Pytanie o wymiane bloku+głowica silnik SB

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xxxGlaDxxx » wt mar 16, 2010 00:08

po prostu rece mi opadaja. ten JR jest w dobrym stanie, inaczej by mi go nie oferował. wyżej napisalem co robilem itd. ok, dzieki za sugestie, czyli z czystym sercem moge slupek od JR/1V wkladac. tyle chcialem wiedziec. ciagle mnie zastanawia tak wysoka cena, jezeli ktos wola tak duzo tzn. ze moze to byc naprawde cos dobrego, ale wiadomo ze jest to kupno kota w worku. ogladalem inne aukcje tego uzytkownika i ludzie byli zadowolenia z osprzętu sprzedawanego z tego wlasnie silnika, wiec moze skoro osprzet dobry to i slupek niezgorszy ? musze sie nad tym zastanowic glebiej bo jednak to duzy wydatek ;(



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » wt mar 16, 2010 00:10

jarekkoval pisze:abrams, nei zaszkodzi tez zciagnac stopek i obejrze panewki
u brata tez wrzucalismy dol od JR'a(taki akurat nam sie poniewieral po podworku) do czapki SB'ka
przed wlozeniem sprawdzenie stanu panewek i walu, potem zlozenie wszystkiego, nowe pierscienie ale kolbenszmita a nie jakies tanie polskie g**no co mam u siebie w golfie(juz nie pamietam nazwy), uszczelki i auto hula az milo-0 dolewek oleju
nie zaszkodzi.... ale kolega chce po kosztach pewne rzeczy zrobić .... przynajmniej tak widzę .. .dodam jeszcze jedno...xxxGlaDxxx, twój silnik zjada 1 litr na 500 km ... ostatnio otworzyłem volvo v40 1.9 TD zjadało prawie 2 litry na 100KM :)

Można popaść w kompleksy :D ... teraz śmiga na pierścieniach goetze i zrobionej głowicy .. na razie spokój ... a zrobił już 5000 km


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » wt mar 16, 2010 00:13

co do chłodzenia to chyba jest różnica ale to możesz sprawdzić jeśli to co zaznaczyłem wychodzi z bloku SB to przy bloku jr czy 1v nie będzie tego wyjścia

Obrazek
ale chłodzenie turba można po minąć więc nic się nie dzieje


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xxxGlaDxxx » wt mar 16, 2010 00:15

nie robilem nic po kosztach i nei mam zamiaru. wrzucilem w ten silnik duzo kasy. po prostu trafilem na tępych mechanikow i sie na tym nie znalem, pierwszy raz rozlupywalem silnik. powiedzieli mi że to co napisalem wyzej (pierscieni nie robilem, robilem sama gore, uszczelniacze, szlif zaworow, uszczelka pod glowice, planowanie glowicy. dol zostawilem w spokoju i sie to na mnie zemsciło. naprawde nie mam juz ochoty patrzec na ten silnik co mam i nie mam zamiaru robic zadnych remontow u zadnych paździochów którzy nie maja pojecia o tym co robią) i bedzie dobrze chodzic. oczywiscie zrobili to i byl spokoj przez 10tys km. a teraz zaczely sie jaja, a na tych partaczy nie mam zamiaru patrzec z paru powodow o ktorych nawet nie chce mi sie pisac bo mi rece opadaja. dlatego wole wymienic caly silnik i miec spokoj.



Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Post autor: jarekkoval » wt mar 16, 2010 00:19

xxxGlaDxxx pisze:dol zostawilem w spokoju
jakbym mial skladac silnik bez zagladania w dol to bym wogole sie nie bral do roboty
takie moje zdanie :) mogles troche forum powertowac bys wiedzial jak zrobic remont w 1,6td ktory jest banalny
xxxGlaDxxx pisze:naprawde nie mam juz ochoty patrzec na ten silnik co mam
a szkoda no ale wszystko przez cudownych polskich
xxxGlaDxxx pisze:paździochów którzy nie maja pojecia o tym co robią



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xxxGlaDxxx » wt mar 16, 2010 00:23

to powiedz to panom z brochowa którzy mają niesamowitą marke wśród użytkowników audi i bmw i są "najlepsi" na rynku. mojemu szwagrowi juz 3 raz zakladaja uszczelke pod glowica :) zostawil u nich 3tys zł i do teraz nie moga dojsc do ładu, ja u nich zostailem 1300zł, dziekuje postoje... rece opadaja...



Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Post autor: jarekkoval » wt mar 16, 2010 00:26

xxxGlaDxxx, no to jak szwagra tak zrobili w **ja to ty tez sie dales ? aj szkoda kasy chlopie

zrob to tak jak Ci abrams radzil i bedzie git



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xxxGlaDxxx » wt mar 16, 2010 00:28

ja ze szwagrem robiliśmy równocześnie zaślepieni pochwałami ze wszystkich stron od klienteli tych idiotow którzy nawet do klepania kos sie nie nadaja. chyba jednak kupie ten slupek od SB, ze wzgledu na chlodzenie turbiny, wole jak wszystko jest jak najbardziej orginalne, raz sie zyje i latwo pieniadze wydaje :)



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt mar 16, 2010 01:22

To nie jest czasem tek że biegnie ta metalowa rura koło bloku po prawej i tam sie wpina obieg w turbo?
Wystarczy rurkę przełożyć?
Ostatnio zmieniony wt mar 16, 2010 01:24 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » wt mar 16, 2010 01:37

bloki się nie różnią .... JR też przyjmie T2/K14 z chłodzeniem wodą .. :)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xxxGlaDxxx » pt cze 04, 2010 23:39

lekki odkop tematu, mianowicie w końcu udało mi sie trafic w miare elegancki silnik

Obrazek

Swapnie mi go szanowny kolega abrams :helm: problem jest innej natury, mianowicie silnik siedzi w zarejestrowanym VW Santana, jak wygląda sprawa ze złomowaniem auta bez silnika? ile to kosztuje i z czym to się je ? wiem, że to pytanie nie pasuje do działu, ale nie chciałem niepotrzebnie tworzyć nowego tematu, a nóż widelec komuś się to przyda ;)



Awatar użytkownika
raf-gog
RAFI
RAFI
Posty: 388
Rejestracja: śr paź 22, 2008 14:25
Lokalizacja: Kamienna Góra/Wrocław
Kontakt:

Post autor: raf-gog » sob cze 05, 2010 00:46

xxxGlaDxxx, ja bym wyciagnol silnik i wystawił aukcje na allegro od 1zł:) albo "sprzedal" żulowi dopłacając pare zł:)

Jezeli ma byc legalnie na tip top złomowanie, to potraca Ci za mase, zaleznie na jakim szrocie od 0,50-1,50zł za kg idzie się też dogadać, że wezma bez silnika i nic nie dopłacisz.


:dol: :dol: :dol:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2903078#2903078][img]http://img59.imageshack.us/img59/7623/buzik.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14143
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob cze 05, 2010 06:08

raf-gog pisze:potraca Ci za mase, zaleznie na jakim szrocie od 0,50-1,50zł za kg idzie się też dogadać, że wezma bez silnika i nic nie dopłacisz.
Dokładnie.Od kilku lat silnik jest traktowany jako część zamienna auta i jak będzie go brakowało,to tak jak np.drzwi lub siedzenia.
Spokojna głowa-nic się nie dzieje :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » sob cze 05, 2010 06:38

Michaś_1977 pisze:
raf-gog pisze:potraca Ci za mase, zaleznie na jakim szrocie od 0,50-1,50zł za kg idzie się też dogadać, że wezma bez silnika i nic nie dopłacisz.
Dokładnie.Od kilku lat silnik jest traktowany jako część zamienna auta i jak będzie go brakowało,to tak jak np.drzwi lub siedzenia.
Spokojna głowa-nic się nie dzieje :bigok:
nie wiem jak teraz.. ale rok temu starałem się wyzłomować samochód bez silnika ;) gość mi powiedział " silnik waży około 100 kg za każdy 1 kg brakujący trzeba dopłacić 10 zł :) ) wyśmiałem go i znalazłem złomowanie .... bez oddawania samochodu :)

BTW to z żulem też sławne ;P wioske obok klient ma ponad 100 aut na sobie ;) i go to wali....
Ważne aby mieć na wino :D


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości