jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

Post autor: mono_ » pn lut 01, 2010 17:28

jasne ze tak . turbo Ze zmeinna geo w 110 gwizdza. w nowej octavii tak mam od 8 latek.

wystarczy na skrzyzowaniu stanac przez kilka chwil i zawsze sie jakas przewinie. ten dzwiek jest pozatym zajebisty :)



arwam

Post autor: arwam » pn lut 01, 2010 19:49

Shmatan pisze:czy potrzebna jest duża rzeźba żeby inną turbine upakować? co idzie do wymiany?
nie będziesz potrzebował tylko złączki na wyjście z turbiny i ewentualnie trzebaby było odrobinkę skrócić down pipe.
i chyba kolektor wydechowy jeśli u Ciebie jest ze zintegrowanym kolektorem.
a jeśli masz GT1749V to możesz tylko rdzeń przełożyć co jeśli już umiesz wymontować turbo to dasz radę sam zrobić.
ale tu masz najprawdopodobniej VNT 15.



Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » wt lut 02, 2010 19:03

no witam ponownie,jak juz pisalem o swoim autku dzis podpiety byl pod kompa i nokazalo sie ze jest blad ktory koles zinterpretowal tak ze ta przepustnica (co niektozy nazywaja to kierownica) co dawkuje pow lub puszcza na wydech sie zacina..a dokladnie jak zapala sie autko i dostanie lekko w tylek to ja zawiesza a przy gaszeniu sie odwiesza..dziwne nie powinna byc caly czas zawieszona tzn przyblokowana?? i mam pytanie jak to samemu rozebrac by przeczyscic ta przepustnice??,,jakas instrukcja krok po kroku by spasila:)



mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

Post autor: mono_ » wt lut 02, 2010 23:18

typowe dla zmiennej geometrii :)



Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » śr lut 03, 2010 13:22

poszperalem na neci i wyszukalem ze np octavia (wsumie motor ten sam)i pisza kolesie ze on zapieczone kierownice rozruszali poprzez "sztange"..bo jak sa zapieczone to sztanga ma b male ruch gora duł(norma ok 1,5cm)i ruszajac tak codziennie pare razy poprawilo sie i chodzi elegancko,lekko.poszedlem do garazu i spubuje swoja rozruszac ,chodzi ciezko i delikatnie popiskuje,a w okolicach mala ilosc brudu olejowego,reka uwalona:)i teraz pytania 2.
1,czy ten brud po malej ilosci oleju to normalne?? dodam ze tobie 15000 km od wymiany do wymiany bez dolewki.(brud wystepuje w okolicach sztangi)
2.czy uzywajac np WD40 idzie to jakos naprawic bez wyciagania turbiny?? rozruszam te łopatki w ten sposob?? jak myslicie??

ps,autko podpiete bylo pod kompa i wlasnie kolo gadal ze te lopatki sie zapiekaja przy doladowaniu a po zgaszeniu normalnie sie zamykaja czyli wnioskuje ze faza poczatkowa zapieczenia..i co jeszcze auto od samego poczatku swistalo sobie ale byl podpiety i wszystko ok bylo..raz mi notlaufa zlapal i mysle podepne znowu i okazalo sie wlasnie z tymi kierownicam,lecz jak gwizdalo tak gwizda..wiec zapiec musialo nie dawno,owszem raz na 2 tyg przegonie go pow 3,000obr ok 160km/h ale to jak na autostrade wjade pozatym to gora 4 bieg i ok 2000obr bo slisko jak wszedzie...CO WY NA TO??



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » śr lut 03, 2010 20:58

Witam podpnę sie do pytania kolegi bo własnie jestem posiadaczem ahf mk IV poprzedni AAZ poszedł w dobre ręce:(. Ale do rzeczy złapał mi dwa razy noutlafa i podejrzewam zapieczone kierowniczki tylko nie mam narazie warunków gdzie to zrobic jak wiadomo zima wszędzi czy wystarczy rozruszać sztangle na początku? musze sprawdzic jutro jak sie rusza. Postaram sie wrzucić logi ale przez te zaspy nie ma gdzie sie rozpędzic, :crazy:


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » śr lut 03, 2010 21:17

2.czy uzywajac np WD40 idzie to jakos naprawic bez wyciagania turbiny?? rozruszam te łopatki w ten sposob?? jak myslicie??
Nie jestem specem od czyszczenia turbin, ale wydaje mi sie ze jezeli zmienna geometria jest mocno zapieczona (u mnie np. byly te lopatki tak bardzo zapieczone ze nie dalo sie ich nawet palcami ruszyc na mm) to nic nie poradzisz, poza tym jak turbo zawalone to i tak bedziesz to musial predzej czy pozniej wyczyscic...



Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » śr lut 03, 2010 22:17

i bylem jeszcze raz w garazu i powiem tak autko sobie gwizda docisne sztange gwizd mocniejszy ale po dodaniu gazu sztanga powinna do gory isc a nie idzie..obroty duze to musi byc dobrze zasyfione jak nie idzie,owszem reka troche podciagne(dla porownania robilem tak na innym golfie i przy dodaniu gazu sztanga ladnie szla do gory)..i powiem ze rozebral bym to pieronstwo tylko pow mi jak jest to turbo przykrecone? jest do glowicy jakos?? musze kolektor wydechowy(nie wiem czy dobrze sie wyrazilem,chodzi o ta czesci co spaliny tam ida jest na goze za glowica)odkrecic??i czy od spodu jest na czyms przykrecone? bo niemam kanalu:/..jakby ktos zapodal co krok po kroku to gitara by grala:)



Apaczok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 03:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Apaczok » śr lut 12, 2014 13:09

Witam Serdecznie
I Przepraszam ze wracam z tak starym tematem ale mam pytanko czy to turbina daje takie objawy.
Tzn autko hula na 1 i 2 biegu bajka a na 3, 4 i niekiedy 5 podczas przyspieszania autko nagle zwieksza obroty z 2200 -2400 do 3000 ale nie czuc tego na przyspieszeniu po czym wskazowka pomaalu schodzi do 2800 i potem zaczyna isc normalnie niby jak powinna isc ale wydaje mi sie ze ciut slabszy. a co najwazniejsze ubytku oleju na bagnecie nie widac. I odziwo nie kopci.
Autko to golf iv 1.9 ATD 101KM z 2002r
Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedz.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: munior » śr lut 12, 2014 15:41

Apaczok pisze:autko hula na 1 i 2 biegu bajka a na 3, 4 i niekiedy 5 podczas przyspieszania autko nagle zwieksza obroty z 2200 -2400 do 3000 ale nie czuc tego na przyspieszeniu po czym wskazowka pomaalu schodzi do 2800 i potem zaczyna isc normalnie niby jak powinna isc ale wydaje mi sie ze ciut slabszy. a co najwazniejsze ubytku oleju na bagnecie nie widac. I odziwo nie kopci.
Szuksz nie tam gdzie trzeba :chytry: najnormalniej na świecie , sprzęgło Ci się ślizga...a nie turbiny ,czy inne cuda :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Apaczok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 03:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Apaczok » śr lut 12, 2014 17:08

munior pisze:
Apaczok pisze:autko hula na 1 i 2 biegu bajka a na 3, 4 i niekiedy 5 podczas przyspieszania autko nagle zwieksza obroty z 2200 -2400 do 3000 ale nie czuc tego na przyspieszeniu po czym wskazowka pomaalu schodzi do 2800 i potem zaczyna isc normalnie niby jak powinna isc ale wydaje mi sie ze ciut slabszy. a co najwazniejsze ubytku oleju na bagnecie nie widac. I odziwo nie kopci.
Szuksz nie tam gdzie trzeba :chytry: najnormalniej na świecie , sprzęgło Ci się ślizga...a nie turbiny ,czy inne cuda :grin:
Też to mi chodzi po głowie, ale wydaje mi się że wtedy powinno sie tez slizgac na jedynce i dwójce a tu to sie nie zdarza



Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: DriverFR » śr lut 12, 2014 17:16

Apaczok, Teoretycznie największe obciążenie jest na najwyższym biegu.


Obrazek
4motion

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Shmatan » śr lut 12, 2014 17:23

Apaczok, jest to zwykły poślizg sprzęgła - im wyższy bieg i większe obciążenie tym bardziej zauważalny.

Inna sprawa że stawiam że turbo Ci delikatnie przeładowuje - bo skoro pośliźnie i wróci to znaczy że w peaku masz przeładowanie a później albo pompuje jak należy albo niedoładowuje przez co zmniejsza się moment obrotowy i sprzęgło "klei".
Apaczok pisze:Przepraszam ze wracam z tak starym tematem
Bardzo dobrze robisz - zamiast zakładać nowy temat napisałeś w tym który Twoim zdaniem najbardziej pasował do problemu.



Apaczok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 03:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Apaczok » śr lut 12, 2014 17:29

Koledzy to podpowiedzcie mi teraz jak najlepiej to sprawdzić czy to sprzęgło.
Proba na prostej drodze, reczny zaciagnac i na 3 lub 4 biegu go probowac zadusic ? czy w jakis inny sposob ?
Dzieki za szybkie odpowiedzi :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 149 gości