Problem. TRZĘSIE SIĘ JAK JEST ZIMNY

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

d200d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 29, 2009 21:59
Lokalizacja: www

Problem. TRZĘSIE SIĘ JAK JEST ZIMNY

Post autor: d200d » czw mar 04, 2010 21:08

Witam.. nie mogłem znaleść nic podobnego na forum więc pisze oddzielny temat..
Mam problem z GOLFEM IV 1.9TDI ALH 90KM

1.zapalam rano - trzęsie silnikiem jakby mial wyskoczyć z ramy.. czuć aż w środku.. praca silnika jest normalna.. moc nie spada.. po wcisnieciu sprzegła nie przestaje..
2.silnik osiąga temp 90*C dalej to samo w zakresie wolnych obrotów ciągle trzęsie
3. po "pojeżdżeniu" ok 1 godziny po mieście wszystko stopniowo ustaje i golfik przestaje się trzęść przy dojeżdzaniu na luzie do świateł i przy ruszaniu i na wolnych obrotach..

Nie mam pojęcia co to możę być.. i czemu po akurat godzince wszystko ustaje ?
Macie pomysł ? bo mam trasę i boje sie jechać ze cos mi tam moze w środku silnika sie psuje ? jakis korbowód bokiem wyskoczy ? :P

aha.. PS.. jak jest już rozgrzany po takiej godzince to wtedy gasze i zapalam i wszystko jest na miękko
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 21:14 przez d200d, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » czw mar 04, 2010 21:22

W przewodach paliwowych nie masz powietrza?
Masz do vag-a dostęp ? Zdało by się podpiąć auto i zobaczyć czy nie wywala błędów.
Normalnie to bym stawiał na dwumasa- albo poduszkę pod silnikiem - czy też jeśli chodzi o te drgania przy dojeżdżaniu do skrzyżowania na nastawnik, a tu po dłuższej jeździe wszystko ustępuje.
Dziwne to wszystko :blush:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

d200d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 29, 2009 21:59
Lokalizacja: www

Post autor: d200d » czw mar 04, 2010 21:54

italiano_83 pisze:W przewodach paliwowych nie masz powietrza?
Masz do vag-a dostęp ? Zdało by się podpiąć auto i zobaczyć czy nie wywala błędów.
Normalnie to bym stawiał na dwumasa- albo poduszkę pod silnikiem - czy też jeśli chodzi o te drgania przy dojeżdżaniu do skrzyżowania na nastawnik, a tu po dłuższej jeździe wszystko ustępuje.
Dziwne to wszystko :blush:
hej .. dzieki za odpisanie..
tzn widzisz mnie też to dziwi ze wszystko ustaje nie po rozgrzaniu silnika do 90*C a do rozgrzania po 1h jak się troche pojezdzi no to mówie Ci norm znaku nie ma ze cos sie działo..
poduszka to pewnie zawsze na wolnych by trzesła?
dwumas? hm nie wiem czy w ogóle ten silnik ma.. ale nie znam się.. hm ale jak by cos z tym bylo to też pewnie by nie ustawalło po rozgrzaniu ?
co do dojeżdżania.. to pewnie nie ma znaczenia ruszanie i hamowanie bo to rzuca silnikiem z tego samego faktu rzucania silnikiem na wolnych obrotach.. tak mi sie wydaje :(
a może poduszki sie rozgrzewają ?? od wibracji ??

[ Dodano: 24 Mar 2010 22:22 ]
przeszło mu samo :cool: nie wiem ocb :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości