Kąt wtrysku , kanał 004, dziwna praca silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Kąt wtrysku , kanał 004, dziwna praca silnika

Post autor: dezeus » ndz sty 31, 2010 00:54

Chciałbym poruszyć problem bloku 004 , chodzi mi o to że przy kącie statycznym 55-58 , na bloku 004 wychodzi :
http://vw-passat.pl/vaglog/myChart.php? ... wsLCwsRU5E

czyli żeby pokrył się pokazywany przez ECU 0,4 z rzeczywistym potrzeba aby kąt statyczny cofnąć do około 38 , wtedy będzie oscylowało w okolicach 0.4-0.8 , skąd takie przypuszczenia widziałem na logach u innych osób z silnikiem ASV, które miały taki kąt , ale wtedy kąt statyczny jest do bani.
Czy Adaptacja :
-laczymy sie z Ecu Silnika [01]
-Login [11]
Login do silnikow 4 cyl. 12233
Kanal 04
Zmiana kata początku wtrysku
Tu przesuwamy cala os mapy „wartosci wymaganej „ ( block 004 pole 2 ) kata poczatku tloczenia .
( w silnikach PD kanal ten jest niedostepny / nie mozna zapisac innej niz org. wartosci)
Może zmienić ten kąt podawany przez ECU na np. na 1.1
Zacząłem tym się interesować bo u niektórych z silnikami ASV są inne katy podawane przez ECU .

Jednak zdaje sobie sprawe że zmiany w kanałach adaptacji mogą doprowadzic do uszkodzenia silnika, więc proszę o opinię .



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz sty 31, 2010 10:44

auto Ci zle chodzi czy Ci sie po prostu nudzi?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz sty 31, 2010 12:43

dezeus pisze:czyli żeby pokrył się pokazywany przez ECU 0,4 z rzeczywistym potrzeba aby kąt statyczny cofnąć do około 38 , wtedy będzie oscylowało w okolicach 0.4-0.8 , skąd takie przypuszczenia widziałem na logach u innych osób z silnikiem ASV, które miały taki kąt , ale wtedy kąt statyczny jest do bani.
A kto ci powiedział że statyczny kąt 38 jest zły ??? Wszyscy sie uparli że ma być 50 - a to nieprawda - nie ma co popadać paranoję , w TDI Timing ma być w pobliżu niebieskiej linii , a nie sztywna wartość "50"

[ Dodano: Nie Sty 31, 2010 11:46 ]
dezeus pisze:Zmiana kata początku wtrysku
Tu przesuwamy cala os mapy „wartosci wymaganej „
Nic tutaj nie grzeb , to tak jakbyś obciął sobie palce u nogi bo za małe buty kupiłeś :helm:

Cofnij statyczny kąt wtrysku delikatnie, wtedy dynamiczny kąt wtrysku na jałowym pokryje sie z wymaganym i bedziesz miał po kłopocie jesli to cię drażni


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

macem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 12:30
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: macem » pn mar 01, 2010 13:22

podepne sie pod watek, ja mam w 04 lekko podniesiona wartosc i powiem ze mozna w ten sposob w malym stopniu podregulowac kat. Z testow wynika ze zmienia sie praca silnika + regulacja dawki paliwa i EGR.

Moze ktos wiecej napisze.



Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: dezeus » śr mar 03, 2010 01:44

Dlatego założyłem ten temat ponieważ praca silnika na biegu jałowym nie była zbyt kulturalna, jeżeli istnieje mozliwość adaptacji w taki sposób aby w bloku 04 żądana wartość nie wynosiła 0,4 ,a np 0,9 przy kącie statycznym możliwie bliskim 50 ,o taką adaptacje mi chodzi !! jeżeli ktoś to robił niech się wypowie.
Cofanie kąta statycznego grubo poniżej może wpłynąć na zapalanie sporo tego jest na forum.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Kąt wtrysku , kanał 004, dziwna praca silnika

Post autor: Noxi » sob kwie 06, 2013 01:12

Przepraszam, że odkupuję, ale mam dokładnie ten sam problem, a może ktoś to już rozwiązał? Nie nudze się a mam problemy z silnikiem bez obciążenia, tj na biegu jałowym, czy to przy toczeniu, czy to na postoju, czy to na zimnym silniku, czy to przy odpalaniu ciepłego. Jak to jest ze statycznym 004? Dlaczego u mnei wartość wymagana to również 0,4, a otrzymuje się 2,2? spora rozbieżność, ale N108 niżej już nie zejdzie - nie opóźni. Brakuje mu zakresu, bo jest wysterowany przy tej wartości na 2,8%. Czy to dynamiczny kąt wtrysku do przestawienia?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kąt wtrysku , kanał 004, dziwna praca silnika

Post autor: munior » sob kwie 06, 2013 14:49

Noxi pisze: mam problemy z silnikiem bez obciążenia, tj na biegu jałowym, czy to przy toczeniu, czy to na postoju, czy to na zimnym silniku, czy to przy odpalaniu ciepłego. Jak to jest ze statycznym 004? Dlaczego u mnei wartość wymagana to również 0,4, a otrzymuje się 2,2? spora rozbieżność, ale N108 niżej już nie zejdzie - nie opóźni. Brakuje mu zakresu, bo jest wysterowany przy tej wartości na 2,8%. Czy to dynamiczny kąt wtrysku do przestawienia?
Przestawić można ,ale statyczny :chytry: dynamiczny przestawia ecu ,za pośrednictwem n108 ...A na to czy skutecznie przestawia ,ma wpływ nie tylko sam n108 ,ale parę innych rzeczy znajdujących się w pompie wtryskowej ,ot choćby zaworek ciśnienia wewnętrznego ...Sam n108 bardzo rzadko szwankuje ,ja osobiście się z jego uszkodzeniem nie spotkałem ,choć np.zaklejone syfem sitko na n108 ,można spotkać znacznie częściej.Także w pierwszej kolejności do sprawdzenia zaworek ciśnienia wewnętrznego .Problemy z przestawianiem dynamicznego kąta wtrysku ,zwykle nie dzieją się bez przyczyny ...przyczyną jest to co lejemy do zbiornika :hmm: a lejemy czasem świadomie ,lub mniej świadomie ,mixtury że hoho :hmm: ...ostatnio odsprzedałem pewnemu człowiekowi pompę w super stanie ,po jednym dniu od zamontowania ,okazało się że coś dziwnego się zaczyna z nią dziać ,w końcu auto przestało odpalać ...Mocno mnie to zdziwiło ,bo pompa przed wysyłką jezdziła w moim aucie .Kazałem wiec przysłać mi tą moją pompę i starą gościa ,która również padła ...po otwarciu starej pompy oczom mym ukazał się mało ciekawy widok ,widoczny na zdjęciu poniżej. Pompa w środku cała brązowa ,tłoczek stanął w głowiczce w pozycji z wciśnietymi sprężynami i tak został ,bolec w fali,napędzający tłoczek, ucięty ,część tłoczka z nim współpracująca również uszczypana ...jednym słowem masakra po całości ,ewidentnie wskutek zatarcia i działania jakiejś żrącej substancji ....moja pompa po otwarciu również brązowa i podobna masakra .Okazalo się że gosciu nie tankuje na stacji ,tylko u goscia co to ma paliwo trochę taniej .To paliwo , na mój nos, to prawdopodobnie odbarwiany olej opałowy ...a odbarwia się kwasem siarkowym ,jakby ktoś nie wiedział :hmm: Obie pompy do niczego się już nie nadają. Na załaczonej fotce ,efekty paliwowych oszczędności :rozpacz:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Kąt wtrysku , kanał 004, dziwna praca silnika

Post autor: Noxi » sob kwie 06, 2013 16:15

Dzisiaj przestawiłem statyczny w okolice 50-52 i jednoczesnie kąt w grupie 004 z rzeczywistego 2,2 zmienił się na 0,9-1,1. Jest to znacznie bliżej wartości oczekiwanej 0,4 ale to chyba nie wpłynęło na sporadycznie występujące telepanie na ciepłym i czesto występujące na zimnym;/



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Kąt wtrysku , kanał 004, dziwna praca silnika

Post autor: JABcok20 » ndz kwie 07, 2013 23:52

A czemu w okolice 50-52 przecież jest linia pokazująca optymalne ustawienie dla silnika. Można ustawić ciut pod nią lub nad nią ale wtedy może właśnie nie być w stanie zmniejszyć wymaganego kąta na wolnych. Dlatego zawsze m.in. ustawiać na fest zagrzanym kiedy już ropa w pompie ma swoją temperature.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Kąt wtrysku , kanał 004, dziwna praca silnika

Post autor: Noxi » pn kwie 08, 2013 00:02

Wyszło ciut pod lub na, minimalnie się zmienia:) Jest ideolo i wysterowuje znacznie bliżej wartości wymaganej bo na 1,1-0,9, a nie 2,0-2,2 dla ciągle wymaganych 0,4 stopnia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości