Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dave19dave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 16, 2009 23:26
Lokalizacja: Bronikowo
Kontakt:

Post autor: dave19dave » ndz sty 24, 2010 14:12

no nic trzeba będzie wymienic te koło pasowe i mam nadzieje że będzie git :grin: a widze że problem odpalania zimą swoją drogą


http://dave19dave.blogspot.com

arwam

Post autor: arwam » pt lut 12, 2010 09:36

Grzegorz_K1986,

jeśli wał był jużnaprawiany i się poddał nie będziesz miał z niego pociechy.
zmień cały wał na TDI i będziesz miał spokuj



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt lut 12, 2010 13:31

W każdym 1.9 TDI i SDI z pompą rotacyjną (czyli pompowtryskiwacze i cr odpadają) jest taki sam wał, czyli AEY, 1Z, AHU, ALE, AFN, AFF, AHH, AVG, Caddy 1Y po po numerze M 1Y 879 820 (po 2003 roku, starsze miały na klinie), Transporter ABL po numerze silnika ABL 235 001, niektóre brazylijskie golfy 1Y

[ Dodano: 12 Lut 2010 12:36 ]
Wał od mk4 na pompie ma inny numer, ale z wyglądu jest taki sam, także nie wiem czy pasuje.



Michał88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:11
Lokalizacja: PGN

Post autor: Michał88 » pt lut 12, 2010 18:58

Grzegorz_K1986 nie jestem pewien w Szubinie lub Łabiszynie jest facet co robi takie rzeczy tylko on chyba robi to na wyciągniętym wale. kolega przerabiał na kółko od 1z i teraz hula aż miło z tego co wiem wyszło taniej nisz wymiana wału



Michał88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:11
Lokalizacja: PGN

Post autor: Michał88 » pt lut 12, 2010 20:04

no też racja 250 wał jakieś uszczelki, uszczelniacze i auto śmiga
tak tak przy okazji mam wał od 1z



kaktusik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 26, 2010 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kaktusik » pt lut 26, 2010 12:02

witam. niedawno kupiłam golfa 3, 1.9 td ; przez 3 tygodnie jazdy wszytsko było ok, aż nagle na światłach zapaliła się kontrolka akumulatora i zaczął migać olej. zjechałam na chodnik - okazało się że spdł pasek alternatora - albo coś takiego(znajduje się po lewej stronie silnika i ma takie rowki) - nie wiem bo jako kobieta na mechanice się nie znam. przy próbach założenia tego paska okazało się że ciagle spada - jakis problem z napinaczem. wymieniłam pasek i napinacz do tego jakieś dwi małe metalowe rureczki. wczoraj samochód jeździł bardzo fajnie, ale dziś rano po przejechaniu 2 km znów świecą się kontrolki i spadł pasek. doczołgałam się do domu i autko stoi. po założeniu paska jest on zrzucany - podobno delkiatnie rusza się koło pasowe na wale - ale zapytam was bo pewnie wiecie lepiej. co to może byc i jak to naprawić. Pozdrowienia z słonecznego Krakowa- Agnieszka:)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt lut 26, 2010 12:17

kaktusik pisze:witam. niedawno kupiłam golfa 3, 1.9 td ; przez 3 tygodnie jazdy wszytsko było ok, aż nagle na światłach zapaliła się kontrolka akumulatora i zaczął migać olej. zjechałam na chodnik - okazało się że spdł pasek alternatora - albo coś takiego(znajduje się po lewej stronie silnika i ma takie rowki) - nie wiem bo jako kobieta na mechanice się nie znam. przy próbach założenia tego paska okazało się że ciagle spada - jakis problem z napinaczem. wymieniłam pasek i napinacz do tego jakieś dwi małe metalowe rureczki. wczoraj samochód jeździł bardzo fajnie, ale dziś rano po przejechaniu 2 km znów świecą się kontrolki i spadł pasek. doczołgałam się do domu i autko stoi. po założeniu paska jest on zrzucany - podobno delkiatnie rusza się koło pasowe na wale - ale zapytam was bo pewnie wiecie lepiej. co to może byc i jak to naprawić. Pozdrowienia z słonecznego Krakowa- Agnieszka:)
Wszystko jest w temacie- ten co sprzedawał auto wiedział w czym jest problem. Jak dalej bedziesz tak jeździć grozi Ci wymiana silnika. Znajdz dobrego mechanika który wie co z tym zrobic.



kaktusik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 26, 2010 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kaktusik » pt lut 26, 2010 12:33

o nie - właśnie tego sie obawiałam - bo kupowałam od mechanika... oszust :/ no nic - to teraz co proponujesz? czytałam całe 15 stron na ten temat :) lepiej wymienić wał, czy narazie tylko to koło pasowe (i nowa śruba - tego sie już nauczyłam po studiowaniu postów :bajer: ) robic to jkieś szlifowanie czy jednak dołozyc kilka zł i kupić ten wał - jeśli tak to znów pytanie czy taki od 1.9 td - czy szukac już 1.9 tdi - i czy wszytsko będzie w nim pasować - bo jeśli to większa modyfikacja to nie ukrywam że mnie nie stać :) - i dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pt lut 26, 2010 13:13

kaktusik pisze:podobno delkiatnie rusza się koło pasowe na wale - ale zapytam was bo pewnie wiecie lepiej.
Nie odpalaj wiecej silnika ,bo skoro to koło pasowe to każde nastepne odpalenie może się bardzo żle skończyć .Naprawa nie jest prosta ale dopóki jeszcze nie ścieło klina na wale i tłoki nie spotkały się z zaworami to jeszcze nie uderza tak po kieszeni bo głowica cała .Niektórzy wymieniają wał na wał od TDI ,inni próbują doprowadzić do ładu orginalne połączenie na klin .Efekt tego drugiego sposobu jest różny i najczęściej powraca po krótszym lub dłuższym czasie i zależy od tego jak bardzo zniszczone zostało miejsce na klin w wale i jego czoło .Natomiast wymiana na wał od TDI rozwiązuje problem raz na zawsze .


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

kaktusik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 26, 2010 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kaktusik » pt lut 26, 2010 14:19

dzięki za odpowiedź. wróce do domu to pójdę do garażu i zobaczę co się tam dzieje - bo auto i tak naprawia ojciec gdyż dla mnie jest to czarna magia :bajer:
jak macie jeszcze jakieś rady to proszę :)

o mam pytanie. szukam wału na allegro - jak rozumiem może być taki od 1.9 tdi - ale czu muszę wtedy jeszcze coś wymieniać?
i kolejne (pewnie głupie :hmm: )czy może to być z golfa IV
z góry dzieki za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 14:36 przez kaktusik, łącznie zmieniany 1 raz.



Michał88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:11
Lokalizacja: PGN

Post autor: Michał88 » pt lut 26, 2010 17:30

wał z golfa 4 nie pasuje ponieważ jest tam zębatka od napędu pompy olejowej , natomiast wał od golfa 3 90-110KM będzie pasował, przy wymianie wału nowe koło pasowe i śrubę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości