GOLF II prblemy z turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 01:53
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: dolar » śr mar 22, 2006 18:53

Witam
Czy ktos moze orientuje sie czym moze byc spodowane brak cisnienie na tej grubej gumie laczacej kruciec ssacy z turbina?Bo gdy otworze maske i scisne ta gume i zwieksze obroty praktycznie nie wyczuwam na nim wzrostu cisnienia(nie puchnie....) Z drugiej strony turbina niby swiszcze podczas jazdy .....gdy na postoju dam mu ok 2300obr/min to silnik sam wkreca sie na max. obroty....Opaski sprawdzone, sladowe ilosci oleju sa w tym wezu laczacym turbo z filtrem powietrza...Czy turbina nadaje sie juz do regeneracji czy to moze cos innego?Moja turbina to KKK silnik JR.Za jakie kolwiek porady bede wdzieczny.
Pozdrawiam.



naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » śr mar 22, 2006 19:04

Zaopatrz się w manometr, i jazda. A takie sprawdzanie ręką niewiele wyjaśnia.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr mar 22, 2006 19:20

dolar, po pierwsze na postoju nie napompujesz duzego cisnienia, a po drugie jak w wezach bedzie male cisnienie np. sporo ponizej ponizej 0,5 bara to nie wiem czy to sie da wyczuc reka ;)


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » czw mar 23, 2006 08:41

Na postoju turbinka tak chętnie się nie załącz i ręką na pewno tego nie poczujesz może jakieś 0,2 bar dopiero przy obciążeniu silnika turbinka zaczyna pracować poprawnie i i dawać właściwe ciśnienie. Załóż sobie manometr albo jeszcze lepiej waku-manometr., będziesz wiedział kiedy naprawde zaczyna pracować.


pozdrowienia el Kopyto

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » czw mar 23, 2006 09:10

chcialem jeszcze zapytac czy jak wkrecilem ten zawor bezpieczenstwa przy kolektorze ssacym do konca a przy turbinie nic nie robilem to czy cisnienie moze mi sie podniesc za duzo . a tak przy okazji przekrecilem membrame i jet poprawa ale przedobrzylem z dawka paliwa bo dzis rano zapalil i zgasl a gdy zapalil ponownie to byla smuga dymu ale jak wroce do domu to mu troche dawke zmniejsze i mysle ze bedzie ok .



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw mar 23, 2006 09:24

el Kopyto pisze:Na postoju turbinka tak chętnie się nie załącz i ręką na pewno tego nie poczujesz
widze że twoje stanowisko troche zelżało, bo na pierwszej stronie napisałeś że na postoju sie wcale nie kręci, a z tego teraz wnioskuje że już nie jest to takie oczywiste :)
ps wynalazek, wczoraj wróciłem w nocy do domu i nie zdążyłem sie już przyjrzeć tej turbinie. pozatym wywaliło mi w końcu uszczelke do końca i musze robić :vom: i mam nadzieje że to tylko uszczelka a nie głowica, szlag by to trafił


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » czw mar 23, 2006 09:30

CINEK mozesz mi odpisac odnosnie tego zaworu bezpieczenstwa .pozdro wynalazek

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 08:35 ]
a uszczelka CI poszla tylko dlatego ze miales za duze cisnienie doladowania czy dawka paliwa tez ma na to wplyw pozdro



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » czw mar 23, 2006 09:59

Cinek pisze:widze że twoje stanowisko troche zelżało, bo na pierwszej stronie napisałeś że na postoju sie wcale nie kręci, a z tego teraz wnioskuje że już nie jest to takie oczywiste
Z tym że jeśli się nie myle kolega wynalazek napisał że na postoju przegazowywał swój silnicze. Przy przegazówce nie ma siły że by sie turbina nie włączyła (chyba że jest coś nie tak), ale nie da za dużo nadciśnienia. Na moim manometrze bylo max 0,2bar.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw mar 23, 2006 10:41

uszczelka poszła bo była walnięta już rok conajmniej, olej wybijało na zewnątrz. a teraz pewnie ciśnienie ją dobiło :)


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » czw mar 23, 2006 11:34

ale nie odpisales mi odnosnie tego zaworu bezpieczenstwa czy go wykrecic czy nie

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 10:46 ]
jeszcze jedno pamietaj o tej mojej turbinie pozdro wynalazek



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw mar 23, 2006 11:49

wynalazek pisze:ale nie odpisales mi odnosnie tego zaworu bezpieczenstwa czy go wykrecic czy nie
jak nie bedziesz na razie nic kombinował z turbiną to nie ma sensu go ruszać. a jak już sobie założysz wskaźnik i bedziesz wiedział ile masz ciśnienia to wtedy może bedzie trzeba go wkręcić bo bedzie wypuszczał ciśnienie.na razie zrób go tak jak miałeś zawsze o ile pamiętasz jak to było :)


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » czw mar 23, 2006 13:42

mam turbine garrett T3 CZY KTOS WIE GDZIE SIE JA REGULUJE I czy ma ona w ogole jakas regulacje CINEK a jak myslisz co do paliwa to chyba przesadziilem jak mi sie rano zalal .a tak na marginesie to wkrecilem ja tak jak ustawil mi ten mechanik na przyrzadzie i wedlug mnie nie mial zielonego pojecia o tej mojej pompie takze nie wiem po co sie w ogole za nia bral ciemnogrod .pozdro .....



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw mar 23, 2006 18:47

wynalazek, wlasnie tak to czesto bywa z tymi mechanikami, niby "specjalisci" od pomp. Co do Twojego odpalania to membrana moim zdaniem nie ma na to zadnego wplywu. Ona reguluje tylko ilosc paliwa przy cisnieniu doladowania. Jak Ci odpala i gasnie to sprawdz czy uklad paliwowy sie nie zapowietrza

Ja mam garretta T2 i w nim jest regulacja zaworu sterujacego wastegate, tak jak wczesniej napisalem, reguluje sie takiem walkiem z gwintem ktory wychodzi z zaworu. Duzo wygodniej jest jednak zamontowac na wezyku idacym z turbo do zaworu sterujacego wastegate, zaworek Manual Boost Control, cos takiego mozna samemu zrobic lub kupic na allegro ;) Wtedy mozesz sobie regulowac cisnienie do woli w 2 minuty i bez brudzenia rak ;) Tylko lepiej nie przesadzac

el Kopyto, jak wkrecisz na wysokie obroty, na moment puscisz gaz i znow nacisniesz to da sie zbudowac cisnienie sporo wieksze niz 0,2bar rowniez na postoju, tylko po co? :)


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » czw mar 23, 2006 22:58

http://www.allegro.pl/item94090993_manu ... o_mbc.html
Zaprzal jak bede w białym to musimy sie styknac... ;) chyba ze ty bedziesz w moich okolicach to daj znac... :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości