Co zrobic zeby szybciej poszedł AAZ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Co zrobic zeby szybciej poszedł AAZ?

Post autor: Igor1 » śr mar 22, 2006 21:01

Mam golfika AAZ 95r. 130 tys km w idealnym stanie po modyfikacjach pompy, interkulera na chamowni wyszło ok 102 kM druga proba 103, tzecia 101,5, moment 259Nm. Ustawione mam na moment a nie moc-tak mi zrobiono i sie to czuje, nie kopci spalanko wzrosło o 0,4l na 100km, super sie zbiera do 120km/h 110TDI kumpla nie ma szans ale to pewnie wina skrzyni, samochodu nie katuje bo szkoda ale czesto jezdze do Niemiec i lubie duza szybkosc. , problem z tym ze pewnie by poszedł szybciej ale przy 180km/h mam czerwone pole obrotomierza, co radzicie wymienic skrzynie, moze cos wniej zmienic, od jakiego bedzie pasowac. Boje sie ze moment rozwali mi krzynie seryjnie bylo 150Nm a jest 259Nm, sprzeglo jak ostro dam na dwujce szybko nie potrafi odebrac mocy wczesniej tego nie było-Dzieki za odpowiedz.
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2007 17:42 przez Igor1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr mar 22, 2006 21:10

o jesu ale maszyna. serio masz taki moment i moc? :panna rzeczywiscie to moze byc skrzynia. one nie byly stworzone do duzych szybkosci, bo aaz ma tylko 75KM seryjnie. moze powinienes ustawic silnik na moc, bo to ona odpowiada za max predkosc. moment daje przyspieszenie.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr mar 22, 2006 21:12

Co zrobic zeby szybciej poszedł AAZ?
Sprzedac i kupic GTI 2E. Takie jest moje zdanie.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr mar 22, 2006 22:01

mozesz pokombinowac ze skrzynia od tdi. Poza tym ladna modyfikacja :) I faktycznie powinienes poszukac skrzyni, bo jesli ten td jest tak podkrecony to jazda z wysokimi predkosciami nie wplywa za dobrze na silnik. Napisz co masz dokladnie porobione w silniku, bo slyszalem, ze mozna z niego wycisnąć troche więcej i to w konfiguracji do jazdy na codzień

[ Dodano: Sro Mar 22, 2006 9:02 pm ]
ps. nie da sie ustawiac silnika na moc czy moment - one sa ze soba powiazane, jest na to wzor


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » czw mar 23, 2006 00:14

Igor1 napisz jakie masz teraz przyspieszenie od 0 do 100km. Bo ja zrobiłem podobne zmiany co u Ciebie i tez jak mu depne spod świateł to chyba zaczyna się sprzęgło ślizgać, a wcześniej tego nie było(na 75KM).



Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » czw mar 23, 2006 15:47

Moc=moment *prędkość obr
Jak można zmienić jedno niezmieniając drugiego.


Nie naprawiajcie na siłe tego, co działa !

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt mar 24, 2006 08:11

Modyfikacje dostalem na prezent slubny od brata. Mieszka w Sztokholmie i jak tam bylem zabral mi autkom de serwisku trawlo 1 dzien. Postaram sie wrzucic zdjecia silniczka w poniedzialek bo autko dzisiaj jedzie na robienie skrzyni. Z zewnatrz widac ze pompa z gory inna-ten grzybek, przewody to turbo , widac jakby turbo bylo wypiaskowane i pomalowane, po lewej stronie turbo inna- jakby gruszka wygląda na nową no i initerkuler widac nowe przewody no i zauwazylem nowe wtryskiwacze jakies wiekrze i srebrne a nie czarne-na nich jest numerek pozniej wrzuce jaki.. Co do ceny nie dowiedzialem sie bo byl to prezent, dzisiaj bede mial zrobioną skrzynie ponoc mają wzmocnic i zwiekrzyc przelozenie tak aby przyspieszenie nie stracilo a predkosc byla wiekrza. W ofercie firmy jest mozliwosc dolozenia begu-ciekaweczy w tym tez jest mozliwe bo przyspieszenie na niej jest super- wychodzi mi ok 10 sekund ale dokladnie nie sprawdzalem, podoba za to mi sie elastycznosc 5 bieg przy 60 gaz do dechy i idzie jakby wlozony byl 3 bieg, -no i zamowic przy okazji skrzyni musze nowe sprzegło-wzmacniane.Wiadomo ze moment rosnie razem z moca ale w dieslu moment zawsze bedzie wiekrzy Co do momentu dowiedzialem sie u nich ze w dieslu bedzie wiekrzy przyrost niz mocy niz w stosunku do benzyn, jakbym chcial wiecej mocy mozna ale trzeba podłubac w głowicy-wałek itd. ale tego juz nie chcialem. Ponoc mozna bez glowicy robienia zwiekrzyc moc ale wtedy dymi, wiecej pali-a tego nie chcialem .Ponoc do 100KM ten silnik spokojnie wytrzymuje, przy wiekrzych modyfikacjach trzeba ponoc u nich zmienic panewki itd.-mają taki w serwisie ktory przejechal juz ok 100tys i jest ok najwazniejsze ze jest gwarancja na 12 mies. lub 20 tys km. Jak zrobie skrzynie dam znac zrobie zdjecia wrzuce.



Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » pt mar 24, 2006 10:27

w przyrostach jest to możliwe czeba było tak od razu



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt mar 24, 2006 12:36

daj zdjecia. jestem ciekaw jak to wszystko wyglada


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pt mar 24, 2006 14:43

Powiedz jeszcze od czego weźmiesz sprzęgło mocniejsze(tdi, benzyna jakaś)? Bo ja być możę też bym chciał sobie wymienić jakby mi padło to oryginalne...



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt mar 24, 2006 14:57

co do sprzegla to zalatwione mam wzmacniane, sa jeszcze sportowe ale ciezko chodza i trudno lagodnie je zalaczyc ze wzmacnianym ponoc nie ma problemu. Zalatwione mam przez ta firme jak bede mial zrobione to dam znac, a poza tym ponoc mozna dostac takie sprzegla bez trudu kosztuje ok 550zł komplet z tego co sie dowiadywalem ale marki nie pamietam



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt mar 24, 2006 16:18

hej,
a możesz orientacyjnie zmierzyć przyspieszenie i elastyczność ?

ja pomierzyłem (silnik AFN) orientacyjnie ze stoperem wg wskazań licznika:

80-120 km/h - IV bieg - 6,5 s

80-120 km/h - V bieg - 8,6 s

120-160 km/h - V bieg - 12,3 s

0-100 km/h - 10,2

Po zamianie kołek na letnie 195/50/15 pewnie sie troszke poprawie - obecnie mam zimówki 175/65/14..



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pt mar 24, 2006 18:09

czy sie poprawisz.... watpie... no start bedziesz miał lepszy ale po za tym...



Awatar użytkownika
moskitq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 04, 2006 16:18
Lokalizacja: pomorskie Starogard Gg.
Kontakt:

Post autor: moskitq » pt mar 24, 2006 20:52

Igor1 zapodaj foty ja mam też aaz i zabieram sie do niego . pokaż jak to wygląda ciekawość mnie zżera.


*szukaj i pomógł dwa magiczne guziki* :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 50 gości