NAGLE PRZESTAŁ ODPALAĆ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrzejr2006
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob mar 24, 2007 20:03
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: andrzejr2006 » wt sty 19, 2010 01:33

dzisiaj sprawdziłem klape gaszącą, była otwarta i chodziła bez oporu, w zasadzie można ją było odrazu wykluczyć bo problem był z nie podawaniem paliwa przez pompe, ale dla zasady sprawdziłem
później wykręciłem zawór N109 i dobrze go przemyłem zmywaczem uniwersalnym w sprayu nie było widać żeby był jakiś brudny czy coś, wkręciłem spowrotem, przeczyściłem jeszcze styk na tym zaworze na wszelki wypadek, sprawdziłem ponownie czy napęcie dochodzi po przekręceniu stacyjki było wszystko ok, no i po kilku próbach silnik zagadał :D
narazie nie jezdziłem, ale na ciepło odpala od kopa, w przewodach jest sporo powietrza ale myślę że po małej rundce powinno zniknąć
uważam problem za rozwiązany, wszystkim browar za pomoc :bigok:
Ostatnio zmieniony wt sty 19, 2010 01:35 przez andrzejr2006, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mvp » sob sty 30, 2010 20:42

miałem dziś podobny problem - odpaliłem samochod bez problemu - a potem jak zgasiłem to już nie chcial palić! obstawiałem coś z elektryką, bo rozrusznik kręcił dobrze, wygladało jakby nie podawało paliwa - sprawdziłem przewody i bylo OK - okazało się że to klapa gasząca się zawiesiła! rozruszałem ją i jest OK!

dołączam się do podziękowań bo ten wątek mnie dopiero na to naprowadził! :D



rafraf74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 28, 2010 20:31
Lokalizacja: kielce

Post autor: rafraf74 » ndz sty 31, 2010 09:49

witam,jestem nowym posiadaczem golfa IV ,czy mógłby mi ktoś napisać gdzie znajduje sie ta klapa gasząca i ten zawór N109?z góry wielkie dzięki



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz sty 31, 2010 11:37

rafraf74 pisze:ten zawór N109?

rafraf74, No przecież piszesz zapytanie odnośnie zaworu N109 w temacie w którym jest zdjęcie na pompie!. Co do klapy to czytaj Tu. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252810


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości