GOLF II prblemy z turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » pt mar 17, 2006 15:12

ta plastikowa wystawka ktora jest w kolektorze ssacym z lewej strony jest polaczona tym wezem o sr ok 30 mm z wezem duzym ktory idzie od filtra powietrza do turbiny obok tego malego weza jest jeszcze jeden waz ktory idzie od odmy i tez sie laczy z tym duzym od filtra powietrza te dwa male sa praktycznie obok siebie .chcialem jeszcze zapytac czy weze przy turbinie moga byc wilgotne od oleju ps.oleju mi nie bierze



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob mar 18, 2006 08:24

zgodnie z katalogiem jest to zawór regulacyjny nadcisnienia. węże mogą być wilgotne, ale nie zalane


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » sob mar 18, 2006 08:57

a mozesz mnie poiformowac co sie dzieje w momecie jak ja ta srubke wykrecilem o jakies 1.5 obrotu i czy to szkodzi czy pomaga .chcialem jeszcze dodac ze po wykreceniu tej srubki moje autko jest zrywniejsze i jakby troche mocniejsze.dzieki za pomoc pozdro wynalazek



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob mar 18, 2006 10:54

więc przedstawie moje teoretyczne rozwazanie. podkręcając turbine zwiększamy ciśnienie dawane przez turbine. ale skoro zawór nadciśnienia jest ustawiony na mniejsze to w sumie niewiele daje bo zamiast wpuszczać powietrze pod większym ciśnieniem na tłoki zawór wypuszcza nadmiar ponad to co ma ustawione spowrotem przed turbo albo w atmosfere :) więc podniesienie progu otwarcia tego zaworu spowoduje większe doładowanie już w głowicy. tak myśle i właśnie mam zamiar dziś pokręcić nim troche, żeby turbo sie nie kreciło na daremno :weedman:
PS dobrze by było żeby sie wypowiedzieli koledzy ZAPRZAL,CORVAX albo KRZYLU, bo uważam że mogą coś pozytywnego wnieść do dyskusji


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob mar 18, 2006 12:01

Sorry, za fotki, ale akutat takie mialem na kompie. Jesli zawor o ktorym mowa to jest to co na zdjeciach to jest to zawor bezpieczenstwa ktory UPUSZCZA NADMIAR ciśnienia.

Jeśli ustawimy za duże ciśnienie na zaworze sterujacym wastegate lub zaworek ten sie zatnie i turbo zacznie pompować na maxa to zawor przedstawiony na fotkach ma za zadanie sie otworzyc i wypuscic cisnienie spowrotem do dolotu - pozostanie otwarty dopoki nie puscimy pedalu gazu. Jak puscimy pedal gazu, zawor sie zamknie i przy przyspieszaniu cisnienie znow bedzie narastalo do krytycznego momentu otwarcia zaworu - znow sie otworzy i wypusci do dolotu i.t.d

Dodam jeszcze, ze jak zawor sie otworzy to cisnienie spada chyba ponizej 0,4 bar (nie pamietam dokladnie - moge sie mylic) - auto staje sie wyraznie wolniejsze i zaczyna kopcic na czarno do momentu puszczenia pedalu gazu. Jeżeli zawor jest ustawiony na zbyt niskie cisnienie to nie da sie za bardzo jezdzic samochodem, ciezko wyprzedzac na 5 biegu itp. To jest moim zdaniem zawor bezpieczenstwa.

Regulacja odbywa sie ta plaska srobka na srodku, wkrecajac ja do srodka powodujemy, ze zawor bedzie sie otwieral przy wyzszym cisnieniu. Jezeli chcemy jezdzic na wyzszych cisnieniach to regulacja bedzie prawdopodobnie za mala i trzeba bedzie wykrecic ta sroble i wsadzic pod spodem mocniejsza sprezyne lub pooprostu wlozyc jakies metalowe podkladki lub cokolwiek innego (takie rozwiazanie mam u siebie - idealnie sie spisuje krotka srobka :) ). PS> Jeżeli ktos chce to moze calkowicie usunac ten zawor i na to miejsce wstawic zaslepke.

Moim zdaniem nie ma on wplywu na wlasciwosci jezdne auta - jest tylko od upuszczania nadmiaru cisnienia. Wplyw na osiagi ma regulacja zaworu otwierajacego wastegate

Obrazek

Obrazek



wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » sob mar 18, 2006 12:37

dzieki wlasnie o ten zawor mi chodzilo mozesz mi wierzyc albo nie ale po wykreceniu tej srubki autko stalo sie zrywniejsze o wiele szybciej przyspiesza i ma wiekrzego kopa przynajmniej w moim rozumieniu .Dzis rano wkrecilem tak jak byla i autko stalo sie zmulone wiec wykrecilem ja znow o jakies 1.5 obrotu i jest ok tzn znow ma lepszego kopa . chcialbym wiedziec czy to czemos szkodzi czy nie.pozdro wynalazek

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 11:46 ]
chcialem jeszcze dodac ze po wykreceniu tej srubki moje autko mniej przykopci przy gwaltownym wcisnieciu pedalu gazu na max wydaje mi sie ze dostaje wiecej powietrza i szybciej spala paliwo ps. moge sie mylic nie jestem pewien swej teorii ale tak mi sie wydaje . pozdro wynalazek ps. dzieki za wskazowki i fotki

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 12:05 ]
mam jeszcze jedno pytanie czy regulowanie ta srubka ma wplyw na zuzycie paliwa jesli tak to prosze napisac o jaka wartosc i czy w gore czy w dul



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob mar 18, 2006 13:27

hmm, bardzo mnie to dziwi, ze wplynelo to na dynamike auta.

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 12:28 pm ]
moze twoj zawor ma jakas nieszczelnosc lub cos? ale nie sadze zeby krecenie mialo wplyw na osiagi. ps. przy zabawie z cisnieniem warto kupic wskaznik doladowania, nie jest drogi a przynajmniej wiadomo co sie dzieje z silnikiem

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 12:35 pm ]
tu sa fotki jak "wyregulowac" zawor:
http://www.vwdiesel.net/phpBB/viewtopic.php?t=2554

ale jak juz pisalem, powinien sie on aktywowac jedynie w przypadku uszkodzenia zaworu wastegate lub jakiegos innego powodu przez ktory nastopi wzrost cisnienia, nie powinno to miec wplywu na osiagi. Chyba, ze wczesniej zwiekszalo sie cisnienie doladowania ale nawet wtedy trzeba srobke na zdjecicach WKRECIC a nie wykrecic... wiec nie wiem dlaczego tak sie u Ciebie dzieje, ale raczej nie jest to normalne


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » sob mar 18, 2006 13:50

a nie ma on wplywu na ilosc podawanego powietrza czy co ja tez nie wiem czemu ale moje autko stalo sie bardziej dynamiczne .ps ja mam podobna turbine jak na zdjeciu ktore przeslales moze wiesz gdzie sie ustawia wartosc cisnienia doladowania jak juz wczesniej pisalem mam motor po malym remoncie i chcialbym z niego troche wiecej wycisnac ale nie chcialbymzbyt skracac jego zywotnosci pozdro wynalazek



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob mar 18, 2006 13:54

wynalazek pisze:ps ja mam podobna turbine jak na zdjeciu
one wszystkie są podobne :) a reguluje sie inaczej


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » sob mar 18, 2006 14:55

chcialbym wiedziec gdzie szukac regulacji cisnienia doladowania przy turbinie czy w innym miejscu pozdro wynalazek



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob mar 18, 2006 15:07

na fotce masz zawor sterujacy wastegate w turbinie garrett t2, Znajduje sie on nieco pod wejsciem dolotu - jak zdejmiesz rure dolotowa to go zobaczysz. W niektorych turbinach na tym zaworku jest jeszcze sroba na srodku. dziala to tak, ze wezykiem zaznaczonym na fotce jest doprowadzane cisnienie, popycha ono tloczek w zaworze i w pewnym momencie otwiera on wastegate. Z tylu tego zaworka masz metalowe ciegno z nakretka i gwintem. musisz poluzowac kontre na tym ciegnie i WYKRECAC nakretke - tak zeby ciegno robilo sie dluzsze. W ten sposob bedzie sie swiekszalo cisnienie. Jezeli nie dziala Ci ta regulacja to mozesz zrobic otwor w przewodzie doprowadzajacym cisnienie do zaworu (lub wstawic na tym przewodzie zaworek manual boost control lub jakis inny) - w ten sposob zawor sterujacy wastegate jest "oszukany" i dociera do niego mniesze cisnienie - otwiera sie pozniej. pozdrawiam :)

Obrazek

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 2:09 pm ]
poza tym samo zwiekszanie cisnienia nic ci nie da, jak wyregulujesz ta srobe to MUSISZ zwiekszyc tez paliwo (czasami jak jest ustawiona za mala dawka to nawet cisnienie sie nie chce podniesc po regulacji, nie mowiac juz o poprawie osiagow). poza tym WSZYSTKO bylo juz opisane na forum, uzyj opcji "szukaj"



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob mar 18, 2006 17:11

powiem tak co do tego zaworu nadciśnienia...właśnie sprawdzałem i mam go zakręcony na amen :hehe:


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » pn mar 20, 2006 12:58

znalazlem regulacje turbinki chcialbym jeszcze wiedziec o ile moge zwiekrzyc moc mojego klekota zeby mu za bardzo nie szkodzic lub ile obrotow wykrecic to srubke zeby to mialo jakis efekt ps.dzieki za wszystkie posty

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 12:00 ]
chcialem jeszcze zapytac ile zwiekrzyc dawke paliwa bo juz ja zwiekrzylem tzn wkrecilem ta srubke przy pompie o 0.25 obrotu czy to nie za malo



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn mar 20, 2006 14:00

niestety w turbince ci nie pomoge bo moja nie ma tego cięgna natomiast co do paliwa to tak żeby aż tak bardzo nie dymił. to indywidualna sprawa samochodu, trza próbować, tylko nie za dużo dodaj bo ci tłoki poodpala. tak żebyś był ustatysfakcjonowany ale nie zapomnij że to tylko 1,6
a co do podziękowań to jest taki guzik pomógł przy poście. jak uważasz że ci pomogło to go po prostu naciśnij :)
udanej eksploatacji


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 168 gości