Golf IV TDI 90KM ALH problem z dopływem paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 01, 2010 23:16

Z kolegą krzysbiker - długo na GG rozpatrywaliśmy temat powietrza w filtrze,
Jak dla mnie głównym winowajcą jest zaworek - podgrzewacz... dlatego zrobi jutro testy ...
Ja się zastanawiam nad czymś zupełnie innym koledzy ...

http://moto.allegro.pl/item891982396_fi ... i_tdi.html wkład


http://moto.allegro.pl/item907720727_fi ... _9_td.html pucha...

Bez zaworków - za to z wymiennym wkładem do którego dostajemy oring - uszczelkę ... :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt lut 02, 2010 07:08

można też założyć filtr od innego diesla który ma 4 króćce i będzie ok tylko wtedy paliwo nie będzie podgrzewane też o tym myślałem kupując ostatnio filtr ale gość w sklepie mi odradził jestem pewien że jak wyeliminujemy zaworek to będzie ok


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt lut 02, 2010 10:15

Neoarti pisze:można też założyć filtr od innego diesla który ma 4 króćce i będzie ok tylko wtedy paliwo nie będzie podgrzewane też o tym myślałem kupując ostatnio filtr ale gość w sklepie mi odradził jestem pewien że jak wyeliminujemy zaworek to będzie ok
Neoarti = u mnie i tak nie ma podgrzewacza - jest zwykły zaworek ORI od przelewu - więc dla mnie mała strata. Za to w nowym filtrze masz to wyeliminowane i nie powinno być problemów.
Zobaczymy co kolega krzysbiker napisze - bo powiedziałem mu by odłączył przelew i zrobił na krótko rurką...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

kurakk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 13:34
Lokalizacja: Rogów
Kontakt:

Post autor: kurakk » wt lut 02, 2010 10:16

W nowszych golfach i nie tylko są stosowane już fitry z czterema króćcami, przypuszczam że tam też jest cos w rodzaju podgrzewacza skoro idzie tam wężyk z powrotu pompy tylko że juz szczelnie zamknięty w obudowie. Myśle że taki filtr jak najbardziej możnaby zastosować i powinno to rozwiązać wszelkie problemy. Z drugiej strony zastanawia mnie tak naprawdę rola tego podgrzewacza, bo z tego co wiem co paliwo powracacające ma orzewać filtr. Przy mrozie np -20 st to chyba nie tak od razu to paliwo które wraca z pompy jest ciepłe i mysle że tak naprawde mogłoby wogóle nie być tam tego podgrzewaczo-zaworka tylko połączyć ze sobą przewody na stałe a filtr poprostu zamontować z dwoma króćcami. Nie jestem fachowcem i nie wiem czy naprawde aż tak wielką rolę sprawuje ten podgrzewacz wiec może niech się wypowie ktoś kto ma z tym doświadczenie czy naprawde on tam musi być.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt lut 02, 2010 10:22

kurakk pisze:W nowszych golfach i nie tylko są stosowane już fitry z czterema króćcami, przypuszczam że tam też jest cos w rodzaju podgrzewacza skoro idzie tam wężyk z powrotu pompy tylko że juz szczelnie zamknięty w obudowie. Myśle że taki filtr jak najbardziej możnaby zastosować i powinno to rozwiązać wszelkie problemy. Z drugiej strony zastanawia mnie tak naprawdę rola tego podgrzewacza, bo z tego co wiem co paliwo powracacające ma orzewać filtr. Przy mrozie np -20 st to chyba nie tak od razu to paliwo które wraca z pompy jest ciepłe i mysle że tak naprawde mogłoby wogóle nie być tam tego podgrzewaczo-zaworka tylko połączyć ze sobą przewody na stałe a filtr poprostu zamontować z dwoma króćcami. Nie jestem fachowcem i nie wiem czy naprawde aż tak wielką rolę sprawuje ten podgrzewacz wiec może niech się wypowie ktoś kto ma z tym doświadczenie czy naprawde on tam musi być.
Rozmawiałem dziś rano ze znajomym == ma MKV w TDi 2.0 i ma własnie taki filtr o jakim pisałem wcześniej ,że chcę kupić.
W środku nie ma żadnego zaworka czy podgrzewacza. Jest tylko wkład.. i na tym koniec.
Widać koncern zmienił koncepcję filtrów od czasu MK4 - bo pewnie nie jedną akcję z powietrzem w układzie mieli od klientów. Jak paliwo jest ok ..+ jakiś dodatek na zimę ewentualnie dolewany = to rola podgrzewacza mija się dla mnie z celem.
Kupię taki filtr - odetnę te mocowania po bokach i wpakuje do siebie. Podejrzewam ,że powietrze zniknie..


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt lut 02, 2010 10:57

mozna tak zrobic ze sie pomija to podgrzewanie filtra. w sumie to cieple paliwo w baku tez jest przydatne bo w razie co to nam nie zamarznie ropa w nim. Ojciec tka mial ze wracal do domu a tu nagle berlingo zaczyna przerywac i kaput. Odpalil za kilka minut i przejechal znowu moze z 2 km i kaput. Dojechal do stacji i zalal depresatory itp oraz swierzego paliwa i nadal kaput. No to gazeta pod bak i podgrzewamy. Auto ma reczna pompke( taka gruszke) wiec podpompowalismy, odpalilismy pochodzil moze jeszcze z 15 minut z przerwami i dalej juz pojechalismy. Zreszta mozna sobie nawet sprawdzic ze na powrocie idzi erw miare cieple paliwo.
Dodam tylko ze to berlingo 1 czyli bez zadnych HDI itd.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzysbiker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:59
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: krzysbiker » wt lut 02, 2010 17:34

no witam kolegów dzis zrobiłem ten test co pisałem wczesniej a mienowice w robocie zrobiłem kołek gumowy z twardej gumy na szlifierde go fajnie wyprofilowałem zeby niemiał jakich kolwiek kantek i przystapiłem do testów cały waz powrotny spiołem na przelot omijajac podgrzewacz jak na zdjeciu mocno zacisnołem w miejsce podgrzewacza kołek gumowy no i zaczynamy mocna przegazówa i jak zawsze kiedys przegazowałem to leciało mnówstwo baniek a teraz mocne :hmm: zdziwienie ani banieczki dodam jeszcze ze miałęm zamontowany zaworek zwrotny przy którym jak go załozyłem wczesniej wiecej baniek mi leciało a tu nic takze moja teza to tylko i wyłacznie podgrzewacz poprzez zaciaganie gdy pompa ma wiekszy opór np przez załozenie zaworków dodatkowych zwrotnych zaciaga bardziej i nieszczelnozci wychodza oring nie wytrzymuje mocniejszego przegazowania i przepuszcza tylko problem jest w podgrzewaczau aha i dodam jeszcze za jak dmuchałem do podgrzewacza tego starego zatykajac wylot to minimalnie przepuszczał dół i teraz miałem dylemat dzis miałem do odbioru orginał podgrzewacz cena 100 zł hmm po krótkim zastanowieniu mysle se :ass: na to kupie jeszcze 1 ale nie orginalny cena 25 zł montuje zakłądam org oringi i znowu zdziwienie cos ciezej wchgodził do filtra niz tamten hmm no ale wszedł podłanczam wszytko jak nalezy na zasilanie daje 2 cybanty tak na wszelki wypadek i co zero kompletne zero baniek dołanczam foty do wszystkiego


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e14 ... 2a49f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58a ... 92bc9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/082 ... 880bc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4f ... 57e84.html

a tu filmik zero banieczek

http://www.fotosik.pl/video/468be92fdd185016.html

mam nadzieje ze moje tesy sie komus przydały



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » wt lut 02, 2010 17:43

Pominięcie tzw. "podgrzewacza" to jeszcze stary trik za czasów MK2. Starsze modele miały zwykły filtr na 2 króćce, a powrót był od razu prowadzony do baku.

Rola podgrzewacza polega na tym, że cieplejsze paliwo lepiej się spala, więc ciepła ropa z pompy niby ogrzeje o te kilka stopni filtr... ale to chyba tylko ma znaczenie przy na prawdę długich trasach.

Z moje doświadczenia wiem - albo zastosować taki filtr jak w mkV, albo pominąć "podgrzewanie" i zastosować filtr ze starszego mk2 lub podobny na 2 króćce.



Awatar użytkownika
krzysbiker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:59
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: krzysbiker » wt lut 02, 2010 17:52

dokładnie kolego djmatys, ale dlatych któdzy chca miec podgrzewanie przyda sie ta wiadomosc ale powiem szczerze ze jakby teraz mi banki leciał to naprawde załozył bym ten z 2 króccami zero stresu przynajmniej ale tak zastanawiam sie czy np przy - 25 stopni jakby był ten podgrzewacz to ile moze zeczywiscie porgrzac ta rope ? i czy jezeli by było bez podgrzewania przy - 25 stopni to czy pompa np nie cierpiała by ze ma zmrozona ropke ale to chyba mechanik sie musi wypowiedziac ;) pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » wt lut 02, 2010 19:19

krzysbiker pisze:k i co zero kompletne zero baniek dołanczam foty do wszystkiego

No i Co kol.krzysbiker, potrzeba Cię było zmobilizować! do zasilania!! :grin: Przez co masz dwa tysiaki na podgrzewacze , filtry , zaworki . Jak zaobserwowałem wiele Ci jescze zostało kasy! . A jesteś tuż tuż u celu co ty zrobisz z reszta??? :grin: A na marginesie! . To w naszych vajwejach! . 90 % to nieszczelności zasilania!! . 9% inne .A 1% to awaria pompy!!. Proszę tu nie mylić pompy VP44 bo kolejnośc odwrotna!! :grin:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
krzysbiker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:59
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: krzysbiker » wt lut 02, 2010 19:34

no tak kolego Rafał 21, 2 tysie w kapsie hehe tylko musze teraz obserwowac co sie bedzie działo przy - 20 czy te oringi nie zamrzna jak znpowu bede miec z tym problem jak sie pojawia bnki sram to wywale tego filtra i zakładam 2 króccowy take jak co to zdam wiadom osci w tym temacie pozdro PS na 80 podgrzewaczy mi starczy z tego hehe



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » wt lut 02, 2010 23:22

Ja zrobiłem inny test :)

Zbudowałem podgrzewacz paliwa innego typu. Było to "urządzenie" zamontowane bezpośrednio przed pompą wtryskową, ogrzewane wężem powrotnym z chłodnicy... Zamontowany wskaźnik temp, po rozgrzaniu pokazywał mniej więcej 90* temp paliwa.

Na trasie, odcinek 200km, stała prędkość 100km/h :
- bez podgrzewacza 10.2 litrów (5.1 litrów / 100km)
- z podgrzewaczem 9.2 litrów (4.6 litrów / 100km)

...tak więc różnica jest. Było to na przykładzie Mk2, silnik "SB"
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 23:23 przez djmatys, łącznie zmieniany 1 raz.



Tekilus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: sob cze 20, 2009 08:28
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Tekilus » śr lut 03, 2010 08:19

krzysbiker pisze:teraz miałem dylemat dzis miałem do odbioru orginał podgrzewacz cena 100 zł hmm po krótkim zastanowieniu mysle se :ass: na to kupie jeszcze 1 ale nie orginalny cena 25 zł montuje zakłądam org oringi i znowu zdziwienie cos ciezej wchgodził do filtra niz tamten hmm no ale wszedł podłanczam wszytko jak nalezy
Pytanie mam apropo tego co napisałeś. bo miałeś zamówiony podgrzewacz i piszesz że założyłeś oryginalne oringi. chodzi o oringi na podgrzewacz? Czy jakieś inne?


Tanie części samochodowe.

Awatar użytkownika
krzysbiker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:59
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: krzysbiker » śr lut 03, 2010 16:11

tak kolego orginalne oringi załowzyłem cena w serwisie 12 zł z podgrzewacza ale pogrzewacz nie ogrinalny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości