GOLF II prblemy z turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » czw mar 16, 2006 13:51

Załączenie turbinki nie jest zależne od obrotów a od obciążenia silnika, nie możesz przyspeszyć załączenia turbinki bo jest to zależne od bezwładności wałka, możesz jedynie opóźnić włączenie się zaworu upustowego, albo przez śrubę regulacyjną albo przez odcięcie (czyli zablokowanie) węża podającego powietrze o ustalonym ciśnieniu do teo zaworu. I nie prawdą jest, że turbina się cały czas kręci jak silnik pracuje, wystarczy zdjąć przewód od filtra powietrz do turbiny i spojrzeć na sprężarkę (tak apropo wiadomości od Cinka)


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw mar 16, 2006 14:10

el Kopyto pisze:I nie prawdą jest, że turbina się cały czas kręci jak silnik pracuje, wystarczy zdjąć przewód od filtra powietrz do turbiny i spojrzeć na sprężarkę (tak apropo wiadomości od Cinka)
dziękuje za poprawienie mnie. zaczyna kręcić jak tylko energia spalin wydechu osiągnie taką wartość żę przekręci wirnik. a na postoju przy pracującym silniku obciążenie jest żadne więc sie nie kręci :bigok:można spowodować że sie zacznie kręcić ale po co.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » czw mar 16, 2006 14:20

moze mi ktos napisac do czego sluzy regulacja przy tym kolektorze ssacym to jest taki okragly plastik z metalowa srubka w srodku znajduje sie z lewej strony kolektora z gory serdeczne dzieki



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw mar 16, 2006 18:02

nie chciałbym zgadywać czy to czasem nie jest właśnie zawór upustowy. sprawdze wieczorem w aucie a potem etce i dam znać.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » pt mar 17, 2006 00:15

wynalazek, jeśli tak bardzo chcesz zwiększyć ciśnienie doładowania to lepiej zaopatrz się w manometr.



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt mar 17, 2006 07:53

Ale przy zakładaniu manometru pamiętaj, ża należy dodać ok 0,4 bar (ponieważ turbina na początku pokrywa zapotrzebowanie silnika na powietrze a silnik wytwarza średnio ok 0,4 podciśnienia dopiero potem daje nadciśnienie które odczyta manometr). Widziałem kiedyś gdzieś, ale nie wiem gdzie waku-manometr w skali od -0,5 do 1,5 bar ten by wykazał poprawną wartość.


pozdrowienia el Kopyto

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » pt mar 17, 2006 13:24

jeszcze raz prosze o odpowiedz na temat tej regulacji przy kolektorze ssacym bo ja ta srobke troche wykrecilem i autojest o wiele zrywniejsze lecz nie wiem czy nie przedobrzylem i czy to nie szkodzi za bardzo mojemu autku z gory dzieki za ifo ------------------ pozdro wynalazek



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt mar 17, 2006 13:41

Cinek pisze:nie chciałbym zgadywać czy to czasem nie jest właśnie zawór upustowy. sprawdze wieczorem w aucie a potem etce i dam znać.
Zawór upustowy nie może być w kolektorze ssącym. Nie mam pojęcia u mnie tego nie ma

[ Dodano: 17 Mar 2006 12:45 ]
wynalazek pisze:jeszcze raz prosze o odpowiedz na temat tej regulacji przy kolektorze ssacym bo ja ta srobke troche wykrecilem i autojest o wiele zrywniejsze lecz nie wiem czy nie przedobrzylem i czy to nie szkodzi za bardzo mojemu autku z gory dzieki za ifo ------------------ pozdro wynalazek
a mógłbyś to bardziej opisać bo nawet nie mam pomysłu co by to mogło być. Też mam golfa 1,6 TD i u mnie kolektor ssący jest gładki bez żadnych plastyków ze śrubkami


pozdrowienia el Kopyto

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » pt mar 17, 2006 13:52

ten plastik znajduje sie po lewej stronie kolektora pod wezem od filtra powietrza co doprowadza powietrze do turbiny to ma wys ok 7 cm a w srodku jest srubka na plaski wkretak



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt mar 17, 2006 14:10

wynalazek pisze:ten plastik znajduje sie po lewej stronie kolektora pod wezem od filtra powietrza co doprowadza powietrze do turbiny to ma wys ok 7 cm a w srodku jest srubka na plaski wkretak
NIe mam pomysłu po co motować coś wewnątrz kolektora dolotowego, przecież będzie to wprowadzało tylko zawirowanie i opory powietrza. Regulacja? Ale czego?


pozdrowienia el Kopyto

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » pt mar 17, 2006 14:30

to nie jest wewnatrz tylko na zewnatrz kolektora jest przymocowane za pomoca zwyklej obejmy

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 13:33 ]
nie wiem co to jest za regulacja ale podczas wkrecania tej srubki zmniejszaja sie obroty biegu jalowego nie az tak znaczaco ale wyraznie slyszalnie



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt mar 17, 2006 14:38

wynalazek pisze:to nie jest wewnatrz tylko na zewnatrz kolektora jest przymocowane za pomoca zwyklej obejmy

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 13:33 ]
nie wiem co to jest za regulacja ale podczas wkrecania tej srubki zmniejszaja sie obroty biegu jalowego nie az tak znaczaco ale wyraznie slyszalnie
A co jest do tego podłączone?


pozdrowienia el Kopyto

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » pt mar 17, 2006 14:41

do niego jest [podlaczony taki maly wezyk ktory laczy sie z tym duzym wezem ktory idzie od filtra powietrza do turbiny .



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt mar 17, 2006 15:03

wynalazek pisze:do niego jest [podlaczony taki maly wezyk ktory laczy sie z tym duzym wezem ktory idzie od filtra powietrza do turbiny .
a zdrugiej stronu gdzie chodzi?


pozdrowienia el Kopyto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości