Problem z układem chłodzenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
interek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Problem z układem chłodzenia

Post autor: interek123 » pt sty 15, 2010 11:10

Witam wszystkich, od niedawna posiadam mk4, auto kupiłem po małej stłuczce i właśnie odebrałem od blacharki i zauważyłem, że nie ma obiegu wody w układzie.

Objawy są następujące:
-Brak ogrzewania w kabinie
-górny wąż od chłodnicy jest gorący a dolny zimny, temp. 90stC i stoi równo wiatrak też się załącza.
- węże od nagrzewnicy zimne
- ubytek płynu był ale zlokalizowałem przy termostacie( jak napompowałe kompresorem to syczało właśnie tam ) wymieniłem uszczelkę!

Sprawdziłem oczywiście termostat i chodzi poprawnie chyba :bajer: ?! tzn zagotowałem w garnku z wodą do 100stC i otworzył się ! Nalałem nowego płynu i odpaliłem, czekałem do temp roboczej co się stanie ale bez zmian!

Co może być przyczyną takiego stanu?! :grrr:



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » pt sty 15, 2010 19:56

Zacznij od podstaw, może masz zapowietrzoną lub niedrożną nagrzewnice...

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... e38fe3e3fa

[ Dodano: 15 Sty 2010 18:58 ]
Tu są kolejne dwie możliwości - pompa wody i sterowanie ogrzewaniem.. .
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 9a5f37ff06


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » pt sty 15, 2010 23:54

Witam Termostat też moze być uszkodzony



rafal13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 13, 2010 20:23
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: rafal13 » sob sty 16, 2010 20:33

Witam:

Możliwe że jest zatkana chłodnica skoro górny wąż jest gorący a dolni zimny, termostat ale skoro się otwiera to znaczy że jest dobry, pompa wody raczej nie bo ona ma mza zadanie robić tej wodzie obieg a obieg jest tylko gdzieś zatkany. niech pan zagrzeje auto do 100st.C bo przy tej tem. otwiera sie termostat i pan zobaczy a jak dalej nic to termostat do wymiany, w naj gorszym wypadku pompa wody też może być zapsuta.

Pozdrawiam Rafał.



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » sob sty 16, 2010 20:50

Witam zrób tak wyjmij termostat zagotuj wody i włoz go do wody i zobacz w jakiej temperaturze się otwiera a jak będzie dobrze to sprawdz drozność chłodnicy



Awatar użytkownika
interek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: interek123 » ndz sty 17, 2010 20:52

WŁAŚNIE ZROBIŁEM TO:
WYWALIŁEM TERMOSTAT I OKAZAŁO SIĘ , ŻE TO NIE TO!
BRAK OBIEGU WODY CIĄGLE JEST!
CHŁODNICA NAPEWNO JEST DROŻNA PONIEWAŻ SPUSZCZAŁEM 2 RAZY PŁYN Z NIEJ DO ZERA!!!
A I ODŁĄCZYŁEM WĘŻYK OD PRZELEWU I DAŁEM W ZBIORNIK Z KOMPRESORA ABY SPRAWDZIĆ SZCZELNOŚĆ UKŁADU I DROŻNOŚĆ I JEST OK!!!

[ Dodano: 26 Sty 2010 16:47 ]
dodam jeszcze że, dzisiaj odebrałem auto od mechaniora i zrobił następujące rzeczy:

-wymienił rozrząd tj. pompa, pasek, 2 rolki
-wymienił termostat "wernet"
-wyczyścił chłodnice z jakiegoś galaretowatego czegoś co było w środku i niby niebyła drożna.

teraz po odczepieniu wężyka jest przelew.
1) Ale zauważyłem, że jak mocno zahamuję to znika ogrzewanie! i pupa raz wrac a raz nie ...
ale jak wyłączyłem auto na 1h i odpaliłem znowu i go rozgrzałem to było!
( może nie dokładnie wyczyścił chłodnicę a może tego było więcej jeszcze gdzieś?)
może wymienić chłodnicę wody i będzie po kłopocie

2) silnik nierówno pracuje na wolnych obrotach!

jakieś sugestie???
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2010 17:46 przez interek123, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » śr sty 27, 2010 19:11

skoro wymienil pompe wody, udroznil chlodnice to moze jest zapowietrzony iuklad ??? ?
wrobowales kompresorem przeleciec przez nagrzewnice ?? moze w niej jest woda i zamazla ??
co do czujnika temp to moze walniety jest sam czujnik temperatury lub gdizes kabelki sa poprzerywane skoro przy hamowaniu znika i sie pojawia...

podpiecie pod kompa nic raczej nie da mozna sprawdzic, ale nie obiecuje ze cos to pomoze...


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Awatar użytkownika
interek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: interek123 » śr sty 27, 2010 22:20

pekol,
pekol pisze:moze w niej jest woda i zamazla ??
wątpie w to bardzo bo raczej by się z płynem woda wymieszała i by było ok! objaw z zimnym wężem dolnym powrócił i myślę, że jednak wymienię chłodnice i zobaczę co będzie!

a co do vaga to bardziej interesuje mnie spr. pompowtrysków, turbo, i błędów kąta wtrysku itp........ :chytry:



tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Post autor: tomecki83 » śr sty 27, 2010 23:19

Ten dolny wąż od chłodnicy jest cały czas zimny czy w końcu sie nagrzewa jak silnik złapie temperature??



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » czw sty 28, 2010 00:09

Witam, jak wymieniać termostat to tylko na "Wahler" :bajer:



Awatar użytkownika
interek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: interek123 » czw sty 28, 2010 18:23

tomecki83 pisze:Ten dolny wąż od chłodnicy jest cały czas zimny czy w końcu sie nagrzewa jak silnik złapie temperature??


jak ktoś może to niech sprawdzi u siebie czy ten dolny wąż od chłodnicy też jest ciepły jak ma temp 90stC!? oczywiście w tdi! :bajer:
Naparstek pisze:Witam, jak wymieniać termostat to tylko na "Wahler" :bajer:
mi mechanior powiedział, że z tym co zamontował to niema żadnych problemów!



Awatar użytkownika
michalc696
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob lis 08, 2008 17:55
Lokalizacja: Orońsko

Post autor: michalc696 » czw sty 28, 2010 19:29

Ja również nie polecam Werneta bo to made in France u mnie leżą dwa takie w garażu... Ja również polecam Wahlera
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 19:29 przez michalc696, łącznie zmieniany 1 raz.



sadlaczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sie 06, 2009 16:48
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: sadlaczek » czw sty 28, 2010 19:48

Witam, niedawno wymieniłem termostat na wahlera będzie z 2 miesiąc i zauważyłem ze dolny waz się leciutko nagrzewa ale prawie niewyczuwalne, wiadomo ze po dłuższej jeździe jest gorący, natomiast chłodnica jest gorąca wraz z górnymi wężami, ogrzewanie w kabinie jest, wskazówka utrzymuje się elegancko na 90 stopniach. A jak nie ma ogrzewania w kabinie to wywalić filtr pyłkowy, na zimę nie potrzebny a grzeje dużo lepiej :)



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pt sty 29, 2010 00:05

To raczej wygląda na zapowietrzoną nagrzewnicę. Powietrze wędrując po układzie wydostaje się odpowietrznikiem do zbiorniczka albo zbiera w nagrzewnicy. Jeśli dobrze pamiętam jeden wąż właśnie od nagrzewnicy ma zaznaczone takie białe kółko. Po środku niego jest mała dziurka służąca do odpowietrzania, wąż należy zsunąć tak by białe kółko wystawo poza króciec, i odpalić silnik. Jeśli z otworka zacznie lecieć płyn oznacza że nagrzewnica się odpowietrzyła.
Termostat jest ok bo trzyma 90, dolny wąż w zimnie nie będzie gorący bo termostat nie otwiera się odrazu na max, tylko stopniowo. Wystarczy że uchyli się np. o 1mm i przez dolny wąż jest wpuszczana odpowiednia ilość schłodzonej cieczy. Ponieważ jest zimno ilość tej cieczy jest naprawdę niewielka więc dolny wąż będzie zimny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości