Cykające zawory czy vacu co zmienić ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Cykające zawory czy vacu co zmienić ??

Post autor: XV2 » śr maja 20, 2009 15:52

Mam taki problem mianowicie po odpaleniu samochodu jak jest zimny nic nie słychać i jest ok. Ale jak pochodzi trochę (60 stopni ) to zaczyna cos cykać ( albo popychacze albo vacu ) jak już zacznie cykać to cały czas choć było i tak że zrobiłem 300km i nie cykało . Olej mam nowy.
I tu pytanie czy zmieniać popychacze czy to vacu pyka. A nie chce wymieniać popychaczy bo czytałem na forum o tym że zmieniali popychacze i nic nie pomagało dopiero po wymianie vacu . Czy jest możliwość sprawdzenia czy to wina vacu . Stego co słuchałem to od strony vacu pyka. Poradźcie mi ??



macem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 12:30
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: macem » pt cze 12, 2009 07:29

tak stuka ?



bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Re: Cykające zawory czy vacu co zmienić ??

Post autor: bartiboro » pt cze 12, 2009 11:01

XV2 pisze: I tu pytanie czy zmieniać popychacze czy to vacu pyka. A nie chce wymieniać popychaczy bo czytałem na forum o tym że zmieniali popychacze i nic nie pomagało dopiero po wymianie vacu . Czy jest możliwość sprawdzenia czy to wina vacu . Stego co słuchałem to od strony vacu pyka. Poradźcie mi ??
Kolego, mi też tak cykało, na zimnym przez około kilkadziesiąt sekund cisza a potem cykadełko już przez cały czas, częstotliwość cykania wzrastała z obrotami silnika, aż wstyd było jeździć :)
Kąt wtrysku ustawiłem to jedynie silnik zaczął równiej i łagodniej pracować, ale cykanie się wtedy uwydatniło.
Olej też jak zmieniłem z Valvoline 10W40 na V 5W40 (też półsysntetyk - taka ciekawostka) to jedynie czas po jakim zaczynały cykać się wydłużył do ~1min.
Dopiero wymiana popychaczy zaworów (szklanek) pomogło. Teraz to inny silnik, nie cyka i pracuje równo i miękko, aż się chce słuchać :).
Roboty z tym dużo nie ma, warsztaty biorą ~300 za robotę, części to 8szt. popychaczy (najlepiej Febi, INA) ~30zł/szt, uszczelka pod pokrywę zaworów ~50zł, simering na wałek rozrządu ~20zł no i ze 2-3h roboty.
Warto to zrobić, bo jak ktoś pisał na forum, zdarza się, że denko się urwie od szklanki i potrafi się przemielić na wałku a wtedy koszty większe.
Nie wiem jaki masz przebieg, ja wymieniałem przy ~230tkm.

Co do vacuum pompy to spróbuj na odpalonym silniku na postoju wcisnąć kilka razy pedał hamulca do momentu braku skoku. Jeśli to vp to powinno przycichnąć, jeśli nie to pewnie popychaczki.

Pozdrawiam.
Barti



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Post autor: XV2 » sob cze 13, 2009 13:38

Wymieniłem rorząd i przy okazji POPYCHACZE I PO SPRAWIE cicho i pieknie DZIEKI ZA POMOC



bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Post autor: bartiboro » sob cze 13, 2009 16:56

XV2 pisze:Wymieniłem rorząd i przy okazji POPYCHACZE I PO SPRAWIE cicho i pieknie DZIEKI ZA POMOC
Miło słyszeć :grin:
Pozdrawiam i dzięki za punkcik.



seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Golf

Post autor: seba899 » wt cze 16, 2009 12:59

W Moim Golfie jest to samo jak zimny to pracuje cichutko a jak się nagrzeje to słychać niby cykanie itp. Czy to napewno popychacze zaworowe?



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Post autor: XV2 » sob cze 20, 2009 14:10

Napewno 100% jestem pewny wymień i po sprawie



Awatar użytkownika
bary_24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 02, 2007 22:51
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: bary_24 » pn lut 22, 2010 21:55

MAm taki sam dźwięk w AUDI A3 1.9 TDI ASV tylko że cały czas nie ważne czy silnik ciepły czy zimny. Mam go dopiero 2 tygodnie sprowadzony z Niemiec, myślicie że do popychacze już tak dobite? Po wymianie oleju na świeży półsyntetyk wydaje mi się że odgłos nasilił się. A tak poza tym przy wymianie oleju mechanior powiedział że po odpaleniu długo coś klepał niż zazwyczas to bywa. Czy uważacie że nalezy zaczać od wymiany "szklanek" ??? Bo już fachowcy twierdza że dżwięk "cykania" może wydawać walnięty wtrysk albo nawet pęknięty tłok :(
Ostatnio zmieniony pn lut 22, 2010 21:56 przez bary_24, łącznie zmieniany 1 raz.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Post autor: XV2 » wt lut 23, 2010 22:01

Wymień popychacze i po sprawie zajechany olej masz ja to mialem



Awatar użytkownika
bary_24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 02, 2007 22:51
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: bary_24 » śr lut 24, 2010 09:28

od popychaczy chyba zacznę, olej po świeżej wymianie, próbowałem dodatku do wyciszenia popychaczy ale raczej większych zmian nie ma.



Awatar użytkownika
AdiK__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: sob paź 10, 2009 10:21
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Post autor: AdiK__ » czw lut 25, 2010 16:23

U mnie z kolei cyka zaworek n75. Zimny ok cisza ale na ciepłym takie "cyk cyk cyk" i tylko na niskich obrotach



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Post autor: XV2 » czw lut 25, 2010 21:40

Ja tak samo sprowadziłem auto niemiec . powiem tak pozmienialem oleje filtry te nieszczesne popychacze i bylo ok. niemcy nie lubia sie brudzic bo jak malo sie jeździ to nie znaczy ze nie trzeba zmieniac oleju. Dowiedzialem sie że od starego oleju sie przycieraja bo stary olej niema swoich właściwość smarowniczych. Olej jak i paliwo trza dbac ;]
Wymien popychacze wszystkie 8 sztuk i jak reką odjoł



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 138 gości