1,9 AHF 110 KM drgawki po zagrzaniu, szaleje predkosciomierz

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

didik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 17, 2010 00:54
Lokalizacja: malopolska

1,9 AHF 110 KM drgawki po zagrzaniu, szaleje predkosciomierz

Post autor: didik » śr mar 17, 2010 01:08

1,9 AHF 110 KM - Po przejechaniu okolo 10 km i lekkim zagrzaniu silnik dostaje drgawek przy ruszaniu z pierwszego i drugiego biegu - puszczajac sprzeglo musze dobrze operowac pedalem gazu aby podniesc obroty i ruszyc bez tzw. żabek. Towarzyszy temu ustanie pracy predkosciomierza (wskazowka nagle spada do zera i sie podnosi, skacze). Licznik nie liczy wowczas przebiegu - zatrzymuje sie. Przy dluzszej jezdzi zaczyna szalec wskaznik paliwa- wskazowka spada do zera wlacza sie kontrolka rezerwy, pozniej gasnie - wskaznik wraca do normy po czym znow spada. Obrotomierz dziala bez zarzutow. Po ostygnieciu wszystko wraca do normy, do ponownego zagrzania. Bylem u komputerowca - goodman niczego nie wskazal. Mechanik zrobil test zegarow - wskazniki wporzadku.

Zastanawiajace jest to, ze gdy predkosciomierz zaczyna szalec - pojawia sie wspomniane drgawki (jakby sie sprzeglo konczylo), jednak na zimnym silniku tego nie ma..

Czy mial ktos podobny problem? Prosze o pomoc.
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 01:09 przez didik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » śr mar 17, 2010 01:11

Przyczyn może być wiele.. od padniętych czujników .. po inne ustrojstwa ... najszybciej sprawdzisz - podpinając VAG-a pod auto ... i zobaczymy co wyskoczy... a na pewno coś musi - przy opisanych przez Ciebie objawach.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » śr mar 17, 2010 01:12

Dobrze by było mieć podpiętego kompa wtedy jak sie tak dzieje.. szczerze mówiąc to hu.jowo to wygląda..
Na zimnym nie ma a jest na rozgrzanym... Może coś zmienia rezystancje wraz ze zmianą temperatury.. i wtedy szaleje.? - takie moje kombinowanie.
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 01:14 przez enzo2211, łącznie zmieniany 1 raz.



didik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 17, 2010 00:54
Lokalizacja: malopolska

Post autor: didik » śr mar 17, 2010 01:51

powertowalem troche forum, byly juz takie przypadki ze pojawialy sie drgawki wraz ustaniem pracy licznika: podaje sie tutaj za przyczyny uszkodzony impulsator, nastawnik lub wtrysk sterujacy. Moze ktos mi powiedziec w ktorym miejscu szukac impulsatora w skrzyni ? Gdzies pod maska kolo mechanizmu zmiany biegow i czujnika cofania?



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » śr mar 17, 2010 08:26

Kolego wyglada na to że masz przerwe w obwodzie miedzy impulsatorem a ecu. Albo szukaj przerwanych kabli od impulsatora albo wstawiaj nowy.

Impulsator znajduje sie na skrzyni biegow. Mniej wiecej pod zbiorniczkiem z plynem hamulcowym. Jedna czarna wtyczka którą niestety ciężko odłączyć, ale dasz rade.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

ŁukaszBed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 17, 2008 12:31
Lokalizacja: Skawina/Włynice (Radomsko)

witaj

Post autor: ŁukaszBed » śr mar 17, 2010 09:57

Nie wiem czy coś Ci to pomoże ale ja miałem podobne objawy - przyczyną był czujnik temperatury cieczy chłodzacej
Auto jak przejechałem kilku (3-5) kilosów to po prostu szalało. Koszt wymiany to około 30 zł
:bigok:
edit- literówka
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 10:18 przez ŁukaszBed, łącznie zmieniany 1 raz.


ŁukaszB
Ubezpieczenia, emerytury, inwestycje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości