Chwilowe utraty mocy i dymi ....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

djmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 19, 2008 18:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Chwilowe utraty mocy i dymi ....

Post autor: djmad » sob mar 27, 2010 00:53

Witam
od jakiegos czasu cos dzieje sie z moim mk4. mianowicie podczas normalnego przyspieszania auto na sekunde traci moc tak jakby puscic pedal gazu a nastepnie dalej przyspiesza. w przedziale 1000 - 2500 obrotow potrafi z 2 razy tak zmulic. dzieje sie to wlasciwie na wszytskich biegach. jedynie kiedy wcisne pedal w podloge wtedy przyspiesza plynnie. Kolejnym problemem jest dymienie. przy przyspieszaniu strasznie dymi (jak w nocy ktos za mna jedzie to w lusterku widze jak ogarnia go chmura :-) pozatym auto wydaje mi sie slabsze niz wczesniej. turbo regenerowane rok temu. co to moze byc?



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Chwilowe utraty mocy i dymi ....

Post autor: oldstaszek » sob mar 27, 2010 12:49

djmad pisze:Witam
od jakiegos czasu cos dzieje sie z moim mk4. mianowicie podczas normalnego przyspieszania auto na sekunde traci moc tak jakby puscic pedal gazu a nastepnie dalej przyspiesza. w przedziale 1000 - 2500 obrotow potrafi z 2 razy tak zmulic. dzieje sie to wlasciwie na wszytskich biegach. jedynie kiedy wcisne pedal w podloge wtedy przyspiesza plynnie. Kolejnym problemem jest dymienie. przy przyspieszaniu strasznie dymi (jak w nocy ktos za mna jedzie to w lusterku widze jak ogarnia go chmura :-) pozatym auto wydaje mi sie slabsze niz wczesniej. turbo regenerowane rok temu. co to moze byc?
Turbo się zawiesza - możliwe że kierownice(prawdopodobnie odkłady przytrzymują ), możliwe że sterowanie kierownicami na zewnątrz..


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Delta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 04, 2009 18:45
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Delta » sob mar 27, 2010 16:30

kolego moja rada taka nie ma co myslec i gdybac...Jedz na najblizsza diagnostyke silnika diesla i zrob mu logi dynamiczne ,wtedy bedziesz wiedzial co sie dzieje z turbina....pozdrawiam



djmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 19, 2008 18:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: djmad » śr lip 14, 2010 20:45

okazala sie peknieta rura gumowa idaca do intercoolera. Troche pozno odpisuje ale moze komu sie przyda ta wiedza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości