Problem z zapaleniem..

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Problem z zapaleniem..

Post autor: 3rrol » pt mar 05, 2010 13:46

Więc...
Miałem przez ok dwa miesiące problemy z odpaleniem mego autka. Po pozostawieniu na noc i porannych próbach odpalenia dopiero po 3-4 próbie odpalał po trzy krotnym grzaniu świec.
Poczytałem forum i zdecydowałem się wymienić filtr paliwa i założyć zawór jedno kierunkowy przed filtrem.
Napełniłem filtr i odpalił bez problemu. Pojeździłem 2h po mieście i zaparkowałem samochód z przodem uniesionym do góry. Ropa spłynęła do silnika i nie dałem rady odpalić już samochodu z rana :kac:
Przyczyny mam szukać w pompie, czy nieszczelnych przewodach paliwowych ?
Na przewodach zwrotnych na silniku(wtryski) widać jak powietrze stoi.
Dodam, że na filtrze na przewodzie zwrotnym po założeniu słychać było syczenie powietrza, tak jakby je zasysał.
Jeszcze zauważyłem, że na silniku po stronie filtra jest mokry silnik. Wykluczam wężyk, bo zamieniłem go na nówkę. Czy może to być metalowy wlot wtrysku ??
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt mar 05, 2010 14:48

3rrol pisze:Na przewodach zwrotnych na silniku(wtryski) widać jak powietrze stoi.
Chcesz powiedzieć,że masz zwykłe przezroczyste wężyki założone na powrocie :bajer: ?
3rrol pisze:Dodam, że na filtrze na przewodzie zwrotnym po założeniu słychać było syczenie powietrza, tak jakby je zasysał.
Zlikwidować należy nieszczelność.
3rrol pisze:Czy może to być metalowy wlot wtrysku ??
Raczej sam korpus wtryskiwacza poci się...

[ Dodano: 05 Mar 2010 13:56 ]
3rrol pisze:Wykluczam wężyk, bo zamieniłem go na nówkę.
Jeśli właśnie na taki przezroczysty,to wybacz,ale nie będzie to dobrze hulać.
Takie wężyki to z bidą do spryskiwaczy nadają się :grin: ...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » pt mar 05, 2010 15:17

Michaś_1977 pisze:
3rrol pisze:Na przewodach zwrotnych na silniku(wtryski) widać jak powietrze stoi.
Chcesz powiedzieć,że masz zwykłe przezroczyste wężyki założone na powrocie :bajer: ?
Przezroczyste mam założone na silniku. Na samym powrocie idą już grube czarne nie przezroczyste fi8.
Michaś_1977 pisze:
3rrol pisze:Dodam, że na filtrze na przewodzie zwrotnym po założeniu słychać było syczenie powietrza, tak jakby je zasysał.
Zlikwidować należy nieszczelność.
Tylko, że nie bardzo widzę możliwości na zlikwidowanie tego... Syczy w miejscu gdzie przewody zwrotne są połączone plastikiem i wsadzone w górną cześć filtra. Wszystko zabezpieczone jest wsuwką. tego raczej nie poprawię.
Michaś_1977 pisze:
3rrol pisze:Czy może to być metalowy wlot wtrysku ??
Raczej sam korpus wtryskiwacza poci się...
Masz na myśli 3 gumki które są na silniku. spod nich się poci, ale mi chodzi o miejsce gdzie jest linka od gazu.
Michaś_1977 pisze:
3rrol pisze:Wykluczam wężyk, bo zamieniłem go na nówkę.
Jeśli właśnie na taki przezroczysty,to wybacz,ale nie będzie to dobrze hulać.
Takie wężyki to z bidą do spryskiwaczy nadają się :grin: ...
Właśnie w sklepie sprzedawca mówił, że są to przewody paliwowe. Stary wężyk zmieniłem na ten przezroczysty i po pół roku nie widać żeby zżarła go ropa, zachowuje się tak samo jak w dniu nałożenia <ok>.
Ostatnio zmieniony pt mar 05, 2010 15:19 przez 3rrol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » pt mar 05, 2010 16:09

3rrol pisze:Dodam, że na filtrze na przewodzie zwrotnym po założeniu słychać było syczenie powietrza, tak jakby je zasysał.

Zlikwidować należy nieszczelność.

Tylko, że nie bardzo widzę możliwości na zlikwidowanie tego... Syczy w miejscu gdzie przewody zwrotne są połączone plastikiem i wsadzone w górną cześć filtra. Wszystko zabezpieczone jest wsuwką. tego raczej nie poprawię.
może właśnie ten zaworek masz ze psuty i paliwo się cofie, w prawdzie on odpowiada za podgrzewanie filtra paliwa ale jak coś w nim syczy to jest nie halo
raczej dużo nie powinien kosztować


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » sob mar 06, 2010 20:21

Tylko, że ten plastik wg mnie nie ma wpływu. Bo paliwo trafia do niego z silnika i po przelaniu się do filtra trafia do baku jeśli jest nadmiar w filtrze.
Tak jak w TYM temacie, żółty korek.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob mar 06, 2010 20:36

3rrol pisze:Przezroczyste mam założone na silniku.
No właśnie,między wtryskami,tak jak napisałeś:
3rrol pisze:Na przewodach zwrotnych na silniku(wtryski) widać jak powietrze stoi.
Przezroczyste szybko twardnieją i nie maja prawa bytu w takim miejscu...
3rrol pisze:Tylko, że nie bardzo widzę możliwości na zlikwidowanie tego... Syczy w miejscu gdzie przewody zwrotne są połączone plastikiem i wsadzone w górną cześć filtra. Wszystko zabezpieczone jest wsuwką. tego raczej nie poprawię.
Pod zaworkiem jest oring,który może być zniszczony...
Wężyki przykręcone do niego taż do przeglądu...
3rrol pisze:Właśnie w sklepie sprzedawca mówił, że są to przewody paliwowe.
To mu powiedz,żeby w swoim aucie zamontował...i ciekawe jak długo będzie się cieszył.Mi kiedyś w maluchu stwardniał przy baku i silnik zamiast paliwa ciągną powietrze :panna:
3rrol pisze:Stary wężyk zmieniłem na ten przezroczysty i po pół roku nie widać żeby zżarła go ropa
Bo nie zeżre,ale one szybko twardnieją i robią się nieszczelności :bajer: .


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » ndz mar 07, 2010 10:55

W takim razie jutro jak znajdę czas to przejadę się do sprzedawcy i popytam o te o-ringi do korka.
Zmienię przewody paliwowe. Za pewne mam zakupić miękkie i o grubszej ściance ?
Przewody dwa już skróciłem, były za bardzo poprzełamywane na końcówkach. Ten od korka nie ruszałem ale dokładnie się przyjrzę.

Dzięki za zainteresowanie. Napiszę jak już coś ruszy w temacie :pub:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 07, 2010 11:35

3rrol pisze:Za pewne mam zakupić miękkie i o grubszej ściance ?
Czarne gumowe najlepiej z oplotem materiałowym o odpowiedniej średnicy...
3rrol pisze:Przewody dwa już skróciłem, były za bardzo poprzełamywane na końcówkach.
Właśnie o to chodzi :bajer: ...najgorszy siet.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » czw mar 11, 2010 13:53

Przewody takie:
Obrazek
zamieniłem na takie:
Obrazek
Silnik odpowietrzyłem na wtryskach i zalałem dodatkowo filtr paliwa dwa razy.
Odpaliłem dopiero po psiknięciu plaka do wlotu powietrza.
Pojeździłem samochodem 40 minut i zostawiłem na noc.
Dziś z rana nie dałem już rady odpalić autka a ropa stała w przewodach i nie było bąbelków powietrza....
Macie może jakieś inne sugestie ?



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » czw mar 11, 2010 14:00

3rrol pisze:Tylko, że ten plastik wg mnie nie ma wpływu. Bo paliwo trafia do niego z silnika i po przelaniu się do filtra trafia do baku jeśli jest nadmiar w filtrze.
Tak jak w TYM temacie, żółty korek.
powiem Ci że ja miałem bardzo podobne objawy, chodź zawsze za którymś razem odpalił :grrr: wymieniłem właśnie ten zaworek z Twojego linka i jak ręką odjął. Ponieważ ten zaworek kosztuje jakieś grosze tj 8-9 zł to warto może go wymienić, mój już nie pełnił swojej funkcji tzn był jak przelotowy (łatwo to sprawdzisz) a nie jako zwrotny :kac: może warto i to sprawdzić :chytry:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » pt mar 12, 2010 16:08

Syczenie pochodziło od szczotek alternatora...
Korka nie wymieniałem, bo dobrze trzyma paliwo w filtrze(podczas odkręcenia upustu z dołu filtra nic nie leci, dopiero po podniesieniu korka leci ropa).
Teraz na powrocie leci piana. Przewód doprowadzający jest cały wypełniony ropą.
Czyli ów piana wskazuje na konieczność regenerację pompy ? no i od razu rozrządu ?
EDIT:
Zauważyłem również jak podłączyłem bezpośrednio wężyk z baku do silnika(pomijając filtr paliwa), a korek był w filtrze normalnie(powrót), to zaczynała ropa wyciekać z filtra dwiema odsłoniętymi nóżkami. Więc je zatkałem palcami. Przy próbie zabrania ręki mocno ciśnienie prysnęło(jak z węża ogrodowego).
Czy morał z tego taki, że powrót do baku z filtra jest zapchany ? Przez co mogło pompę nadwyrężyć...
EDIT2:
Jakie powinno panować ciśnienie w filtrze? żeby uruchomił się korek(zwrotny)?
Czyt powinno one być tak duże jak powyżej opisałem ?
Ostatnio zmieniony pt mar 12, 2010 17:04 przez 3rrol, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt mar 12, 2010 18:31

3rrol pisze:Czy morał z tego taki, że powrót do baku z filtra jest zapchany ? Przez co mogło pompę nadwyrężyć...
Działanie zaworka zależy od temperatury, jeśli jest zimno to paliwo z powrotu podgrzewa filtr. Wymień przewód zasilający pompę, przed odpaleniem napełnij pompę, tak aby paliwo przelewało się przez powrót, zaciągnij paliwo z baku do filtra i do wężyka zasilającego.
Najlepiej jest kupić pompkę ręczną na filt paliwa, najtaniej dużą strzykawkę, albo gruchę (lewatywę)

Jeśli to nie pomoże to do sprawdzenia rozrząd i początek wtrysku.
Ostatnio zmieniony pt mar 12, 2010 18:34 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » pt mar 12, 2010 22:25

t0mal pisze:Wymień przewód zasilający pompę
Przewód nie zapodaje powietrza. Jest przezroczysty i na nim nie widać bąbelków powietrza. Końcówki tylko zamieniłem na gumowe z oplotem materiałowym.
t0mal pisze:przed odpaleniem napełnij pompę, tak aby paliwo przelewało się przez powrót
Nie rozumiem tej kwestii... Jak mam napełnić pompę ?
t0mal pisze:zaciągnij paliwo z baku do filtra i do wężyka zasilającego.
Z baku jest przewód do filtra podpięty i z filtra wychodzi przewód zasilający do pompy. Dodatkowo pomiędzy bakiem a filtrem(20cm od filtra) jest zastawka jedno kierunkowa(dobrze umieszczona).



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt mar 12, 2010 22:58

3rrol pisze: Jak mam napełnić pompę
Normalnie, pompuje się paliwo do pompy przez przewód zasilający w między czasie parokrotnie obraca się kołem pompy, aż zacznie przelewać się powrotem do baku tak, że nie będzie bąbli powietrza.
Robię tak po każdym rozbieraniu pompy i zawsze odpala mi normalnie, z półobrotu.
3rrol pisze:Jest przezroczysty i na nim nie widać bąbelków powietrza.
To może jest pusty?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości