koncowki wtryskow swiece i nic w koncu sprawdzilem cisnienie i okazalo sie ze kaplica zrobilem remont (koszt ok2000) i jest ok pali na dotyk nawet przy minus 15 grzany na raza stoi na dworze .pozdro wynalazek



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt mar 31, 2006 06:54

A zobacz czy masz podłączoną linkę od przyspieszacza do pompy. A z tym że ci odpala bez przyspieszacza to ja podczas ustawiania wlaściwego konta wtrysku miałem taki motyw że był usawiony tak wcześnie że wyciągnięcie wajchy powodowało to że nie mogłem go odpalić. Ale było to słychać po mocniejszym klepaniu. MOże warto sprawdzić początek wtrysku


pozdrowienia el Kopyto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości