Auto dusi się - pomocy!!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szwari
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 08, 2008 21:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Auto dusi się - pomocy!!!!!

Post autor: szwari » śr gru 23, 2009 08:56

witam
Nie wiem co się dzieje z moim autem ale od jakiegoś czasu zdarzało się że autko gasło mi w czasie jazdy. Na początku objawy są takie że autko po przejechaniu ok 2km zaczęło się ostre szarpie (jak by dławił się silnik) a następnie przy włączeniu luzu auto gaśnie. to wszystko odbywało się na zimnym silniku. (na ciepłym nigdy to mi się nie zdarzyło) jak autko już zgaśnie to po ok 1 min kręcenia silnikiem autko powolutku odpala tak jakby dopiero dochodziło paliwo. Kilka razy też zaobserwowałem że po przejechaniu krótkiego dystansu ok 5 km po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika miałem duże problemy z odpaleniem, a zawsze odpala od kopa nawet w te duże mrozy
Dziś w czasie jazdy autko (było rozgrzane) przy przyśpieszaniu zaczęło mocno szarpać (dusić się) tak mocno że nie mogłem jechać na trzecim biegu. przy każdym przyśpieszeniu i w czasie przechodzenia z drugiego na trzeci bieg auto mega szarpie (dusi się) autem w ogóle nie idzie jeździć.

Zaznaczę że filtr paliwa wymieniałem w październiku olej we wrześniu.

Nie wiem czy nałożyło mi się kilka usterek czy jest to wina jakiejś poważnej awarii mojego motoru.

15.12.2009 robiłem wszystkie testy statyczne i dynamiczne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=288823



Bardzo proszę o pomoc co to może być

serdecznie pozdrawiam


http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr gru 23, 2009 12:14

Masz niezłe przekopy z tym Twoim Golfem, w tym przypadku również niezbędna jest diagnoza Vagiem i sprawdzenie czy pojawiły się błędy m.in. dot. zasilania cewek pompowtryskiwaczy (wypadanie zapłonów), sterowania klapą gaszącą, czujnika G28 itp.
miałeś też problemy z dymieniem z wydechu, czy ten problem nadal jest aktualny ?


Obrazek

Awatar użytkownika
szwari
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 08, 2008 21:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: szwari » śr gru 23, 2009 12:23

witaj Sztomel,

z dymieniem już sobie poradziłem zaślepiając EGR..i to wystarczyło..nie wiem czy EGR nawalił czy jakiś czujnik..
dziś wieczorem pojadę do mojego auta z kompem i sprawdzę ponieważ nie dojechałem do domu a autko stoi u znajomego..tylko chciałem wiedzieć co i jak mam sprawdzić Vagiem jak już będę sprawdzał..jakie bloki wartości mierzonych itp.

mam nadzieje że u mnie nie będzie gorzej niż u Ciebie gdy błędów nie było a jednak miałeś problemy z elektryką.

pozdrawiam


http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

kapi55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 11:55
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: kapi55 » ndz sty 10, 2010 23:20

Mój golf szarpał mi na każdym biegu po wyżej 2tyś/min , po dolaniu uzdatniacza do ON xeramic...,Wymieniłem filtr powietrza i paliwa firmy Fram i szarpanie ustało,testowałem go wczoraj na odcinku 40km.



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » ndz sty 10, 2010 23:43

Może jakiejś gnojówki do zbiornika nalałeś i Ci filtr zatkało w mróz parafiną. Sprawdź!



Awatar użytkownika
szwari
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 08, 2008 21:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: szwari » czw sty 28, 2010 10:15

witam

Chciałem tylko poinformować iż przyczyną mojej usterki były zużyte pompowtryski..na jednym nawet była pęknięta sprężyna..podobno jeszcze miałem walnięty czujnik regulacji ciśnienia doładowania (zaznaczę że to nie te N75 i N18) troszkę czytałem o nim ale czy mógłby być walnięty skoro na Vagu nic nie wychodziło i po testach statycznych i dynamicznych też nikt o nim nie wspominał na forum...???czy mechanik sobie to wymyślił i sobie za to ładnie skasował..???może ktoś ma jakieś foto gdzie to się znajduje wówczas mógłbym sobie zobaczyć czy jest faktycznie wymieniony na nowy

pozdrawiam


http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

Awatar użytkownika
Hurricane48
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 23:36
Lokalizacja: PRG
Kontakt:

Post autor: Hurricane48 » czw sty 28, 2010 11:20

Ale co wymienił Tobie na nowy wszystko jest ok??

Bo jeżeli ustało tow czym problem pewnie jest nowy:D



Awatar użytkownika
szwari
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 08, 2008 21:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: szwari » czw sty 28, 2010 11:32

Hurricane48 pisze:Ale co wymienił Tobie na nowy wszystko jest ok??

Bo jeżeli ustało tow czym problem pewnie jest nowy:D

jeżeli chodzi o pompowtryski to narazie jest wszystko oki..
ale jeżeli chodzi o czujnik regulacji ciśnienia to nie wiem ponieważ jeszcze nie testowałem auta ze względu na warunki atmosferyczne :bigok:
a chodzi mi o to gdzie mogę go znaleźć bym sprawdził czy mam nowy czy używany i czy wogóle było coś tam ruszane..


http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw sty 28, 2010 16:28

szwari pisze:podobno jeszcze miałem walnięty czujnik regulacji ciśnienia doładowania (zaznaczę że to nie te N75 i N18)
owszem bo jest to czujnik G71 - ten który znajduje się w plastikowej rurze powietrza doładowania nad intercoolerem, nr 12 na poniższym foto :
http://da3s3.w.interia.pl/silnik.JPG
nikt o nim nie pisał bo z logów nie wynika nic niepokojącego w jego pomiarze.


Obrazek

cypis_19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 15:06
Lokalizacja: sztum

Post autor: cypis_19 » czw sty 28, 2010 21:05

kolego jak masz filtrpaliwa filtrona to moze sie tak dziac proponuje wymiane na mana albo knechta oraz sprawdzenie zaworka zwrotnego na filtrze



Awatar użytkownika
szwari
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 08, 2008 21:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: szwari » czw sty 28, 2010 22:55

cypis_19 pisze:kolego jak masz filtrpaliwa filtrona to moze sie tak dziac proponuje wymiane na mana albo knechta oraz sprawdzenie zaworka zwrotnego na filtrze
problem jest rozwiązany to pompowtryski powodowało ,że auto dusiło się i gasło na zimnym silniku, a zaworek mam wymieniony.a filtr jak na razie mam filtrona ale w grudniu wymieniony więc na następną zimę zmienię na lepszy..

dzięki sztomel, za pomoc w nalezieniu tego czujnika...pkt dla Ciebie... i pytanko czy jeżeli po logach nic nie wskazywało na uszkodzony czujnik to mechanik wymienił go bez potrzeby czy faktycznie mógł być walnięty a logi tego nie wskazały

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 22:58 przez szwari, łącznie zmieniany 2 razy.


http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt sty 29, 2010 00:53

szwari pisze:czy jeżeli po logach nic nie wskazywało na uszkodzony czujnik to mechanik wymienił go bez potrzeby czy faktycznie mógł być walnięty a logi tego nie wskazały
po logach wynika tylko, że przeładowanie było tylko i wyłącznie przyczyną zapieczonej zmiennej geometrii, nie wykluczam możliwości, że mogły pojawiać się błędy dot. czujnika G71 typu przerwa w ciągłości sygnału lub zwarcie występujące sporadycznie ale nic o takowych nie wspominałeś a już z pewnością nie wystąpiły one w trakcie logowania więc pewnie mechanik wymienił go bez potrzeby.


Obrazek

Awatar użytkownika
szwari
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 08, 2008 21:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: szwari » pt sty 29, 2010 22:56

Sztomel,
żadnych błędów nie miałem..miałem tylko błąd:
17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation
P1557 - 35-00 - -

mechanik powiedział że sprawdzał łopatki i stwierdził że wg niego lekko chodzą i jest wszystko oki tylko ten czujnik szwankował..muszę podejść na parking i sprawdzę czy w ogóle ten czujnik został wymieniony.. :grrr: obawiam się że jednak chyba naciągnął mnie na 200zł wraz z diagnozą :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:

pozdrawiam


http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » śr lut 03, 2010 17:04

Choć to mało prawdopodobne to czujnik cisnienia mógł być uszkodzony w taki sposób, że za duże ciśnienie wskazywał (poprostu mógł się rozkalibrować), choć w takim przypadku zawyżać powinien wskazania na wył. silniku. w 10 grupie pomiarowej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości