Działanie magnetyzerów na elektronikę w silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

David7171
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 23, 2010 19:13
Lokalizacja: Leszno (Wlkp.)

Działanie magnetyzerów na elektronikę w silniku

Post autor: David7171 » ndz sty 31, 2010 22:09

Witam! Może będę się powtarzał, ale szukałem po tematach i jest tylko o działaniu magnetyzerów.

Otóż moje pytanie dotyczy o wpływ magnetyzerów na elektronikę w silniku. Kupiłem magnetyzery w grudniu z ciekawości i chciałem sprawdzić czy działają. Była instrukcja montażu itp. Reguła 5-10cm od elektroniki, np. przepływomierz i pompa wtryskowa. Tak też zrobiłem. Zamontowałem je za filtrem paliwa na przewodzie idącym do pompy, tak żeby nie było blisko elektroniki. Wszystko było OK. Parę dni temu auto zaczęło przerywać i szarpać, wyszło, że przepływka walnięta. Czy te magnesy mogły mieć wpływ na jego działanie? Co z pompą? Proszę o porady, może mieliście podobne sytuacje. Chce kupić używkę lub nowy, ale jak przez magnesy ma mi go znowu rozwalić to zaraz je ściągam.


David

ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » ndz sty 31, 2010 22:10

Witam wg mnie nie powinno mieć wpływu ale róznie z tym bywa



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » ndz sty 31, 2010 23:57

Magnesy neodymowe wytwarzają silne pole magnetyczne ale tylko w swoim bezpośrednim pobliżu czyli 5-10cm jak napisali w instrukcji .To że ci trafiło przepływomierz to nieszczęśliwy zbieg okoliczności .Tym bardziej że budowa przepływomierza ma niewiele żeby nie powiedzieć nic wspólnego z elektroniką .A tak na marginesie to dziwi mnie fakt że jeszcze znajdują się osoby wierzące że jakiś magnes uczyni jakieś cuda z paliwem :bajer: Może mnie ktoś przekona to też zakupię :grin:
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2010 23:59 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pn lut 01, 2010 00:08

Ja założyłem je na rury wodne w domowej instalacji. Po pół roku faktycznie zlazł kamień z sitek na kranach i z prysznica do tego stopnia że od roku w ogóle go nie czyściłem. Wcześniej - regularnie co miesiąc musiałem rozbierać i zdrapywać kamień bo woda leciała tylko kilkoma dziurkami. Automat znacznie szybciej wodę grzeje a sito filtrujące wodę przed pompą C.O. jest jak nowe - wcześniej co roku trzeba było nowe zakładać bo nie dało się tego wyczyścić. Zatem jeżeli chodzi o ich wpływ na domową instalacje wodną - to potwierdzam korzystny wpływ magnetyzerów na jej funkcjonowanie.
P.S.
Magnesy pochodzą z auta kumpla który je zakupił celem "wzrostu mocy, obniżenia spalania i poprawy dynamiki"...
Po roku wywalił... :)
Ostatnio zmieniony pn lut 01, 2010 00:08 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

David7171
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 23, 2010 19:13
Lokalizacja: Leszno (Wlkp.)

Post autor: David7171 » pn lut 01, 2010 11:40

Piasek dlaczego Twój kumpel je wywalił? Co miało, albo nie miałona to wpływu? Skusiłem sie na magnesy bo dużo osób wypowiadało się pozytywnie w komentarzach sprzedawcy, testy automobilklubów itp. JAK SAM NIE SPRAWDZISZ TO SIE NIE DOWIESZ;)

WIECIE GDZIE MOŻNA ZA DOBRE PIENIĄDZE DOSTAĆ NOWĄ PRZEPŁYWKĘ PIERBURGA?


David

maciej77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 19:26
Lokalizacja: poznań

Post autor: maciej77 » pn lut 01, 2010 12:22

munior pisze:Magnesy neodymowe wytwarzają silne pole magnetyczne ale tylko w swoim bezpośrednim pobliżu czyli 5-10cm jak napisali w instrukcji .To że ci trafiło przepływomierz to nieszczęśliwy zbieg okoliczności .Tym bardziej że budowa przepływomierza ma niewiele żeby nie powiedzieć nic wspólnego z elektroniką .A tak na marginesie to dziwi mnie fakt że jeszcze znajdują się osoby wierzące że jakiś magnes uczyni jakieś cuda z paliwem :bajer: Może mnie ktoś przekona to też zakupię :grin:
dawno temu miałem magnesy w 3 samochodach. spadło zuzycie paliwa ,spaliny na kontroli wypadły lepiej niż fabryczne, w jednym ze samochodów wymieniałem uszczelkę po głowicą klawiatura była jak nowa. samochody były na benzynę. gdybym dzisiaj jezdził na benzynę to kupił bym je jeszcze raz. :okej:
obecnie używam ON i spalanie jest tak niskie że się nie opłaca :pub:
Ostatnio zmieniony pn lut 01, 2010 12:24 przez maciej77, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pn lut 01, 2010 12:59

David7171 pisze:dlaczego Twój kumpel je wywalił? Co miało, albo nie miałona to wpływu?
Nie zauważył żadnych - absolutnie żadnych efektów i zmian zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Silnik TDI ALH.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn lut 01, 2010 17:10

Piasek pisze:
David7171 pisze:dlaczego Twój kumpel je wywalił? Co miało, albo nie miałona to wpływu?
Nie zauważył żadnych - absolutnie żadnych efektów i zmian zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Silnik TDI ALH.
Poniekąd jest to zrozumiałe - elektromagnesy pompy też oddziaływują i nie da się dwa razy..
Magnesy w starszych(bez elektromagnesów w bezpośrednim styku z paliwem) dawały dobrze zauważalny efekt - sam to sprawdzałem dawno temu na gaźnikowcu.Kwestia ich układu dużo znaczy.
Tak ogólnie - temat magnesów jest b.ciekawy w różnych ujęciach, nie tylko moto.
Można trochę poczytać w magnetohydrodynamice i jeszcze paru.
Ale to temat dla fizyków i astrofizyków... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości