Szarpanie podczas jazdy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kafargdansk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 26, 2007 21:51
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: kafargdansk » ndz sty 31, 2010 18:40

Witam posiadam samochód passata 2,5tdi 150+czip automat 99r i ostatnio zauważyłem szarpanie podczas jazdy na niskich obrotach silnika np na 5 ok 70km/h i tak samo na niższych biegach musze mieć delikatnie wciśniety pedal gazu a jak mam puszczony to wszystko jest ok dzieje się tylko na niskich obrotach byłem podłączyć auto pod komputer i wszystko ok powiedzieli pompa wporządku wtryski turbina dobrze pompuje tylko powiedzieli że przepływomierz nie trzyma norm ale to chyba niema nic wspólnego ? Prosze o pomoc pozdrawiam :)


Piwo

michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » ndz sty 31, 2010 18:43

A wlasnie ze ma.Jak mialem walniety przeplywomierz w pasku to takze mial co jakis czas tzw czkawke



David7171
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 23, 2010 19:13
Lokalizacja: Leszno (Wlkp.)

Post autor: David7171 » ndz sty 31, 2010 21:41

Dokładnie tak. Od przepływomierza dużo zależy, i są takie objawy. Ja mam tak samo w 1.9 TDI. Jeśli podłączysz VAG-a powinien pokazać Ci błąd G70 Czujnik masy powietrza. Możesz jeszcze sprawdzić zamieniając się z kimś przepływką i zobaczyć czy jest tak samo. Możesz też odłączyć wtyczkę od przepływki i zobacz jak będzie chodził, jak nie będzie różnicy to będzie to. Jeśli komputer nie pokaże błędu możńa spróbować go przeczyścić. Prawdopodobnie może nie jest uszkodzony elektronicznie.


David

kafargdansk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 26, 2007 21:51
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: kafargdansk » ndz sty 31, 2010 22:45

przpływomierz jest walnięty bo mówił mi mechanik jak podłaczał, kiedyś miałem też walnięty przepływomierz w tym aucie i objawy były inne ( niemiał mocy ale czkawki niemiał ) czyściłem go juz i nic niedało a wiecie może czy będzie pasował przepływomierz z 1,9 tdi ajt silnika ? bo bym chciał sprawdzić jutro a jak nie to zamawiam nową przepływke a taka ciekawosta że mam orginalny Boscha i zrobione na nim ok 40tys szybko padł nie ?


Piwo

michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » pn lut 01, 2010 00:48

Najlepiej by bylo z tego samego auta podmienic jezeli masz taka mozliwosc.
Rzeczywiscie szybko padla ta nowa przeplywka,wymieniasz filtr powietrza na czas a moze masz stozkowy?Filtry stozkowe i inne podobne czary zmniejszaja zywotnosc przeplywomierza. A tak moim zdaniem jezeli na kompie przeplywomierz nie osiaga potrzebnych do idealnej pracy silnika parametrow i w dodatku silnik nie chodzi tak jak powinien to ja bym sie nie zastanawial tylko pedzil po nowa przeplywke.



kafargdansk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 26, 2007 21:51
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: kafargdansk » pn lut 01, 2010 11:15

filtr wymieniany na czas nawet z duża górka przeplywka juz zamowiona wżuce ją ok 17 napisze puzniej czy problem juz rozwiazany pozdro :)
Ostatnio zmieniony pn lut 01, 2010 11:16 przez kafargdansk, łącznie zmieniany 1 raz.


Piwo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości