Pęcheże powietrza w ukladzie paliwowym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
di4blos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 15:34
Lokalizacja: wągrowiec
Kontakt:

Post autor: di4blos » ndz wrz 07, 2008 13:26

ja jezdze z tymi pecherzykami powietrza od 5 miesiecy (nie wiadomo jak dlugo z tym jezdzil poprzedni wlasciciel:P). Auto przyspiesza b.dobrze odpala tez dobrze wiec jak narazie nie bede z tym nic robil tylko poczekam jeszcze z miesiac i razem z olejem i filtrem oleju wymienie filtr paliwa. Czy zdazylo sie aby komus te pecherzyki powietrza narobily "balaganu"?? Przeczytalem caly temat i widze ze prawie kazdy ma powietrze w przewodzie i nikomu to jak narazie nie zaszkodzilo...

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 15:49 ]
polowicznie rozwiazalem swoj problem z pecherzykami powietrza. Przesunalem "zacisk" mocujacy wezyk przy filtrze paliwa o doslownie kilka mm w strone filtru paliwa i z paliwem juz nie leci powietrze, ale po zgaszeniu silnika pojawia sie pecherzyk powietrza w przewodzie (zauwazylem ze "cofa" sie on od strony silnika). Jak wyeliminowac ten pecherzyk nie mam pojecia...



Maciej (bzik)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sie 02, 2008 13:08
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

Post autor: Maciej (bzik) » wt wrz 09, 2008 21:21

rafi1985, ludzie zakładają zaworki na powrocie żeby nie cofało się paliwo poczytaj na forum było już o tym



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr wrz 10, 2008 03:37

Maciej (bzik) pisze:ludzie zakładają zaworki na powrocie żeby nie cofało się paliwo poczytaj na forum było już o tym
chyba ciut się pomyliłeś, nie na powrocie tylko na wężyku zasilającym w paliwo.


Obrazek

Maciej (bzik)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sie 02, 2008 13:08
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

Post autor: Maciej (bzik) » śr wrz 10, 2008 08:34

Sztomel pisze:chyba ciut się pomyliłeś, nie na powrocie tylko na wężyku zasilającym w paliwo.
Dokładnie, przepraszam mój błąd, Sztomel masz racje.



m4r10l4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 23:36
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: m4r10l4 » sob paź 31, 2009 16:12

Potwierdzam działanie metody "na rozwiert" :) Dzis rozwierciłem zaworek we wkładzie w baku i bąbelków brak. Polecam wszystkim niezdecydowanym.



Awatar użytkownika
energy923
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 04, 2008 23:41
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: energy923 » ndz sty 17, 2010 18:57

Problem z zapowietrzajacymi sie weżami od około 5 miesiecy, przyszła zima i kaplica!!wymiana filtra na orginał VW a potem na BOSCH oraz węży doprowadzjących i powrót oraz przelewowych+podgrzewacz paliwa(czarny plastik na powrocie umieszczony na filtrze) nic nie dały.założone zawory zwrotne na przewodzie podającym i powrocie-nic. Oględziny przewodów pod i w okolicach baku-brak wycieków, złączki(kolanka)też bez zarzutu. Test z butelką zamiast baku podłączoną pod filtr przyniusł efekt zadowalajacy!bablowanie 99,9%mniejsze!!pogrzebałem pod kanapą i zajrzałem do baku syf!!!wyczyszone i złożone do kupy!okazało sie również że na plastikowym kolanku o-ring(wąż zasilający) pęknięty choć nie było wycieku!!wymienione i zamieniłem węże powrót z podającym oczywiście przy filtrze równierz!!efekt - 4 dzien pali od strzała bąbli brak sukces!!koszty minimalne, efekt zadowalający!!mam nadzieje że komuś to pomoże bo ja osiwiałem przez moją borkę!!



hip 29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 20, 2010 09:57
Lokalizacja: wałcz

Post autor: hip 29 » śr sty 20, 2010 12:40

gpel pisze:Na 99% jestem pewien, że to jednak te oringi. Spróbowałem posmarować je smarem silikonowym. Na chwile pomogło, ale pewnie nie na długo. Zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić, ajk to uszczelnić?
Widzę, że rozwiązanie filtra w VW jest kiepskie. W poczciwej Corsie (silnik Isuzu) nigdy nie miałem takich problemów i o nich nie słyszałem. Tam były przewody przykręcane z dużą siłą z użyciem podkładki miedzianej, ale to całkiem inne rozwiązanie mocowania filtra.
POWIEM TAK W GOLFACH BYLY MONTOWANE WADLIWE 'SMOKI' O NR. 1J919138C I D PO ZMIANIE NA 1J919138H NIE BYLO ZADNYCVH PECHERZY


hip 29

Orcio

Post autor: Orcio » sob sty 30, 2010 11:50

Zrobilem dzis wszystko zgodnie z instrukcja i prawdziwe zero babelkow :bigok: :bigok: :okej:



adampiasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lip 09, 2009 20:18
Lokalizacja: EZG

Post autor: adampiasek » pt lut 12, 2010 00:11

hip 29 pisze:POWIEM TAK W GOLFACH BYLY MONTOWANE WADLIWE 'SMOKI' O NR. 1J919138C I D PO ZMIANIE NA 1J919138H NIE BYLO ZADNYCVH PECHERZY

Czy niedrożny smok może mieć wpływ na szarpanie przy wysokich obrotach ( oczywiście wtedy pojawia się powietrze w wężyku)

Nigdzie nie mogę znaleźć jak się czyści smok od wewnątrz.. :blush:



Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » pt lut 12, 2010 01:24

Możecie dać jakieś fotki jak wygląda ten "smok" ? I czy to pewne z tymi
hip 29 pisze:POWIEM TAK W GOLFACH BYLY MONTOWANE WADLIWE 'SMOKI' O NR. 1J919138C I D PO ZMIANIE NA 1J919138H NIE BYLO ZADNYCVH PECHERZY



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt lut 12, 2010 08:57

wielu ludziom pomogło rozwiercenie zaworków więc warto spróbować u mnie tez po tej operacji jest OKi tu masz link jak wygląda smok i o jakie zaworki chodzi :http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=68872


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » pt lut 12, 2010 10:48

Panowie co konkretnie rozwiercamy , który zaworek? jakiego wiertła fi użyliście?




Obrazek
Ostatnio zmieniony pt lut 12, 2010 10:49 przez grzybsi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt lut 12, 2010 11:14

ja wywaliłem oba wiertło 5mm


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości