Po wymianie koła dwumasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Po wymianie koła dwumasowego

Post autor: martiso » sob mar 20, 2010 17:36

Witam, wymeniłem w swoim golfie ALH koło dwumasowe ze sprzęgłem i łożyskiem wyciskowym wszysko sachs - po odbiorze od mechanika przy wciskaniu sprzegła mniej więcej w połowie czuć lekkie drganie padału ! czy to normalne ??? on twierdzi, że może być to walnięte koło dwumasowe ale coś mi się nie wydaje ... proszę o jakieś wskazówki



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob mar 20, 2010 20:13

Nówka i już walnięte i to Sachs , możesz deko pojeżdzić do ułożenia sprzęgła , jeżeli się nie poprawi to albo wadliwy montaż albo faktycznie sprzęgło wadliwe w co wątpie ale nie jest to wykluczone



Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » ndz mar 21, 2010 00:44

tak sobie myślę że może za mocno dokręcił docisk - ale masz rację muszę pojeździć może się ułoży ehhhh wywaliłem kupę kasy a radości brak



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Po wymianie koła dwumasowego

Post autor: PinkFloyd » ndz mar 21, 2010 00:47

martiso pisze:Witam, wymeniłem w swoim golfie ALH koło dwumasowe ze sprzęgłem i łożyskiem wyciskowym wszysko sachs - po odbiorze od mechanika przy wciskaniu sprzegła mniej więcej w połowie czuć lekkie drganie padału ! czy to normalne ??? on twierdzi, że może być to walnięte koło dwumasowe ale coś mi się nie wydaje ... proszę o jakieś wskazówki
wszystko ok, nawet w nowym TDI z fabryki jak lekko naciśniesz sprzegło nie do konca tylko trochę to czuc pulsowanie, wciszkasz szybko sprzegło do konca i nigdy tego nie wyczujesz. Sprzegło jest do wciksania a nie dotykania lub opierania stopy :grin:
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 00:48 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » ndz mar 21, 2010 11:56

tylko te wibracje nie są wyczuwalne jak stoję i wciskam pedał - a tylko w momencie jazdy i zmiany biegów. No ale może mam paranoję :)



krispol68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 10, 2008 11:11
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: krispol68 » ndz mar 21, 2010 14:12

Witam.
Ja również tydzień temu wymieniłem cały komplet Sachsa 2289 000 041 w swoim ALH. Zamiast łożyska Sachsa, zakupiłem SKF 2241VKC / znacznie tańsze /. Delikatne pulsowanie jest wyczuwalne i jestem tego samego zdania co Pink Floyd. Szukasz raczej problemu , który nie istnieje. Poza tym w moim Golfie nowe sprzęgło bardzo lekko się teraz wyciska, nie ma wibracji przy dojeżdżaniu do świateł oraz szarpania przy zapalaniu i gaszeniu silnika, a także w trakcie zmiany biegów. http://forum.vwgolf.pl/images/smiles/bigok.gif

[ Dodano: 21 Mar 2010 13:12 ]
Witam.
Ja również tydzień temu wymieniłem cały komplet Sachsa 2289 000 041 w swoim ALH. Zamiast łożyska Sachsa, zakupiłem SKF 2241VKC / znacznie tańsze /. Delikatne pulsowanie jest wyczuwalne i jestem tego samego zdania co Pink Floyd. Szukasz raczej problemu , który nie istnieje. Poza tym w moim Golfie nowe sprzęgło bardzo lekko się teraz wyciska, nie ma wibracji przy dojeżdżaniu do świateł oraz szarpania przy zapalaniu i gaszeniu silnika, a także w trakcie zmiany biegów.

[ Dodano: 21 Mar 2010 13:13 ]
Witam.
Ja również tydzień temu wymieniłem cały komplet Sachsa 2289 000 041 w swoim ALH. Zamiast łożyska Sachsa, zakupiłem SKF 2241VKC / znacznie tańsze /. Delikatne pulsowanie jest wyczuwalne i jestem tego samego zdania co Pink Floyd. Szukasz raczej problemu , który nie istnieje. Poza tym w moim Golfie nowe sprzęgło bardzo lekko się teraz wyciska, nie ma wibracji przy dojeżdżaniu do świateł oraz szarpania przy zapalaniu i gaszeniu silnika, a także w trakcie zmiany biegów.



Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » ndz mar 21, 2010 17:18

no to git :) jestem spokojniejszy - komfort jest teraz o wiele lepszy - sprzęgło masło i nie telepie i jest ciszej - thx
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 17:18 przez martiso, łącznie zmieniany 1 raz.



piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotras84 » sob mar 27, 2010 22:41

Podepnę się do tematu bo wydaje mi sie że dwumas sie odzywa, tzn. przy ruszaniu z jedynki w momęcie jak puszczam sprzęgło czuję taki pusty/jałowy przeskok i dopiero ciągnie.
Patrzyłem sie na allegro i taki komplecik Sachsa wacha sie w granicy 1300zł Co wy o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » pn mar 29, 2010 09:08

no i tyle kosztuje do ALH - ja kupilem troche taniej po hurtowej cenie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości