AJM rozwalone turbo, zassany olej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomekalfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:23
Lokalizacja: podkarpacie

AJM rozwalone turbo, zassany olej

Post autor: tomekalfa » czw lut 04, 2010 22:30

Witam. Wczoraj zakopując się w zaspie i próbując z niej wyjechać( gazowanie 1,2 i wsteczny bieg) na nie rozgrzanym silniku silnik chwilowo złapał wysokie obroty(zamknął się obrotomierz) i po chwili wrócił do normalnych obrotów po czym zgasiłem auto. Więcej nie odpaliło mimo próby, ponieważ cięzko kręcił i coś bulczało. Jak się okazało rozwaliło sie turbo(pękło na dwie częśći). Olej przedostał się do IC i dalej do środkowych cylindrów. I tu moje pytanie czy jest szansa żeby silnikowi nic się nie stało skoro olej poszedł na tłoki? Czy po wymianie turba i oleju oraz wyczyszczeniu IC i przewodów mogę być spokojny o silnik?
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 22:31 przez tomekalfa, łącznie zmieniany 1 raz.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » czw lut 04, 2010 22:37

Generalnie nie można powiedzieć że nic się nie stało, trzeba założyć turbo i być dobrej myśli.W najgorszym przypadku przy sprężaniu oleju mogło wygiąć korbowód.



tomekalfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:23
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: tomekalfa » czw lut 04, 2010 22:43

silnik kręciliśmy kluczem i szedł dość ciężko ale to chyba przez ten olej bo kolektor nie był jeszcze wykecony.



Piotr300
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 19:59
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Piotr300 » czw lut 04, 2010 22:48

Racja, trzeba założyć nowe turbo i czekać na odpowiedz. Miałem kiedyś przygode w AJM ze skrzywionym korbowodem na 2 cyl. do dziś nie wiem jaka była tego przyczyna.


ROMET

tomekalfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:23
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: tomekalfa » czw lut 04, 2010 22:50

zabba88 pisze:poczym wykrec swiece i krec bendixem az wydmucha z cylindrow to co na nich zostalo.
taki własnie miałem zamiar, narazie jestem na etapie szukania turbiny, za regenerowaną krzyknęli mi 1000zł ale spróbuje poszukać używki w dobrych pieniążkach choć wątpie że coś się znajdzie.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » czw lut 04, 2010 23:02

tomekalfa pisze:
zabba88 pisze:poczym wykrec swiece i krec bendixem az wydmucha z cylindrow to co na nich zostalo.
taki własnie miałem zamiar, narazie jestem na etapie szukania turbiny, za regenerowaną krzyknęli mi 1000zł ale spróbuje poszukać używki w dobrych pieniążkach choć wątpie że coś się znajdzie.
Spróbuj poszukać gdzie rozbierają Angliki.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw lut 04, 2010 23:44

tomekalfa, Wspólczuje koledze.
Powiedz czy miałeś wcześniej jakieś objawy, że turbo niedomaga?
Puszczało olej? smierdzialo za autem? czy nic nie zauwazyles?


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

tomekalfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:23
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: tomekalfa » pt lut 05, 2010 10:40

w wężach do ic było troche wilgotnie ale nie zdawało mi się żeby było to coś szczególnego, auto ładnie ciągło i nie kopciło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości